Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy valaki a...

Van olyan, hogy valaki a sok-sok évi OTTHONI (szülők! ) megaláztatások hatására cinikussá és képmutatóvá válik?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 21:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen van olyan, meg olyan is van, aki nem.
2010. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A válaszod kicsit olyan sértettnek tűnik számomra, miért?
2010. ápr. 8. 21:50
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen! Az otthoni zűrök egy teljesen más személyiséget hoznak ki az emberből, mint amilyen valójában. Amit otthon lát és tapasztal már másként nem is reagál csak ezzel a viselkedésével, magyarul levagytok sz...va! De aki, és akik jók hozzád azzal ne légy ilyen. Tudjál különbséget tenni ember és ember között.
2010. ápr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nincs benne semmi sértettség. leírta a tényeket. Én pl. tovább tűrtem a megaláztatásokat, mint kellett volna vagy elviselhető lehetett volna. Bánom. Simán el kellett volna küédeni a fatert a pitlibe, pókerarccal. Hozzátenném: nem mindegy, melyik korosztályhoz tartozol, mert a mostani tinik lazán megteszi, a 40-es korosztáy szívta, a 60-as korosztály pedig még kezet is csókolt érte....
2010. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
én biztos nem ilyen lennék, ha nem úgy növök fel, ahogy. pedig én próbáltam elhatárolni magam, de nagyon nehéz később őszinte kapcsolatokat kialakítani. az ember mások gesztusaiban, tettiben is azt látja, amit otthon és szinte ösztönös a menekülés, a védekezés, amire jó a cinizmus és képmutatás. én hajlamos vagyok ilyen lenni, nem működnek a párkapcsolataim. azért tud üldözni a múlt, nem is kicsit.
2010. ápr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazatok van. Amúgy most leszek 24 éves júliusban. Igen, tudom, h különbséget kell tenni emberek között. Csak úgy érzem, h már nem tudok..
2010. ápr. 8. 21:58
 7/23 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok: nem sértett vagyok, csak az ilyen általánositó kérdéseknek nem sok értelmét látom. Ugyanarra a helyzetre minden ember máshogy reagál, ezért általános érvényü megállapitást nem lehet levonni belöle.

Van, akit a szülök gyötötrnek egész gyerekkoraában, és bünözö, esetleg tömeggyilkos lesz belöle, a másikból ugyanilyen kötülmények után hittéritö, a harmadikból költö, a negyedikböl világgyülöl, az ötödik meg pszichológus, stb.

Az, hoyg ki milyen lesz, az sokkal inkább az alaptermészetétöl (az örökölt tulajdonságaitól) függ, a nevelés csak ezt módositja, illetve ezen kivül még mindenki saját magát tudja változtatni, ha igazán akarja.

2010. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Az,aki alapvetően hajlamos rá,hogy azzá váljon.Akiben nincs meg ez a tulajdonság/nincsenek meg ezek a tulajdonságok,abból nem hiszem,hogy olyan könnyen előjön mindez.Ha így véded meg magad bizonyos,Téged bántó emberekkel szemben,talán még nem is annyira baj,de azért válogasd meg,kivel hogyan viselkedsz,mert van,aki nem érdemli meg ezt a stílust!Ahogy azt már előttem is írták.

Különben,úgy gondolom,hogy az emberekkel szembeni általános cinizmusra és képmutatásra nincs különösebb mentség vagy magyarázat,az valószínűleg benne van valakinek az alaptermészetében,avagy nincs.

2010. ápr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Se kamaszkoromban, se gyerekkoromban nem voltam ilyen (holott problémák már akkor voltak jócskán), nem hiszem, hogy az alaptermészetem ilyen. Úgy érzem, hogy a lelkem, személyiségem teljesen eltorzult (főleg az utóbbi években). Amúgy nem vagyok bunkó az emberekkel, normálisan viselkedem, ha nem bántanak, de a kapcsolataimban rendre jelentkezik az előbb leírt probléma. Talán fel kéne keresnem egy pszichológust, ahelyett, h itt fárasztanálak titeket...
2010. ápr. 8. 22:08
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én egyre inkább azt veszem észre magamon (teljesen kiütök a családból, és már az őrületbe kergetnek), hogy egy zsémbes vén banya lett belőlem 20 évesen. Állandóan csak panaszkodok. Ha nem mondhatom el valakinek, megőrülök. Még jó, hogy a párom elfogad így. Próbálok változni, mindig észreveszem, hogy már megint csak puffogok, de nagyon nehéz ebből kijönni...
2010. ápr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!