Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzéhes szülővel mit lehet...

Pénzéhes szülővel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Dolgozom még,de a szüleimmel élek,így természetes,hogy leteszek valamennyi összeget az asztalra,valamint segítek nekik,ahol csak tudok.Fáradtság miatt 3 nap alatt egyszer sem vettem fel a pénzt a kártyámról,hanem megkértem,hogy legyen türelemmel,de odaadom a pénz 90%-át,a maradékot amint ráérek.Igazándiból nem számítana az életünk napjaiba bele az a kérdéses 5ezer ft,de neki mégis fontos.Mit tehetnék ellene?
2011. jún. 17. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Ha van saját fix kereseted és a szüleiddel élsz teljesen természetes, ha elvárják, h beszállj a családi költségvetésbe. Ezen semmi furcsaság nincs. Az lenne a még jobb, ha ez neked is magától értetődő lenne.

A kérdés második felére nem tudok biztos választ adni, hiszen nem lát a válaszadók közül senki a családi életetekbe. Elképzelhető, h korábban is "lógtál" már nekik pénzzel, így nem bíznak meg benned. Persze ez csak találgatás, egyáltalán nem biztos, h ilyesmi van a háttérben.

2011. jún. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
20%
Sajnálom ,hogy ilyenek a szüleid ,az én szüleimnek még csak meg sem fordulna a fejükben ,hogy elvegyék a pénzemet amiért megdolgoztam, normális szülők soha semmilyen körülmények között sem kérnek pénzt a gyermeküktől... Állj a sarkadra és ész érvekkel győzd meg, te is eltartod majd a gyerekeidet ,és már nem a mult században élünk...
2011. jún. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
semmit nem tudsz tenni, szerintem nem pénzéhes, csak lehet h így akar a rendszerességre tanítani. Mi lesz ha egyedül fogsz lakni akkor a számlákat sem lehet elfelejteni befizetni.
2011. jún. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

5.000 Ft a fizetésed 90%-a?


Amúgy az természetes, hogy a gyerek otthon letesz némi pénzt ha dolgozik. Persze a ló túlsó oldalára se kell átesni.


Próbálj beszélni vele, lehet, hogy csak alapból pénzes, zsugori és észre sem veszi, de egy beszélgetés után észhez tér. Ki tudja.


Ha nem, akkor nincs mit tenni, tűrni, és amint teheted, elköltözni. Minden pénzt ne adj le otthon ha nem szorulnak rá. Tartalékolj te is. kelleni fog.

2011. jún. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
keruld az ilyeneket .nekem a noverem ilyen penz ehes havi 80 ezret le gombolt tolem minden honabba (2 evig).csak azert mert adott egy szobat a lakasaba.de meg azt is meg nezte mennyit eszek.szoval az ilyenektol jobb minel elobb tavolodni.ha dolgozol es fent tudod magad tartani inkabb menny szobara .meg az is jobb mintha nyuznak rolad a bort.vagy adj fel egy hirdetest szobatars keresesre.jobban jarsz/.
2011. jún. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Lehet nem voltam érthető,de nekem is egyértelmű,sőt szerintem ez a normális,ha egy már dolgozó gyerek ,ha otthon lakik letesz valamennyi összeget az asztalra.

nem 5000ft a 90%-a a fizetésemnek,hanem5ezer ft-al tartozok nekik a maradék összegből.:)

soha nem is tartoztam nekik pénz összeggel,sőt apukám nem is kérne pénzt,amit már írtam is,én elleneznék.

A baj már csupán az,hogy mellette kezdek depressziós lenni,nem járok társaságba,mióta ott dolgozom,nem beszélek,a kedvenc elfoglaltságom az alvás,ami lehet 1óra,de akár 20!!!!!óra is.Nincs kivel beszélnem sem.Anyukám inkább kerülöm,mert őt csak a pénzügyek érdeklik,apukám meg sokat odavan,vagy pihen,mert neki is kötelező!dolgoznia anyukám szerint,pedig beteg.Nem papucs apukám,csupán nem szeretne veszekedni vele,régebben sokat a sarkára állt,emlékszem.

2011. jún. 17. 09:35
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Nem értem a hozzáállásod.Most olyan nagy dolog lett volna 3 nap alatt felvenni az az 5 ezrest?És minden el van simulva.De nem, inkább lehordod minden pénzéhesnek anyádat.Ha nem tetszik, el lehet költözni, minden meg van oldva.És ne mondja azt senki, hogy ezt a legkönnyebb mondani, mert aki dolgozik, nagykorú, és otthon csak nyávogni, tud, meg követelőzni, de segíteni nem, az igenis álljon a saját lábára.Az is tévedés, hogy a szülő bármi áron tartsa el felnőtt, önálló keresettel rendelkező lusta gyermekét.Nem így van.Persze, egy normális szülő segít mindenben, csak a drága gyermek azt nem látja be, hogy az otthoni keretek is végesek.

18 éves korom óta egy fillért nem fogadtam el otthonról, inkább én segítek a mai napig is a szüleimen.

2011. jún. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Elmész és kiveszed a pénzt. Ha lakbért vagy rezsit kéne fizetned, ott sem lehet "fáradtságra" hivatkozni 3 napig.

Amúgy van megoldás a problémádra: netbank. Átutalod nekik a pénzt és kész.

2011. jún. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk azt nem értem, mi köze a "depressziódnak" az 5000 Ft-hoz...

De most még önerőből tehetsz ellene (nem vagy depressziós, csak rosszkedvű és magányos - a depresszió egy tünetegyüttes): keress barátokat, elfoglaltságot, hobbit, sportolj, járj énekkarba, tánccsoportba, rajzszakkörre (felnőtteknek is vannak ilyenek!), valamihez csak van érzéked. Ha rendszeres programmá válik ezek valamelyike, nem alszol majd 20 órát, mert nem lesz időd, menni "kell". + Ott lesznek új emerek, új ismeretségek - új lehetőségek.

2011. jún. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fú így én is voltam, hogy egész nap aludtam és állandóan baszogattak miatta, ettől még szarabbul éreztem magam, hogy nem beszélgetünk, hogy mi bajom van hanem egyből cseszegetés.


Nem pénzéhes, csak pattogós. Nem tudsz vele mit kezdeni. Kezdj bele valamilyen sportba latin tánc, kravmaga mittomén, amihez van affinitásod. A mostani állapotod sokkal vészesebb, mint anyád :)

2011. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!