Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy magyarázod el egy 3...

Hogy magyarázod el egy 3 évesnek ha meghal egy közeli hozzátartozó?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsim, tudod ő már a Mennyországban van, ahol soha többé nem szenved hiányt semmiben. Oda kerülnek azok, akik meghalnak.
2011. okt. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

elmondom,hogy meghalt, nem él már velünk a földön.

A gyerekek szörnyen realisták, nagyon jólelfogadják ezeket a dolgokat. Az én nagyobbam,amikor 5 éves volt még meg akarta nézni a nagyit amikor meghalt,megmutattuk neki,megsimogatta.

Aztán ő magyarázta a kicsiknek,hogy a nagyi már nem él,ő látta, érezte.

2011. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző: édes lehetett. Szerintem egy hároméves még nem rokkan bele az ilyesmibe, kivéve persze szülők halála. Úgy mondd el, ahogy a Te világnézeted diktálja, mondd azt, ami a hited szerint valóban történik egy halottal. Amúgy azt szokták mondani (Ranschburg), érdemes egy elromló szerkezethez hasonlítani az emberi testet, így könnyebben megértik.

Részvétem Nektek.

2011. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam amikor a papája meghalt 2,5 éves volt.Én azt mondtam neki,hogy a papát elvitték az angyalok és fentről figyeli őt és vigyáz rá.Azóta majdnem egy év telt el és még mindig sokszor emlegeti,és megmutatja hogy fent van és az égre mutat.Őszinte részvétem !
2011. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Részvétem!

1 hete halt meg a nagypapám,a 4 éves kisfiamnak azt mondtuk,hogy a dédipapa már idős volt,elment az angyalokhoz és mostantól fentről figyel minket és vigyáz ránk!

Azt olvastam,hogy nem szabad a gyereknek azt mondani,hogy aki meghalt az beteg volt,mert félni fog a betegségektől és attól ha beteg lesz akkor ő is meghal...

2011. okt. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk 2,5 éves volt a kicsi, először a kiskutyánk pusztult el, akit nagyon szeretett (anyukáméknál élt), meg kellett neki magyarázni, hogy miért nincs már ott, mi is azt mondtuk, hogy fent van az angyalokkal, és ő is az égre mutogat.

Utána a dédimama ment el, mondtuk neki, hogy nincs már a dédimama, ő is az angyaloknál van fent, a kutyussal.

2011. okt. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!