Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szerelembe beletartozik a...

A szerelembe beletartozik a megaláztatások elviselése?

Figyelt kérdés

Adott egy házaspár. Régóta házasok több évtizede. De a feleség úgy 6 éve alkoholista, és ha ezt számon kéri rajta a férje, akkor meg is veri. Látszanak rajta a nyomok. De ő nem válik el tőle, mert szereti. Tiszteletben tartom a véleményét az ő élete.

De én 10 éve vagyok házas, és nem tudnám elviselni egy percig sem, ha a férjem megverne. Nálam ez azonnal váláshoz vezetne, hiába vagyunk együtt 10 éve.

Mi erről a véleményetek, tudnátok valakit szeretni azok után, hogy megvert benneteket vagy nem. Lehet valakit annyira szeretni, hogy még a verést is eltűrjük tőle? Van akinél a szerelembe beletartozik az ilyen megaláztatások elviselése is? (Nem a szado-mazo párokra gondoltam, náluk ez természetes.) Azért szerintem a jóban-rosszban ez nem tartozik bele. Lehet, hogy csak én nem szeretem annyira a férjemet, hogy ezt eltűrném tőle?


2011. szept. 19. 11:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
70%

Jól értem, hogy az alkesz nőt veri meg a férje? És még a nő érezze úgy, hogy elviseli a megaláztatásokat??? a férjnek az bezzeg nem trauma, hogy iszik az a nő?

Én a férfi fejében jól elverném, majd kidobnám az utcára, aztán boldoguljon...

nehogy már a nőt védjük ilyen helyzetben...

22L

2011. szept. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Mindenkinél máshol vannak a határok. Mindenkinek mások az elvárásai a másikkal szemben. Én se tudnék a párommal élni többet miután megütött. De nekem elég egy rossz nézés is és már 2 napig duzzogok. Nem azért mert elkényeztetett, hisztis p..csa vagyok, hanem mert bennem eltörik ott abban a pillanatban valami. De vannak kapcsolatok, amikbe egy egy pofon simán belefér.
2011. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Bocs, ha félreérthető voltam. A feleség veri a férjét, ha be van rúgva. És ezt szóvá teszi a férje.
2011. szept. 19. 11:17
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos mértékben eltűrném a megalázást de van egy határ.

Ha én lennék ebbe a helyzetben hogy a nő inna és persze rendszeresen, akkor tuti kidobnám őt. Egyrészt nem bírom a totális alkoholistákat, másrészt a pénzt is szórják, és kitudja mire képesek az alkholért. Én szó nélkül kivágnám mert ez így nem állapot hogy napi rendszerességgel iszik.

2011. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Tennék egy kísérletet terápiára (alkoholelvonó). Ha a feleség partner benne, akkor jó. Ha nem, akkor le is út, fel is út. Mégis miért kellene együtt élni egy agresszív, alkoholistával?
2011. szept. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Achillész. Amennyire én tudom, már megvolt az elvonó eredménytelenül. Már ha lehet neki hinni. De ő még mindig szereti a verések ellenére is. Erre van valami elfogadható magyarázat?
2011. szept. 19. 11:23
 7/33 anonim ***** válasza:
7%

Az hogy a nő alkoholistává vált ehhez nagymértékben a férje magatartása is hozzájárulhatott. Valószínűleg még az alkoholizmusa előtt is durván bánt vele a férje és az is szerepet játszhatott abban, hogy inni kezdett a nő.

Érdekes, hogy a bántalmazott nők többsége ragaszkodik a bántó félhez és nem képes elhagyni őt.

Szerintem ez az akarati gyengeség, egyfajta függőség... Borzasztó lehet így élni.

Egyik főiskola tanár mondta azt szociológián: -Hogy ezek a nők egy idő után hozzá szoknak a veréshez és hiányzik nekik ha ily módon nem foglalkozik vele az párjuk. Ezért is maradnak a kapcsolatban.

Olyan is előfordul nem is egyszer, amikor a bántalmazások ellenére nem tesz vagy éppen vissza mondja a bántalmazott a feljelentést.

2011. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, te sem hiszed, hogy ez szerelem vagy egyáltalán szeretet! Ez félelem meg függőség. Nem mer elválni, és még magának sem vallja be.

Vannak ilyen típusú emberek, de általában a nők ilyenek, nem a férfiak.

2011. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:28


Az első mondatod igen érdekes. Mindig mindenben csak a pasik lehetnek a hibások??? :)

2011. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Na még egyszer tisztázzuk a szituációt. A feleség az aki iszik és veri a férjét. A férj meg tűri és állítólag szereti a feleségét.
2011. szept. 19. 11:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!