Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van erre a helyzetre racionáli...

Van erre a helyzetre racionális megoldás?

Figyelt kérdés
4. éve hogy külföldön dolgozom, nagyon jó és stabil állásom van, semmi probléma nem is lenne. Azonban barátnőmmel már 8. éve vagyunk együtt és már rohadtul elege van - jogosan - a távkapcsolatból. Ő közgazdász végzettségű de egyszerűen nem talál munkát pedig beadta már vagy 50 helyre az önéletrajzát, a legtöbben még válaszra sem méltatják. Itt ahol én dolgozom úgyszintén nincs álláslehetőség közgazdászoknak sajnos. Emiatt zátonyra kell hogy fusson a kapcsolatunk? Természetesen kijönne ő utánam de csak akkor ha munkát is találna mert nem akarja hogy én "tartsam el"...
2011. aug. 28. 00:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menjen el bébi-szitternek, de komolyan. Nem az a világ van, amikor az ember csak a szakmájában dolgozik.

Gimis osztálytársnőm kiment Angliába 1 évre bébi-szitternek, itthon pedig azóta már nyelviskolában tanítja az angolt.

2011. aug. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
elég nagy luxus a mai világban(nem csak magyarországon) hogy valaki leszűkítse egy területre az álláskeresést.talán valami olyannal kellene kezdeni,amire van biztosan van is esélye.pl fizikai munka ha utánad szeretne menni külföldre...valamit valamiért...nagyon sokan azzal kezdik kint.itthoni fizuhoz képest azzal is nagyon jól jártok,főleg ha ketten vagytok!
2011. aug. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Haaat nekem is elegem lenne 4 eves tavkapcsolatbol... De!!! ez ellen mind a ket felnek kellene tennie, nem csak neked. Ha racioanlisan nezzuk a dolgokat neked van biztos es jo allasod. Neki meg nincsen sem Mo-n semmije mint ahogy kulfoldon sem lenne semmije. Miert te hagynad ott a biztos, jo allasod, h Mo-n te is munkanelkuin legyel?? Tehat egyertelmu h neki kellene koltozni. Es ha igazan szeretne, akkor o is rajonne h ez az optimalis megoldas, es belevagna, nem pedig teged kenyszeritene dontesi helyzet ele. Igaz neki igy a kenyelmesebb. Es mi van akkor ha kulfoldon feladsz mindent es ugy dont a parod h nem teged akar es otthagy, akkor te kulfoldon feladtal mindent. Egyebkent melyik orszagban dolgozol kulfoldon?

Nezd en is kozgazdasz vagyok, de en 1997-ben vegeztem es akkor meg egy PM rendelet alapjan megadtak a merlegkepes konyveloi vegzettseget a diplomam melle. En ezen az utvonalon indultam el. 10 eve kulfoldre mentem igaz nem Europa, de mint idegen bevandorlo, fel evig ettermeztem, felszolgaltam de volt amikor mosogatni kellett. Utaltam, de nem esett le a karikagyuru a kezemrol. Kozben tanultam az angolt. Egy fel evre ra adatrogzitokent dolgoztam az itteni minimalberert, de orultem h vegre irodai munkam van, meg akkor is ha szerzodeses. Majd mikor ez lejart ujra ettermeztem mig allando irodai munkat nem kaptam. a szakmamnak a legaljan.... Kozben lehonositottam a diplomam, es elindultam a konyveloi vonalon. Ma mar egy multinak a penzugyi es szamviteli osztalyat vezetem, felso vezetoi pozicioban, jo penzert, ceges kocsival. A kezdet nehez volt, de megcsinaltam.

a lenyege az volt nem kotottem az ebet a karohoz.

A baratnodnek si ezt kellene tennie. es ha igazan szeret akkor kulfoldon megprobana a szerencsejet nem csak a sult galambot varna a szajaba.

2011. aug. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van, természetesen. Ha a barátnőd annyira szeret, feladja a büszkeségét, és bevállalja, hogy ameddig muszáj, addig te tartod el.

Én is ilyen vagyok amúgy, semmi pénzt nem fogadnék el a barátomtól, de ha ez az ára annak, hogy találkozzunk, hát legyen.

2011. aug. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A barátnődnek - ahogy írod - most sincs munkája, ergo most is eltartja valaki. Vajon mire olyan fene büszke? Ha én az ő helyében lennék, elvállalnék bármi más munkát, ha nincs a végzettségemnek megfelelő. Mondjuk elég sok közgazdászt ismerek (a férjem is az) de munkanélkülit egyet sem. Bizonyos területeken - pl. pénzügyi tanácsadás, biztosítás - szinte lasszóval vadásszák a közgazdászokat, igen jól meg is fizetve őket. Szóval a "nem találok munkát" elég erőt túlzásnak tűnik számomra, de legyen. Azért még a mai világban is lehet munkát találni, ha valaki igazán akar.

A másik, ami felmerül bennem, hogy azért lázong annyira az ellen, hogy "eltartsd", mert már nem igazán akarja ezt a kapcsolatot. Az a nő, aki szereti a párját és vele akar lenni, már rég megoldotta volna a helyzetet. Csak így könnyebb, hiszen van mire fogni a dolgot, könnyebb lesz a viszlátot kimondani, szinte eljön magától, csak ki kell várni.

Bocsánat, ha kíméletlen voltam, de láttam már ilyet a környezetemben.

2011. aug. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, egyetértek az előzővel, akkor lázong egy nő az ellen hogy eltartsa a másik, ha nem akarja a kapcsolatot igazán. Persze, hosszú távon kell valami elfoglaltság, hogy munkája legyen, de azt nem csak végzettségnek megfelelően lehet találni. Ha már kint van, sok lehetőséget lehet keresni. Szóval szerintem más itt a probléma...


Egyébként úgy tudod kiugratni a nyulat a bokorból, hogy bejelented, elgondolkoztál azon, hogy inkább te gyere haza, ha neki nem sikerült kijönnie. és hogy milyen munkát néztél már itthon... aztán erre majdcsak mond valamit. látni fogod az arcán a választ.

2011. aug. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8 év után már vagy olyan családtag, mint a szülei. Ha ők eltarthatják, te miért ne?
2011. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadók! köszönöm szépen az értelmes és lényegre törő válaszokat, a történtek után a helyzet megoldódni látszik, nagyon nagy rá az esély hogy barátnőm végül ide költözik hozzám külföldre és együtt biztosan könnyebb lesz :) Mégegyszer hálás köszönet!
2011. aug. 28. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!