Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kapcsolatotokban mikor...

A kapcsolatotokban mikor beszéltetek először a gyermekvállalásról?

Figyelt kérdés
Úgy értem menyire gyakori hogy egy pár az első hónapokban beszél erről,hogy mikor szeretne gyereket.
2011. szept. 20. 15:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Az első hónapban. Már elmúltam 30, amikor megismertem a férjemet, és nem akartam hiú ábrándokat kergetni, ha esetleg nem ugyanazok a terveink. 20 évesen még nem kell erről az elején beszélni, 30-on túl szerintem már elég fontos, hogy tudjuk, ki mit akar, mert ha évek múlva derül ki, hogy az egyik akar gyereket, a másik meg nem, a nő már rég kifutott az időből.
2011. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
a párom (ő a férfi)az első-második hónapban már szóbahozta. de megbeszéltük hogy túl korai. azóta már lassan 3 éve együtt élünk most már próbálkozunk. pár hónapos kapcsolatba nagy butaság gyereket vállalni, mert ilyenkor szerelmes az ember mint a nagyágyú és teljesen máshogy látja a dolgokat. éljetek együtt pár évet és ha akkor is úgy gondoljátok akkor jöhet a baba.kell egy biztos kapcsolat a gyerekvállaláshoz.
2011. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a barátnőm kb. 1,5 év után huzakodott elő a témával, de csak óvatosan, mert tudta, hogy nem vagyok gyerekpárti. Leültünk, beszélgetünk, minden számításba vettünk és közös elhatározásból arra jutottunk, hogy nem lesz gyermek.
2011. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Kb a harmadik randin tisztáztuk, hogy ki mit gondol a házasság és gyerek témáról, mert ha ezek nagyon különböznek, akkor semmi értelme a kapcsolatnak.
2011. szept. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

15:58

Miért nem szeretnél gyereket? Régen is így gondolkodtál? Szerinted a barátnőd hogy érzi magát?

Bocsi az offért, csak a barátom hasonlóan gondolkodik, de ő még csak 20 éves, reménykedem a változásban.

2011. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

15.58, és ez végleges döntés? És miért, ha nem titok?


Amúgy mi is kb. a 3. randin tisztáztuk anno.

2011. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mi chat-en jöttünk össze,pár sms-után kiderült hogyan állunk a gyerektémával,mármint hogy egyikünk sem gyerekellenes,nekem ez fontos volt.

Talán két hónap járás után beszéltük meg mikor szeretnénk gyereket,szerintem ez igy korrekt,mások szerint hülyeség.Nem vesztegettem volna egy olyan férfira az időmet aki azt mondja majd egyszer lessz.19éves voltam ekkor.

2011. szept. 20. 16:04
 8/16 anonim ***** válasza:
45%

"15:58

Miért nem szeretnél gyereket? Régen is így gondolkodtál? Szerinted a barátnőd hogy érzi magát?

Bocsi az offért, csak a barátom hasonlóan gondolkodik, de ő még csak 20 éves, reménykedem a változásban."


Én azért nem szeretnék gyereket, mert nekem kell a szabadság! Utazni akarok, világot látni, kipróbálni egy másik országot élés szempontjából és ebbe egy gyerek nem fér bele. Mellesleg egy nagy multicégnél dolgozom, sokszor napi 12-14 órát, jól keresek, ez igaz, de sok mindenre nincs időm, mikor hazaérek. Illetve elég sokat kell külföldre járnom munka miatt is. 4 hét szabadságom van egész évben, azt csak magamra és a barátnőmre(most már a feleségem) szeretném fordítani. Egyébként pedig amióta felvettek az egyetemre, azóta csak és kizárólag a karrieremre és az előmenetelemre koncentrálok. A feleségem sem egy tipikus anya típus, ő is sokat dolgozik, szóval már vagy 3,5 éve nem jött elő a gyerek kérdés.

2011. szept. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

15 évesen jöttem össze a párommal (ő 17 volt), és már az első randikon szóba került. Persze nem a konkrét időpont, hanem csak hogy mi a hozzáállásunk a házassághoz, gyermekvállaláshoz, és szerintünk ez mikor ideális. Ez nagyon fontos, mert én abszolút házasság és gyermekpárti voltam már akkor is, és a húszas éveimben szeretném ezt beteljesíteni, szerencsére ő is hasonlóan vélekedett. Ha az ilyen alap kérdésekben nagyon különböznek az emberek, akkor nincs értelme a kapcsolatnak.

20/L

2011. szept. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
7 éve vagyok a párommal, 2 éve házasok vagyunk, de igazából a gyerektémáról nem beszéltünk/beszélünk. tudjuk hogy mindketten szeretnénk majd...és pont. 27/nő
2011. szept. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!