Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova kell ezzel a problemaval...

Hova kell ezzel a problemaval fordulnom?

Figyelt kérdés
A volegenyem (eu-s allampolgar) par het mulva elvesz felesegul. Ekkor felveszem az O csaladnevet, viszont az en keresztnevem (Szilvia) ehhez egyaltalan nem passzol, az O hazajaban az en nevemet igy irnak: Silvia. Azt hiszem itthon ezt nem engednek,mert nem magyaros, de mi a helyzet akkor ha kulfoldon elek? Nekem semmi bajom a nevemmel, de ha mar felveszem az o nevet,es itt (kulfoldon) tervezem leelni az eletem,akkor nem akarok meg par evtizedig azzal a problemaval szembesulni,hogy kihagyjak a "z" betut, folyton rakerdeznek milyen nemzetisegu vagyok es hasonlok. Tudna valaki linkelni egy email cimet? A konzulatust hagyjuk,mert ott ettol komolyabb problemakkal se foglalkoznak,hiaba irok emailt,hiaba telefonalok. Ha hazassagkotes elott vennem fel,azzal az lenne a baj, hogy nem lenne meg indokolt,ha utana,akkor meg nem tudom,hogy hivatalos e,hogy en az anyakonyvvezeto elott nem az eredeti nevem mondanam,mert ugye a "z"-t kihagynam. Valahogy ugy erzem,hogy ez dupla procedura lesz, eloszor felveszem a nevet, majd intezem ezaltal a "z" betu kiiktatasat. De ez azert lenne irgalmatlanul rossz,mert akkor gyakorlatilag 2x egymas utan kellene az osszes letezo hivatalos papirjaim megvaltoztatni....Volt mar valaki hasonlo helyzetben?
2011. szept. 22. 07:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnezest weboldalra gondoltam,nem email cimre.
2011. szept. 22. 07:12
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha külföldön tartjátok az esküvőt és ott is fogtok élni, ráadásul ha felveszed a nevet, úgy is ki kell cserélni minden okmányt, akkor ott lehetsz Sylvia, mert úgy töltöd ki a nyomtatványt oszt kész.
2011. szept. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen,tudom,hogy ki kell cserelni, DE ott kotve hiszem, hogy rogton beirhatom az altalam valasztott "uj" keresztnevem,hisz jelenleg ha csak egy betuelteres is van,nem az az en nevem. Bar en orulnek a legjobban,ha ez csak ennyibol allna.
2011. szept. 22. 07:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Hallottam egyszer valami olyasmit,hogy ezt mindenkinek a sajat hazajaban kell kezdemenyezni, mert nem olyan egyszeru,mint mikor valaki felveszi a ferje nevet. De lehet,hogy ez mar nem igy van.
2011. szept. 22. 07:19
 5/7 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha meghagynád a saját neved? Egyszerűbb nem kerül pénzbe, nem kell minden létező papírodat lecserélni és ezután is úgy hívnának, mint előtte szerintem nem olyan nagy baj ez.
2011. szept. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sose fogjak normalisan leirni a nevem az ekezetek miatt es meg sorolhatnam. 1-2ev es az allampolgarsagom is lecserelem. Nekem ez fontos. Nem ez volt a kerdes,hogy meghagyjam vagy lecsereljem.
2011. szept. 22. 08:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem túl hosszú lesz a nevem mert két keresztnevem van, és ha ehhez még felveszem a párom nevét egy hétig fogok aláírni. Azt mondták most nem tudom megváltoztatni, ( gondoltam majd a házasságkötéskor simán csak elhagyom, de nem lehet) az esküvő után nem kell lecserélni azonnal a papírokat, tudok olyanról aki fél évig nem cserélte le. Szóval nekem azt mondták hogy a minisztériumba kell egy kérvényt írni és akkor eltörlik a második keresztneven, és utána lecserélhetem a lánykori igazolványaimat. Az útlevél meg addig érvényes, amíg le nem jár, azt mondták névváltoztatás miatt nem kell lecserélni.

Szerintem hacsak simán máshogy írod le a neved, azon problémázni fognak. Barátnőmnek a -né végződéssel gyűlt meg így a baja, németországba nem értik, nem tudnak vele mit kezdeni.

2011. szept. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!