Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy manipulá...

Mit lehet kezdeni egy manipulátor szülővel?

Figyelt kérdés

Anyám egy manipulátor és azt veszem észre hogy a családban mindenkinek bele szól a dolgában,mindenkit nevelni akar még azt is aki 30 éves,azt hiszi minden úgy jó ahogy ő mondja...nagyon idegesítő tud lenni.Ha valaki nem úgy csinálja ahogy ő neki jó lenne vagy megszokott akkor sértődősködik és lelkiismeret furdolást próbál kelteni.

Nem tudja elfogadni hogy nem csak úgy lehet élni ahogy ő teszi,ha ezt kiszimatolja egyből elkezdi a manipulációt..

Mit lehet egy ilyen emberrel csinálni?Nagyon sokszor leosztottam már ez ügyben de hatástalannak tűnik...


2011. szept. 20. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ignorálni.

A leosztásból nem fog tanulni,csak te idegesítedmagad.

2011. szept. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
e l m e n e k ü l n i
2011. szept. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudod megváltoztatni. Csak annyit tudsz tenni, hogy nem foglalkozol vele. És ha téged akar manipulálni, akkor nem veszed figyelembe. Tegyél mindent úgy, ahogy te jónak látod, meghallgathatod, hogy ő mit mondd, de a végső szó legyen a tiéd, illetve azé, akit befolyásolni akar.
2011. szept. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mit lehet ele csinálni?

Semmit, ha észreveszed, hogy fel akar bosszantani, hogyjin hidegen. Ne foglalkozz vele, ne szólj hozzá egy ideig, mert ha össze vezsel vele, akkor úgyszintén te leszel a bűnös, rossz, mert így beszélsz vele, ami után neked lesz ismét lelkiismeretfurdalásod.

Ezért inkább hagyj egy fél óra szünetet a beszélgetésben.

Persze ez a módszer is csak ideig óráig jó. Mindehhez végtelen türelmes embernek kell hogy legyél.

Vele nem fogsz tudni semmit sem kezdeni.Ő ilyen marad. Megszok vagy megszöksz.

Ők soha, soha, de soha nem fogják elismerni, hogy másképp is lehet élni. A problémákat, dolgokat, másképp is meglehet oldani. Ők egy sablont ismernek, az újjat pedig soha nem fogják elfogadni, megérteni.

2011. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Külön költözni tőle!

Nem vicc!

Az enyém is ilyen, Apu meg... még nehezebb eset... szóval kifogtam :-)


Mióta külön élek tőlük és heti 1-szer, a vasárnapi ebédnél találkozunk, ez így teljesen jó. Már nagyon vártam hogy végre ne egy fedél alatt éljünk, különben mára már megbolondultam volna.

2011. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Anyádnak mindig a kicsi fia/leánya leszel.

Ez azért van mert szeret, és nem tudja elfogadni, hogy felnőttél.

(lehet, hogy nem is?)

Ha elenged, az olyan neki, mintha a létezésének az értelme szűnne meg, és tulajdonképpen ez is történik.

Eljön az az idő legtöbbünknek, mikor azt kívánjuk majd, hogy bárcsak cseszne le bennünket anyánk, de már nem tud.

Olvassátok el J. Attila; Mama c. versét,megértitek mi van. Frankón, most keresd elő a gépeden.

Amit tehetsz, az érzelmi zsarolás ellen, hogy nem a sugallt tartalmát követed, hanem amit mond.

Pl." hát jó, akkor ne is vigyetek magatokkal!!!"

erre a válasz," Ok. anyu."

A másik, pedig az ignorálás, de nem durván és egyszerűen nem vitatkozol vele. Kimész.

Gyorsan, hetek múlva együtt tudtok örülni majd a kevés, de minőségi időnek amikor együtt vagytok.

2011. szept. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Hagyni kell, hadd duzzogjon magában. Az én anyám is ilyen, kb. vöröset látok már tőle. Vilálgéletében csak az volt a jó amit ő mondott, mindenkinek azt kellett csinálni amit ő akart - beleértve apámat, öcsémet és engem is -, csak nálam beletörött a bicskája, mert nem voltam hajlandó rá. Apám amíg élt nem vitatkozott vele, az öcsém sajnos ugyanezt a rossz mintát követte, és most 37 évesen sem nagyon mer ellenkezni anyánkkal, mert akkor jön a sértődés, orrfelhúzás, hiszti, mártírszöveg, illetve a mások előtti panaszkodással történő lejáratás. Én pl. most lassan három hete nem beszélek anyámmal, mert nem egyezett a véleményünk valamiben, aminek már nincs jelentősége. Azt mertem mondani neki, hogy én másképpen állok a gyerekeim tanulásához, mint ahogyan ő állt a mienkhez, mert én nem tartom jónak azt a módszert, szerintem nem volt helyes. Na, erre kitört a parasztgyalázat, hogy én őt direkt bántom, jött a műsírdogálással, az érzelmi zsarolással, a végén azt mondta, hogy én jól felidegesítettem, és miattam fog agyvérzést kapni. Kiröhögtem kicsit, hogy ha saját magát bosszantja, azt ne akarja másra hárítani, és jó lenne, ha elviselné végre, hogy 40 évesen van saját véleményem. Szerinte pedig nekem kutya kötelességem - mivel ő az anyám - egyetérteni vele, ha meg nem értek egyet, akkor is úgy kell tenni, mert az jólesik neki, és neki csak olyan dolgokat szabad mondani, ami kellemes. Ja, és bezzeg az öcsém mindig egyetért vele!! Hiába mondtam, hogy nem ért vele egyet, csak a béke kedvéért nem ellenkezik, szerinte ez nem igaz. Mindezt fokozza azzal, hogy az öcsémre és a sógornőmre nálam panaszkodott mindig, most természetesen nekik panaszkodik rám, ezen felül az egész tágabb családot körbetelefonálja, hogy neki milyen szörnyű, én őt gyűlölöm, és meg van győződve róla, hogy nekem kéne bocsánatot kérnem tőle. Hozzáteszem, még a béke kedvéért sem vagyok erre hajlandó ugyanis volt olyan, hogy szerinte az öcsém nem elég kedves hangon beszélt vele, ezen ő megsértődött, nem szólt hozzá sokáig, és mivel másnap az öcsém kétszer is kereste valamiért, ebből leszűrte, hogy az öcsém pitizik, mert érzi, hogy rosszul viselkedett. Na, ezt velem nem játssza el, ha akar hisztizzen magának, de nem vagyok rá kíváncsi. Ha lehiggad, majd előkerül, de másképp nem megy, mert kikészíti az embert a hülyeségével.
2011. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
AZ én anyukám is teljesen olyan, mint a kérdezőé és az utolsó válaszolóé. Én anyukám még azt is szokta mondani, ha nem ért valaki vele egyet, hogy "nem vagy olyan intelligens, hogy megértsd" :D ezt a 30 éves unokatesóimnak és apukám barátainak is mondta.. én azt szoktam csinálni hogy akármit mond és akárhogy hisztizik, azt csinálom, amit eredetileg akartam. Kiskoromban még elhittem, hogy én vagyok a szemét, ha nekem mondjuk más tetszik, mint neki, de most már nem nagyon tud manipulálni
2011. okt. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem egészséges az ilyen szülővel élni.Az én anyám is ilyen.Érzelmi zsarnok.Már kétszer pályát tévesztettem miatta és volt egy pár rossz kapcsolatom miatta mert olyan pasira beszélt rá aki abszolúlt nem hozzám való.

Ne hagyd magad befolyásolni.

2011. nov. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!