Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek kellene menni először a...

Kinek kellene menni először a másikhoz látogatóba?

Figyelt kérdés

Unokatesóm külföldön él. Ritkán jön csak haza. Ilyenkor kinek illik elmenni a másikhoz?Én ebből nem csinálnék problémát, de az ő családja igen. Már egy hete itthon van , de még senkihez nem ment el, pedig egy városban lakunk, pár kilóméter távolságban, tehát még akár gyalog is max. negyed óra, nem órákat kell utazni. Kicsit zavar, h miért ilyenek. Én jelenleg itthon vagyok a kislányommal, de kismama vagyok és feküdnöm, pihennem kell, de van egy olyan érzésem, ha én nem megyek el hozzá ő nem fog jönni.

Véleményetekre lennék kíváncsi.


2011. szept. 14. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Neki kellene látogatni!
2011. szept. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is az a természetes, hogy ha hazajövök látogatóba, akkor én látogatom meg az ismerősöket, rokonokat, és nem otthon ülök és elvárom hogy jöjjenek audienciára :)

Ha egészségügyi okod van rá, akkor pláne.

2011. szept. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

szerintem általában neked kellene meglátogatnod őt, de mivel egészségügyi okból kell pihenned, ezért így megfordul a dolog.

amúgy én nem nagyon tartanám a kapcsolatot olyan rokonnal, aki ilyesmin kiakad...

2011. szept. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Az öcsém külföldön él. Mikor hazajön, ő végiglátogatja a családot.
2011. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Aki külföldről jön haza,különösen,ha ritkán,az a saját családjával szeretné tölteni az idejét. Nem azzal,hogy végiglátogatja a rokonságot,ismerősöket. Aki akar vele találkozni,az látogassa meg a szüleinél

A te eseted kivétel az illem alól. Te nem tudod meglátogatni,neki illene hozzád menni.

2011. szept. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

több mint 10 éve külföldön élek..

eleinte egyedül, haza is egyedül utaztam, az otthon tartózkodásom minimum fele azzal telt, hogy családot, meg úgynevezett családi barátokat látogattam.. pofavizit.. mindenkinek ugyanazt kellett mesélni, mindenki azt hitte, hogy nekem ott a messzi külföldön kolbászból van fonva a kerítés, ha valakihez nem mentem, vagy egy nappal késôbb, mint számított rá, sértôdés lett belôle, és még én éreztem szarul magam.. ezek miatt a kötelezô látogatások miatt, sokszor a régi haverokra nem volt idôm, meg magamra sem, pedig velük szívesebben összefutottam volna..

aztán lett saját családom, és úgy döntöttem, hogy ezentúl én ugyan nem látogatok körbe senkit.. kötelezô pofavizit kisbabával, majd totyogóval, igen kevéssé fûllöt hozzá a fogam..

elôre szóltam szüleimnek, hogy mondják meg mindenkinek nyugodtan, aki látni szeretne minket, az jöjjön el hozzánk (kivéve nagymamámat, hozzá mindig elmegyek)

hamar kiderült, hogy nem sokakat érdekelt a hogylétünk..

több mint a fele az unokatesóknak nagynéniknek nagybácsiknak, családi barátoknak b*szik eljönni anyukámékhoz, pedig máskor hetente többször is benéznek..

kérdésed az, hogy kinek illik elôször menni látogatóba..

ez a kérdés tulajdonképpen egy családi dolog, amit csak a saját családod tud megválaszolni..

szerintem sokkal fontosabb ez a kérdés:

kinek van kedve kit meglátogatni ôszinte szándékkal, és nem kötelességbôl..

ha szeretnéd látni unokatesód, menj el hozzá (ha megengedheted magadnak egészségügyileg)..

ha meg csak muszályból mennél, akkor meg tökmindegy, hogy el tudsz-e menni, vagy hogy ô eljön-e.. nem?

2011. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Ha neked fontos a rokoni kapcsolat ápolása, akkor annyit tegyél meg, hogy felhívod. Megmondod, tudod hazajött, ha van kedve találkozhatnátok. Persze hozzáteszed, hogy te nem tudsz menni, de ha van kedve, szívesen látod.


Ha akar megy, ha nem, talál valami kifogást.

2011. szept. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
80%ban neki kellene keresnie téged, de határozottan nem írnám, hogy kötelessége. ezért is számszerűsítek :)
2011. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát lehet hogy ő sincs oda azért hogy a szabiján a családot látogassa talán jobb neki csak a kanapén sziesztázni ahogy azt mások is teszik a szabijukon.

Ha ő nem jön eresz meg egy telefont nyilván nem rohangálsz mások után az újszülöttel.

2011. szept. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy illik. de ha ilyen helyzetben lennék, egyszerűen csak felhívnám az unokatesómat, hogy "arra gondoltam, jó volna találkozni. jelenleg itthon vagyok a kislányommal, babát várok, szerinted hogy legyen?". aztán felajánlanám, hogy meghívom egy ebédre, meg ilyenek. nos? :)
2011. szept. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!