Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van bármilyen...

Szerintetek van bármilyen megoldás erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

Nem megfelelő kategóriába írtam, de innen remélem a legértelmesebb válaszokat.Kérek mindenkit a verőlegényes megoldás-javaslattól kíméljen, nekem most nagyon fontos egy két higgadt jó tanács.

Sok éve örökölt a családunk egy nem igazán értékes kisházat egy pici faluban.4 éve eladtuk.A szerződéssel egyidejűleg a vevő birtokbalépett, 15 nap alatt át kellett volna írni a mérőket. Mindennapos hercehúrca tart azóta, először még elnézőek voltunk, kisgyermekes család, férj éhbérért dolgozik külföldön stb, aztán mondtunk, jó válasszanak ők időpontot, adunk meghatalmazást.Majd beszéltünk csúnyán, mindenhogy.Semmi nem történt.A számlák ide jöttek, apukám minden hónapban aki minden egyes alaklommal elmondta nekik, hogy ez így nem lehet irassák át, és legalább addig fizessék.Két alakalommal küldtünk a szolgáltatónak levelet, meg adásvételit hogy nem tudjuk mit tegyünk mert így az ügyfélszolgálaton nem akarják átírni, de ez így nem maradhat.Semmi válasz.


A héten jött egy ajánlott levél amit átvettem, éreztem ezt ki kell bontani, mert nem számla, és a mi nevünkre jött.760ezret követel a szolgáltató(540 kötbér)azóta már mindenkivel beszéltem akivel csak lehetett.Az egyikük azt tanácsolta, hoyg tegyek feljelentést, amit megtettünk, de ettől még nem fogják a végrehajtást megszüntetni.A vevő nem fog fizetni, mert enniük sincs mit.(mondjuk ez jelenleg nem nagyon érdekel, mert én meg ezt nem tudom kifizetni).Ellehetetlenült helyzetbe kerülünk ha ezt végrehajtják rajtunk.Azt a felvilágosítást adták, hogy ezt írjam meg újra az ügyfélszolgálatnak, de ne sok reménnyel adjam postára mert ők azon fogják végrehajtani, akinek a nevén van.

Kérek mindenkit aki látott már hasonló helyzetet, vagy használható tanáccsal szolgákhat az, írjon számomra pár sort.


2011. szept. 23. 12:58
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszokat, mindenkinek aki időt fordított rá.Kedves utolsó!Te nem értetted meg a feladatot, én használható tanácsot kértem, nem a véleményedet.Háromszor voltunk bent a Titásznál(és nem az E-onnál)és kértük az átiratást.A szüleim saját jó szívük áldozatai lettek, amikor kisgyerek meg a síró nő miatt nem tetek egyoldalú lemondót, hogy kikössék.Már nem emlékszem hogy ki írta, hogy tudtuk hoyg nem fizetik.Ilyet nem írtam, pont hogy mindig biztosítottak arról hogy be van fizetve.Jóadag jóhiszeműség ez lett a vesztük.Különösen köszönöm a tanácsot annak aki az ELműnél dolgozott, és aki a hosszú levelet írta.Az utolsónak meg remélem megérti, hogy lepontozom nem fel mint a többieket, mert ha valaki rossza helyzetben van, akkor tanácsot vár nem okoskodást,hogy hogy kellett volna.Azért nem te írtad ki a kérdést, mert te szépen átírtad.A jóhiszemű kedves szüleim meg nem.Ezért írtam ki én a kérdést.Nem te okos.
2011. szept. 23. 14:03
 12/13 anonim ***** válasza:
64%

"Tartozás szokott lenni az ok. Nálunk ki kellett fizetni a már fennálló tartozást, és akkor átírták."

Sehol nem kell kifizetni a kiköltöző fél tartozását, az egyetemes szolgáltatásra vonatkozóan (ilyen víz, a gáz és a villany) a szolgáltatónak az új féllel szerződéskötési kötelezettsége van, az előző lakó tartozásától függetlenül.


Érdekes, hogy a szülők jóindulatáról beszélsz, szerinted majd jóindulatú lesz a 'jóhiszemű' vevőtök is, amikor rajtatok akarják behajtani? Szerintem kezeit fogja mosni...

A másik dolog: ekkora bődületes ökörséget nincs ügyvéd, aki mondana, hogy várják meg a végrehajtást. 750e Ft-ról beszélünk, a végrehajtást elrendelő okirat 3% + legyen 5e Ft ügyvédi költség, ez kb. 30e Ft. A végrehajtást elindító okirat 1% vagy 3% attól függ, hogy melyik bíróság indítja el, ez újabb 30e Ft.

A végrehajtási készkiadások megelőlegezése ekkora tartozásnál kb. 100e Ft-os költség, nem beszélve a kamatkövetelésről.

A végrehajtó NEM ADHAT csak a hitelező hozzájárulásával olyan kedvezményt, amely a térülési időt nagyban meghosszabbítja. Ilyen az egy éven túli követelésbehajtás. Tehát 750e Ft és eljárási költségeire vonatkozó követelésnél a végrehajtó által adott kedvezmény a havi 100e Ft körüli összeg. Esetleg jóindulattal havi 50e Ft. De ez utóbbi esetén a hitelező már jogosan kér végrehajtási foganatosítást.


Ennyi az offtopikról. Még egyszer kérdezem: Az adásvételkor készült-e a mérőóraállásokat szavatoló dokumentum vagy sem?

2011. szept. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
28%

Kedves kérdező!

Tanácsot akartál akkor az a tanácsom hogy még egyszer ne legyetek ekkora marh.ák hogy hisztek másnak, még egyszer ne legyetek olyan h.lyék hogy nem ti intézitek az olyan dolgokat aminek anyagi következménye lehet.

És igen hívhatsz nyugodtan okosnak mert 21 éves fejjel első ház vásárláskor tudtam mi a teendőm, nem vártam hogy valaki elintézi helyettem.

Fogadd meg a tanácsot ha már kérted és máskor nem járnak így a 30 évvel idősebb szüleid és te sem.

2011. szept. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!