Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van bármilyen...

Szerintetek van bármilyen megoldás erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

Nem megfelelő kategóriába írtam, de innen remélem a legértelmesebb válaszokat.Kérek mindenkit a verőlegényes megoldás-javaslattól kíméljen, nekem most nagyon fontos egy két higgadt jó tanács.

Sok éve örökölt a családunk egy nem igazán értékes kisházat egy pici faluban.4 éve eladtuk.A szerződéssel egyidejűleg a vevő birtokbalépett, 15 nap alatt át kellett volna írni a mérőket. Mindennapos hercehúrca tart azóta, először még elnézőek voltunk, kisgyermekes család, férj éhbérért dolgozik külföldön stb, aztán mondtunk, jó válasszanak ők időpontot, adunk meghatalmazást.Majd beszéltünk csúnyán, mindenhogy.Semmi nem történt.A számlák ide jöttek, apukám minden hónapban aki minden egyes alaklommal elmondta nekik, hogy ez így nem lehet irassák át, és legalább addig fizessék.Két alakalommal küldtünk a szolgáltatónak levelet, meg adásvételit hogy nem tudjuk mit tegyünk mert így az ügyfélszolgálaton nem akarják átírni, de ez így nem maradhat.Semmi válasz.


A héten jött egy ajánlott levél amit átvettem, éreztem ezt ki kell bontani, mert nem számla, és a mi nevünkre jött.760ezret követel a szolgáltató(540 kötbér)azóta már mindenkivel beszéltem akivel csak lehetett.Az egyikük azt tanácsolta, hoyg tegyek feljelentést, amit megtettünk, de ettől még nem fogják a végrehajtást megszüntetni.A vevő nem fog fizetni, mert enniük sincs mit.(mondjuk ez jelenleg nem nagyon érdekel, mert én meg ezt nem tudom kifizetni).Ellehetetlenült helyzetbe kerülünk ha ezt végrehajtják rajtunk.Azt a felvilágosítást adták, hogy ezt írjam meg újra az ügyfélszolgálatnak, de ne sok reménnyel adjam postára mert ők azon fogják végrehajtani, akinek a nevén van.

Kérek mindenkit aki látott már hasonló helyzetet, vagy használható tanáccsal szolgákhat az, írjon számomra pár sort.


2011. szept. 23. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogadj fel egy ügyvédet és vigyétek bíróságra az ügyet! Már rég meg kellett volna ezt lépni!
2011. szept. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem értem... Néhány évig dolgoztam az ELMŰ számlázási osztályán. Az ottani tapasztalataim és tanulmányaim alapján küldesz egy tértis levelet a szolgáltatónak, hogy x dátummal eladtad az ingatlant, adás-vételit mellékeled, abban benne kell lennie a melléklet részben az óraállásoknak, amit mindketten aláírtatok. Ez alapján kéred a többit xy-nak kiszámlázni. Ennek működnie kell, rengeteg ilyen ügyünk volt. Tértis levél azért kell ,hogy igazolni tudd, tényleg átvették. Adás-vételit pedig másolatban küldd el, ne az eredetit.
2011. szept. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ezt a fogysztást nem te csináltad.


igazolni tudod, h az ingatlan nem a tied.


rendőrségi feljelentést is tettél.


a szolgáltatók felé is jelezted a tényállást.


nem hiszem, h ezek után végre lehetne hajtani rajtatok bármit. Arról nem is beszélve, hogy amíg a rendőrségi eljárás tart, addig végrehajtást azzal összefüggésben nem lehet kezdeményezni.


Szóval: egyrészt nyugi, másrészt keress fel egy ügyvédet, és ezentúl ő képviseljen titeket!

2011. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Késő bánat. Ezt a szolgáltató rajtatok fogja behajtani, mivel veletek van szerződése. Annak idején, amikor láttátok, hogy nem íratják át a villanyórát(gondolom arról van szó)kellett volna bemennetek a szolgáltatóhoz, és felmondani a szerződést. Ezt nem tettétek meg, tehát most kifizetitek ezt az összeget és polgári peres eljárás keretében követelitek a ház mostani tulajdonosától.
2011. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem írták át? Tartozás szokott lenni az ok. Nálunk ki kellett fizetni a már fennálló tartozást, és akkor átírták. Igaz mi vevők vagyunk nem eladók.

Írj tértivevényes levelet, részletesen írd le, hogy mikor, kinek mit küldtél, írtál, reagálást kaptál-e, mit mellékeltél, másolatokkal, stb.

2011. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ebből már nem fogtok jól kijönni. Utólag könnyű okosnak lenni, de egy ingatlan eladásánál az az ELSŐ, hogy az adásvételi aláírásakor mérőórákról fotó, tanúkkal aláíratott jegyzőkönyv készül, és irány a szolgáltató, ahol lezárják a ti számlátokat és megnyitják az új tulajét. Ezt 4 évig halogatni, főként úgy, hogy közben tudtátok, hogy az új tulajdonos nem fizet, mert jöttek a felszólítások????

Keressetek egy jó ügyvédet, akinek van gyakorlata ilyen ügyekben, nagy szükségetek lesz rá...

2011. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A végrehajtást az ügyvéd kifogásolja meg, a határidő lejárta ELŐTT.
2011. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban hibázott a fogyasztó, hogy nem bontott szerződést. Azonban ha a fogyasztó valóban küldött adásvételi szerződést, és jelezte a szolgáltatónak ezt a tényt, akkor kicsit színeződik a történet.

Adásvételkor történt mérőóraállás-rögzítés, legalábbis nagyon remélem :) Ha történt, és ezt vagy adásvételiben, vagy jegyzőkönyvben rögzítettétek, bemész a szolgáltatóhoz az adásvételivel és ezzel a jegyzőkönyvvel, majd kéred a szerződésed elszámolását. Innentől kezdve ez nem a te sarad.

Ha nem tudod igazolni az óraállásokat, akkor nehezebb lesz a helyzeted bizonyítani.

A kötbér része kicsit homályos. Azért kötbérez a szolgáltató, mert illegális vételezés volt? Mert ekkor viszont nem vagy jó helyzetben, hiszen az illegális vételezés kezdetét nehéz lesz bizonyítanod, mert nem volt átadás-átvétel, amikor a szolgáltató újraplombált volna.

2011. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Hungy ***** válasza:
100%

Az nem derült ki a kérdésből, hogy ügyvéddel beszéltetek-e már. Ha nem, akkor mindenképpen ez legyen az első lépés. Nem azt mondom, hogy azonnal fogadjatok ügyvédet, és pereljétek be őket, mert az költséges is, és időigényes is. De ha rá tudtok szánni tízezer forintot, akkor menjetek el egy jó ügyvédhez, és kérjétek ki a szakvéleményét. Meg fogja mondani, hogy mik a lehetőségeitek, mibe érdemes belefogni, és mibe nem. Lehetőleg minél hamarabb tegyétek meg ezt a lépést, valószínűleg így is az lesz az egyik kérdés, hogy miért csak most kezdett el érdekelni titeket ennyire a dolog.


Sajnos előfordul, hogy a törvény eszközeivel nem lehet már a tartozást áthárítani. Ez esetben az összeget ugyan végrehajtják, de kérlek ne ijedj meg ettől, az nem úgy néz ki, ahogy a filmeken be szokták mutatni. Az első tanácsom, hogy mindennek azonnal menjetek utána, és tegyétek egyértelművé, hogy nektek a dolog mielőbbi tisztázása a célotok. Ne burkolózzatok hallgatásba, félve attól, hogy mikor jön a végrehajtó.

Ha végrehajtóhoz kerül az ügy, akkor sok esetben jobban jártok, mint ha a szolgáltató felé kellene fizetnetek, sok esetben ezért az ügyvédek tanácsolni is szokták, hogy az adós várjon addig, amíg a végrehajtó át nem veszi az ügyet. Ugyanis a végrehajtóval lehet egyezkedni, és és akár egy havi tízezer forintos törlesztőrészletben meg lehet vele egyezni. Ez biztos!!! Na persze ez csak akkor érvényes, ha valóban elkerülhetetlen, hogy fizessetek.

A végrehajtónál ugyan többet kell fizetni egy picivel az eredeti tartozásnál, de nem egetrengető összeg, akkora pénznél kábé 20 ezerrel lesz több az összes tartozás. Plusz, ha végrehajtóhoz kerül az ügy, és neki rendszeresen fizettek, akkor már nem fogják késedelmi kamattal sújtani a tartozást.

Úgyhogy no para, ez nem úgy működik, hogy rátok törik az ajtót, és elviszik a bútorokat. meg sem tehetik, csak ha már a részleteket sem akarjátok fizetni, és bizonyíthatóan renitensen viselkedtek.

Hogy a vevőkre hogyan hárítjátok át ezt az összeget, arra viszont már csak törvényen kívüli ötleteim lennének.

2011. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mikor mi vettük a házat 2 éve letöltöttem az eon honlapjáról egy kifejezetten erre való nyomtatványt.( az irodájukban is adnak) Az adásvételi szerződés aláírásának napján reggel közösen leolvastuk az órákat , ráírtuk a nyomtatványra, kitöltöttük az adatokat mindenki aláírta. Volt egy rovat a beköltöző ügyfélnek és egy a kiköltöző ügyfélnek. Utána bevittem az irodájukba és 5 perc volt és átírták. Ugyan ez volt a vízzel is . Bármelyikőtök bevihette volna.

Ezt miért nem csináltátok meg? Nekik nem volt fontos az átírás. Szóval valamilyen szinten ti is ugyan úgy hibásak vagytok. Ezen már csak a bíróság segíthet. Csoda hogy nem kötötték ki. Ha kikötnék a vizet vagy áramot, akkor elviszik a gyereket. De gondolom még fenyegetés esetén sem bírnák ezt a nagy összeget kifizetni.

2011. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!