Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha volt abortuszod, hogy...

Ha volt abortuszod, hogy dolgoztad fel?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy elég személyes a kérdés,de hogy tudtad feldolgozni(?) akár úgy,hogy már rég volt akár nem is olyan rég...Miért lett abortusz a vége?


Én még most se tudom igazán feldolgozni ,pedig már 3,5 éve volt.


2011. szept. 22. 21:36
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
69%
17 évesen estem teherbe fogamzásgátló mellett (nem tablettás volt, nem abból adódott, hogy elfelejtettem bevenni, egyszerűen beleestem abba az 1%-ba). Tudtam, hogy nincs itt az ideje, persze fájt a szívem, de nem akartam, hogy a szüleim neveljék fel, vagy legalábbis az ő pénzükből kelljen. Meg terveim vannak az életben, diplomát szeretnék, egy babának nem volt még itt az ideje. Természetesen bánt, és fáj, minden nap eszembe jut, sokszor álmodom vele, de mégis tudom, hogy ez volt a legésszerűbb döntés. A szüleim akkor is támogattak volna, ha megtartom, nem erőltették rám a döntést, de egyetértettek velem. Mindig azon gondolkodnék, hogy most mekkora lenne a hasam (nyár elején volt abortuszom), milyen nemű lenne, kire hasonlítana, stb. Már nem sírom el magam minden alkalommal, hogy eszembe jut, de persze elszorul a szívem, és én is úgy gondolom, hogy ezen csak akkor tudom túltenni magam igazán, ha majd nekem is lesz egy gyerekem. Azóta 18/L
2011. szept. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem, miért nem lehet tiszteletben tartani mások véleményét a témáról. Kedves abortuszellenesek, könnyű más farkával verni a csalánt. Ne legyetek elvakultak. Ez a kérdés nem nektek szólt, tartsátok tiszteletben, menjetek máshova fröcsögni meg védeni az igazságot.
2011. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
63%

Ln nem szeretnék senki pártján itt okoskodni, de az "osztódó sejtcsomó" kb. az első 10 napig áll fent, onnantól már alakul ki a gerinc-cső, szív , ami a 6-7. héten már dobog is, pedig parányi mint egy gombostű feje.

De igazából az abortusz mki magánügye, talán jobb, mint egy újabb nehéz sorsú emberi lét.

Mindenkinek joga van a döntéshez.

2011. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Egyik ,,szülőm" kidobott fiatalként másiknak meg könnyebb volt a f@sz után mennie.Ugy ahogy tartottam velük a kapcsolatot...17 voltam amikor ,,hazahoztam" a páromat,mégis csak bemutatni.Ekkor kicsit iszogattunk(bár Én előtte még nemigazán,sőt max szilveszterkor fél pohár pezsgő)...és megtörtént.Eszembe nem volt az egész.


Egyszer csak nem jött meg,ekkor persze páromat ledokkoltam,megcsináltam egy tesztet ami + lett.Ekkor,hogy még nem voltam nagykorú így csak el kelet nekik mondani,így is,hogy rég nem éltem velük.Ők egyből jöttek azzal,hogy fiatal vagyok,ugyse tudom mit akarok....


Végeredményben belekényszeríttetek az abortuszba,összezavartak teljesen.Csak bőgni tudtam és undorodni magamtól,párom szemébe se tudtam nézni amikor magamhoz tértem és csak azt tudtam mondogatni magamban ,hogy sajnálom ne haragudjon rám,SAJNOS zet csak a a szemem tudta neki elárulni mert merszem se volt megszólalni. (végig melettem volt a mai napig együtt vagyunk).


Most is sokszor elgondolkodok,hogy mennyi idős lehetne a lányom vagy a fiam(fiunk-lányunk).De nincs,és még mindig fáj ez az egész

2011. szept. 22. 22:02
 15/35 anonim ***** válasza:
62%
Én sem vagyok az abortusz mellet. De vannak helyzetek amikor nincs más választás és ez egy ilyen helyzet volt. Akik írták hogy gyilkosság azok egy kicsit gondolkodjanak már hogy az jobb lett volna ha a kérdező megszüli a semmire a gyereket,és egész gyerek kora a picinek szenvedéssel telik.? Szerintem nem. Úgyhogy ne cseszegessétek már szegényt gondolom már 1000-szer meg bánta azt hogy felelőtlen volt.
2011. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
18%

MONDOM: szüljél, amint tudsz!!!

Pár hetes/hónapos gyerek mellett, amikor majd pisilni is Vele jársz, már nem lesz erőd ezen enni magad. Megtörtént. Hiba volt, úgy érzed, és minden józan ember úgy gondolja, hogy jobb védekezni, mint elpusztítani egy kis ártatlan magzatot, de lépj tovább, és adj új életet. Ezzel mintegy vezekelhetsz. Úgy is felfoghatod. Sajnálom, amúgy, nekem is sokáig eszemben volt, hogy "most lenne 2, 3 éves..." Ezt csak mi tudjuk, akik átestünk ezen. Nem öröm, de ez a rohadt élet annyi sz**-ral van tele. Ez is egy ilyen brutális, kegyetlen dolog... :(

2011. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
84%

szegénykém. ne aggódj. lesz még közös babátok, olyan fiatalok vagytok még.


ezt az elvesztett babát pedig őrizd meg a szívedben, gondolj rá szeretettel, de ne bűntudattal.


nekem nem volt abortuszom, de anyumnak volt. van testvérem, de néha én is gondolok rá, hogy milyen lett volna AZ a tesó, ha meszületik... ez természetes szerintem, egy ilyet sosem lehet elfeljteni, de muszáj feldolgozni valahogy

2011. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
57%

21.56: Nem, nem gyilkosság. Az emberölés cikkelye a BTK-ban így kezdődik. " Aki mást megöl..." a MÁST szó emberre vonatkozik, a méhmagzat még nem ember, nem önálló lény, hanem az anya része. Akkortól számít embernek, amikor élve megszületett. PONT.


Akit érdekel: John Irving: Árvák hercege. Nagyon tanulságos (és kemény könyv is, itt-ott idegek kellenek hozzá).


Kérdező: anyámnak volt abortusza. Gyerekként hosszú ideig gyűlöltem érte, amikor kiderült, mert nagyon szerettem volna egy testvért. Ma már megértem és elfogadom a döntését. Biztos nem lehetett könnyű, és neked, kedves kérdező sem lehet az.


Ha nem tudod feldolgozni a gyászt (mert a magzat elvesztése is az), akkor tényleg érdemes volna egy szakemberhez fordulni. Egyébként a racionlaitás sokat segít, azaz pl. ha el tudod magaddal fogadtatni, hogy "nem, most nem tehetem meg, mert csak X éves vagyok, mert tanulnom kell, mert nincs pénzem, mert az apa nem vállalja stb.", akkor sokkal, de sokkal könnyebb. Ha egyszer magadban meghoztad a döntést, és elvették a gyereket, akkor már "csak" az utólagos gyászt kell feldolgoznod - az pedig egy normális, támogató, szerető családtagokkal körülvett ember esetében nem lehet túl nagy gond. (Ha mégis, akkor külön jó volna egy szaki.)

Ne azzal foglalkozz, hogy most mekkora lehetne a hasad, hanem azzal, hogy de jó, hogy annyi felelősségérzeted van, hogy nem szülsz a világra egy nemkívánt gyereket.


Látod, mennyivel jobb? Pozitív oldalról fogd meg az egészet, és úgy könnyebb. :)

2011. szept. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
84%

Én, két abortusszal a hátam mögött teherbe estem...

Csak azért mondom, hogy nehogy besoroljanak valamelyik táborba (abortusz ellenes és támogatóra gondolok itt). Mindkettőt utálnám, mert az élet nem fehér és nem fekete.

Amikor terhes lettem, az apuka nem akarta a babát, én mégis megtartottam, és most itt van velem, értelmet adott az életemnek. 7 hetes és k***a nehéz a nem alvás meg a 24 órás szolgálat, a lázas babával a kórházba rohanás..., de mindenképpen megérte.

Ha már ott van Ő, akkor nincsenek tovább kérdések.

Tenni kell a dolgod. Felnevelni.

2011. szept. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

22:18-as.


Csak tudod amég nem kezdték a túl fiatal vagy,épp hogy összejöttetek isten tudja mit még...addig Én se tudtam mit akarok,utána meg szépen Ők ,,eldöntötték" hisz még ugyse voltam 18 kuss a nevem alap...Párom már akkor is azon volt,hogy Én döntök de segít mindenben,hisz Ő már dolgozó volt.


Valahogy nem tudom pozitívan nézni mert tudom,hogy mindketten megbántuk nem tudjuk visszacsinálni rég :(


Szar ez az egész.Utána azt mondogattam magamban (még van mikor most is),hogy nem érdemlek meg egy gyereket ezek után.


Nem minden nap jön ez az érzés elő,de sokszor.Főleg amikor valami-valaki emlékeztet rá.

2011. szept. 22. 22:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!