Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázod meg egy...

Hogy magyarázod meg egy háromévesnek, h a nagymamája nem akarja látni?

Figyelt kérdés
a helyzetet bonyolítja, hogy egy házban élünk, és a kislányom szívesen közeledne a mamához
2011. szept. 24. 10:14
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Okés:) értem. Tehát a javaslat: hidegvér, és nem magamra venni az egészet. Köszönöm. Igyekszem nem fájdalmat okozni ezzel senkinek. És remélem, hamar megoldódik magától.

Tudjátok mama beteg, kezelésre jár, antidepresszánsokat szed, nem az egészséges mama mondta ezt, én tudom. Attól viszont még fel kell valahogy dolgozni gyereknek is nekem is.

2011. szept. 24. 10:25
 12/25 anonim ***** válasza:
70%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:20

10.23-as vagyok.


Bocsánat, de a nagy büdös lófaxt.

Akinek nincs ilyen a családjában, az el se tudja képzelni, hogy ilyen van.

Tessék felfogni, hogy igenis van olyan nagymama, aki tiszta szívből gyűlöli az unokáját, és mindezt csak azért, mert konfliktusa van a szülőkkel. Nem tudhatod, mik az előzmények.

Normális, ép eszű ember ilyet SOHA nem mond egy gyerekre.


Úgy látom, itt pont nem az anya az, aki a gyerekkel akar bosszút állni.


A legegyszerűbb, ha átpasszolja a kérdéskört, és majd a drága nagyi elmagyarázza a gyereknek, mikor miért nem kíváncsi rá, ne az legyen a vége, hogy még ő nem engedi át a kicsit.

Nem könnyű, de nem is kell átvenni a terhet. Kínlódjon vele az, akinek érdeke: a nagyika drága.

2011. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%
20:23-as tényleg durva, de csak az érti meg, akinek bántják a gyerekét. Én sem hagynám annyiban, nem lehet. Elnézni mindennap, hogy a kicsi sóvárog a mamája után? Akkor inkább utálja meg egy életre.
2011. szept. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Utolsó!

pont az anya, aki a gyerekkel akar bosszút állni???

már miért lenne ez a szándékom? pont azt akarom elkerülni, h bárki sérüljön:p érdekes érzelemvilágod van, hallod-e. Mindegy. Megoldom, de jól esett leírni, és közben végiggondolni. Köszönöm Nektek :)

2011. szept. 24. 10:31
 15/25 A kérdező kommentje:
bocs utolsóelőtti
2011. szept. 24. 10:31
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
sehogy. hadd közeledjen a mamához, ha a mama tényleg nem kíváncsi rá, akkor úgy fog vele viselkedni, hogy a gyerek is észrevegye.
2011. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
94%
Azért ha beteg akkor teljesen más a helyzet! Az elején is mondhattad volna hogy ne szídják itt egyesek. Ha beteg akkor mondd meg a gyereknek ezt. Az ő szintjén. A mama beteg, ezért néha dolgokat mond amiket nem mondana egészségesen. Stb.
2011. szept. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
4%
Kerek perec meg kell mondani a gyereknek ,hogy a nagyihoz nem mehet mert gonosz boszorkány és megsüti vacsorára.
2011. szept. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
59%
A 10:23-asnak (sajnos) igaza van! Nem ő a bunkó, hanem a kérdésben szereplő 3 éves kislánynak a nagymutterja. Meg kéne neki mondani, hogy oké, de ő fog ráqrni, ha majd magatehetlen lesz és szarik mindenki a fejére...
2011. szept. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
25%

10:23

Te nem vagy ember, vagy nem anya nevelt. Remélem veled is ezt teszi majd az unokád.Ha egyáltalán lesz.


Elég szűkszavú vagy. A nagyi korát sem írtad, mert nem mindegy, hogy 80 vagy 60 éves.

Úgy vársz emberektől véleményt, hogy nem írod le korrekten honnan indult a történet.

Vsz. nem 3 év után jött rá a mami, hogy nem akarja látni az unokáját.

És azt sem biztos, hogy te nem tettél semmit.

Mindig kettőn áll a vásár.

A depressziótól nem lesz ilyen valaki. Lehet, hogy elkeseredett, rossz kedvű, de unoka utálat nem lehet vita nélkül.

Te ismered az eddigi kapcsolatotok milyen volt. Ha jó volt.

Talán le kellene ülni vele beszélgetni ha úgy érzed nem hibáztál. Mi a problémája, lehet rajta változtatni, vagy tényleg csak borul az agya?

Viszont ha agyi a dolog az orvosával is kell beszélned.

Látod ha nem él az ember veled és lassan jönnek ki az infók nehéz kívülállóként véleményt mondani.

2011. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!