Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett ekkora "szakadék"...

Miért lett ekkora "szakadék" életkor tekintetében férfi és no kozott?

Figyelt kérdés

Annyiszor botlom cikkekbe, vagy akar itt kérdésekbe , ahol azt taglaljatok, mikortol szamit " oregnek " egy no, illetve a megunhatatlan " az idos pasikra bukom " jellegu kérdések. Ennek kapcsan gondolkodtam el azon, vajon miért lehet, hogy minket, noket a ( foleg " fiatalok" alkotta) kozvélemény sulyosan leir- egy no 35 , na jo, 40 éves koraig no, utana egy érett asszony, akit mar nehéz ( szexualisan) vonzo nonek tartani. Egy férfi, ezzel ellentétben csak 40-50 kozott valik ereje teljében lévo, igazi férfiva, a fiatal, huszas, harmincas éveik elején jaro pasikat meg csupan kis suhancoknak tartjak. Ha kimegyek az utcara, és szétnézek, tény, rengeteg " nem konvencionalis" part latok- fiatal pasi idosebb novel, de még tobb idosebb pasi fiatal novel. Ezeket a korabban felsorolt skatulyakat ( a no csak egy ideig igazi no, mig a pasi a leghoditobb otven évesen) mi alkottuk meg, és estunk bele a sajat csapdankba, vagy mi alakitotta igy, szerintetek? Mi nok valoban kis sz*rosnak tartjuk a huszas pasikat, és a fiatal pasik valoban " lenénizik" a mondjuk negyvenes noket? Attol tartok (, jo, erosen utopisztikus elgondolas) hogy néhany év mulva csak ilyen " hibrid -parokat" fogunk latni- a negyven éves no 20 évessel, a 60 éves pasival 25 éves novel? Nem gondoljatok, hogy ez aberralt valahol?

( Van egy 48 éves jobaratom... O azt mondta, korabban el sem tudta volna képzelni, hogy idosebb not tartson vonzonak, de igy, kozel az 50-hez, rajott, mennyire vonzoak ezek az "érett" nok ( mégha tudja , hogy az érett jelzo egy no esetében erosen pejorativ) , mert ezeken a nokon latszik az élet, van torténetuk. Megkérdeztem tole, az oké, hogy nekik van torténetuk, de tedd a szivedre a kezed- ha a fizikai vonzalmat is figyelembe vesszuk, melyiket valasztanad- az érett not, vagy egy huszonéves fioatal lanyt...Elpirulva annyit mondott: hat, a huszonévest.. Szoval akkor mirol is beszélunk?:) )

Szoval, roviden: a kérdésem: mi vezetett ide véleményetek szerint, hogy ennyire atalakultak a férfirol, norol alkotott véleményeink, illetve miért lett egy egyidos férfi és no kozott ilyen szintu " szakadék", az emberek megitélésében?


2011. szept. 20. 09:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez régen jellemzőbb volt az előzőekben leírt indokok miatt, ma kevésbe, bár próbál a média ebből divatot, elfogadott dolgot csinálni. Nagy butaság. Egy 50 éves férfi igenis ronda, öreg, ráncos, és sokszor problémás már a szex is. Nekem mindig a korombeliek tetszenek, és ez így van rendjén. Eszembe nem jutna 3x évesen 50-esekből válogatni! Minek? 30 évig legyek özvegy, az unokáimnak ne legyen nagypapájuk, ráadásul ez anyagiakban is megmutatkozik! Szerintem egy 50 éves férfi nem sármos, hanem öreg.
2011. szept. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kellene olyan férfi, aki 10 évvel vagy többel idősebb. Öreg.Nem vonzó. Nem beszélve arról, hogy ált. már a 2. családja lennék, az új nője, ami már nem ugyanaz, mint az 1. Semmi élmény nem lenne ugyanaz kettőnknek. Neki a gyerekünk a 3. -4. gyerek, egy a sorban, neki az unokám a 20. unoka a sorban, a családjának meg csak az új cafka, aki elcsábította a családtól, vagy jobb esetben nem bírta szegény mégsem egyedül, gyorsan kerített valakit maga mellé, most ez a nője. Hol van ez egy igazi családtól?! És akkor a gyerekem örökségéről még nem is beszéltem, ami tizenx felé oszlik akár, pedig ma az is fontos, önerőből nehéz megteremteni a lakhatást a gyerekeinek, netán önmagának.
2011. szept. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Most nem megyek bele,hogy a történelem folyamán ez többször előfordult,meg ennek biológia okai is lehetnének..

Én inkább csak a gondolatokra mennék.

Van egy 18-20 éves fiatal nő.Akik közül sokan megtalálják a a velük egyidős férfiakat(18-20 éveseket) De páran úgy vannak vele,hogy a 18-20 éves férfi korosztály túl gyerekes felfogású hozzájuk képest.Valahol igazuk van.A legtöbb 20 éves férfi inkább bulizik,a szexre hajt,és nincs eszében a családalapítás,vagy ne adj isten házasság.A komoly 20 éves nők közül sokan már nem bulizni,hanem családot akarnak alapítani,egy biztos hátteret akar.Így inkább vonzódik egy idősebb férfihez,mert azok adják meg a megfelelő biztonságot.Legalábbis lehet így is nézni.

Vagy nézzük fordított helyzetben.Van egy 40 éves nő aki nyugodtan mellé állhat egy 20 éves mellé,mert szép és csinos.Nem gazdag,csak nőiesen szép..Ő s vonzódhat egy 20 éves férfi iránt,hiszen ő adja meg azt amire a nő vágyik.Életvidámságot,gondtalanságot..A 20 éves nem vágyik gyerekre ahogy a legtöbb 40 éves nő sem már.A 20 éves srác szórakozni,élvezni akarja az életet ahogy a 40 éves nő is..Akkor mi a gond??

Ha két ember kortól függetlenül jól elvannak,ha kiegészítik egymást akkor akár 10-20 évig vagy tovább is is működhet a kapcsolat...

2011. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:03


Igazad is van meg nem is....

Vannak férfiak akik 50 éves korukban férfiasodnak meg és akkor néznek ki a legjobban,de ez ember függő.Ha valaki kiegyensúlyozott életet él egész életében akkor 50 évesen is egy jó képű sármos marad és ez igaz a nőkre is szerintem..ha egy nő figyel magára az élete során és egészségesen él akkor 50 évesen is lehet kívánatos és csinos aki után megfordulnak a férfiak.

2011. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nos én 30 éves férfi vagyok és 21 éves a párom.Ő elmondta nekem hogy a korosztályából már többször próbálkozott srácokkal de mindegyik gyerekes felfogású volt és csak meg akarták kefélni és nem tudott velük tervezni és mit kezdeni.Tehát ő komoly felfogású aki nem jár bulizni és inkább a jövőjét tervezgeti és családot szeretne.Nem a pasizásból áll az élete és a bulizásból.Azt mondta hogy egy kora beli sráctól soha nem kapta meg azt a megértés és támogatást mind amit tőlem meg kap.Szóval ez ember függő hogy kinek milyen igényei vannak,ha valaki jobbra balra kefélni szeretne és buli buli hátán az meg fogja találni 20 éves korosztályban akivel tud tervezni de nem komolyan.
2011. szept. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

10:22


liliomtipró vagy

2011. szept. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Liliom tipró akkor lenne ha 14 év alatti lenne a barátnője...
2011. szept. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:25


Liliomtipró???Felnőtt ember a 21 éves,pláne ha komolyan gondolkodik...Nem 14-15 éves emberről beszélünk jó ember,akkor jogosan mondhatnád,de egyébként a véleményed hidegen hagy.

Ez csak a magyar embereknek az mert szűk látó körűek,külföldön minden 2. fiatal lánynak idősebb palija van,csak magyarországon még nem sikerült le venni a szem ellenzőt....külföldön nem foglalkoznak egymással az emberek és nem csámcsognak egymás pofájában.

2011. szept. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Két utolsó ti miről vitáztok?

Normálisak vagytok.

Szerintem itt a 20 éves csaj és 50 -es pali akikről szó van. A 30 éves palihoz a 21 éves ok. Na megértettétek?

Mondjuk a tv2 az a görény kárász is 45 és 22 a csaj akiért elhagyta a családját. Képzeljétek el 60 a kárász 42 a csaj. Jó, hogy fiatal palit fog keresni majd a nő.

2011. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem csak annyi a különbség, hogy ki mit tart vonzónak, mit keres egy kapcsolatban. A romantikát, támaszt, megbecsülést, nemi kielégülést, feszes combokat, csinos pofit, kockás hasat, izmos karokat, odaadást, mókát... sorolhatnám. Ezeket különféle korú/típusú emberektől kaphatjuk meg. Nem tudom, ez miért baj.

A megoldás talán itt is az általánosítás, hogy a nőnek a romantika kell, meg a biztonság, a férfinek pedig csak a szexen jár az agya, és szexuálisan vonzó pedig csakis a fiatal lányok lehetnek, míg biztonságot csakis idősebb férfi adhat erős egzisztenciával. De mindez baromság.

2011. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!