Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon tanácstalan vagyok,...

Nagyon tanácstalan vagyok, mit tehetnék, el vagyok keseredve (? )

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz, és köszönöm, hogy végigolvasod.

A szüleim 5 éves koromban elváltak, mert apum nagyon csúnyán bánt anyukámmal, nagypapám is bántott minket, mindig kiöntötte a kajánkat, amit anyum az akkori minimálbérből épphogy meg tudott főzni, alig volt ruhánk, mit ennünk, apum sosem volt otthon, nem adott haza pénzt sem. Anyum 40 kilósra fogyott miatta. Azóta sok sok év eltelt, lett új barátnője apumnak, aki már csak elvből is, de utál engem, kiabált mindig, amikor náluk voltam. Született még 2 húgom, azóta velem nem is foglalkozik, több éve nem voltam náluk, fel sem hív. A barátnőjétől és a legidősebb (12 éves) gyerektől kapom a mocskolódó e-maileket, ráadásul ő nem is apum vér szerinti gyereke. Sosem vett nekem semmit. Azóta anyum összejött egy másik férfival, össze is házasodtak, minden szép volt jó volt, felvettük egy hatalmas hitelt (amit alig tudunk már fizetni, mert svájci frank alapú) Vettünk egy lakást, felújítottuk stb... Született egy öcsém is De az utóbbi 3 évben pokollá változott itthon minden. Nevelőapum kiabál velem minden nap, nincs olyan dolog, amibe bele ne kötne, anyuval is mindig csúnyán beszél, szemétkedik, utálkozik, káromkodik, olyanokat mond, hogyha ő nem lenne, felkopna az állunk, mehetnénk az utcára, ő itthon az, aki mindent csinál (holott a munkahelyén elvégezendő feladatain kívül itthon SEMMIT nem csinál, mindent nekünk kell, ugyanúgy iskola, munka és öcsém nevelése mellett) Dolgozni járok suli mellett, hogy a ruházkodásomat fedezzem, a tankönyveimet, és már lassan az ennivalómat is meg tudjam venni (ez megy 4 éve) Nincsenek nagy igényeim, nekem aztán nem kell semmi, de amikor már üvölt, hogy mit képzelek, hogy nem vagyok hajlandó tankönyveket venni (már meguntam...hogy szinte éhbérért nekem kell ellátnom magam) én voltam a legnagyobb szemét a földön...hogy nincs pénzünk, miért nem tudom felfogni végre... IGEN??? Akkor mégis mi a francnak kap öcsém minden héten 5-6 ezer forintot ajándékokat, játékokat, amire se szüksége nincs, semmi, még csak alkalom sincs, amire kapná őket... Hisztizik, vergődik, csapkod, ha valami nem úgy megy, ahogy ő akarja (hiszem apjától ezt látja) Nevelőapum pedig hagyja is, és arra biztatja, hogy üssön engem a kis 5 éves öcsém, bántson ahogy tud. Anyum teljesen ki van már borulva, gyomoridege van miatta, hogy megismétlődik, amit átéltünk már egyszer, itt a nagy hitel is, az hogy nevelőüapum gyűlöl engem (nem tudom mi a baja velem, dolgozom, segítek itthon, nem csavargok, diszkóba még életemben nem voltam, 4,5-ös az átlagom a suliban, normális a barátom is, ő pont ugyanilyen mint én, vannak céljaim, család centrikus vagyok...) Eddig abba kötött bele, hogy anyum depisen itthon ül (amit ő okozott) nem megy sehová, nincs életkedve sem. Most valami miatt, és egyik napról a másikra, eljár barátnőzni, elkezdett mostani zenét hallgatni, kórusba jár újra... ez lenne a normális, csak én félek, hogy ez azért van, mert talált magának mást férfit (amin meg sem lepődnék, mert igaza van) na de mindig sms-t írogat, titkolózik, hogy kinek írja őket... van egy olyan gyanúm, hogy csalja... Egyszerűen már nem tudok mit tenni, gyógyszereket kéne szedjek, idegroncs vagyok, minden a nyakamba szakad... és nem tudok mit tenni ezek ellen, minden egyre rosszabb lesz... Legszívesebben itt hagynám az egész bagázst... de hova mehetnék??? Anyumat nem hagyom magára, bármit is tesz, mert még mindig ő az egyetlen ember, akiben bízhatok!

17/L


2011. szept. 24. 16:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Annabell... félreérted a történetet. amikor öcsém született, még minden oké volt, most 5 éves. 4 éve megőrült nevelőapum, és a hitel törlesztőjének a növekedése óta van ez az állapot a pénzzel... öcsém 5milliomodik játékára és minden kívánságára van, de az én tankönyveimre pedig nincsen... az értékrend miatt panaszkodom... anyum egyetért velem mindig, de még sem tesz nagy lépéseket...
2011. szept. 24. 16:44
 12/18 anonim ***** válasza:

A hitel nem kellett volna, nem a gyerek.

És hog legen hitel, azt is ketten döntötték el.

2011. szept. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

valószínű nem is fog...az ilyen nők többsége az úgynevezett áldozat típus...

nem akarlak bántani, de tényleg jobb ha lelépsz, mielőtt még a bántalmazott kategóriába át nem kerülsz...

2011. szept. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Figyelj ez édesanyád döntése. Mond meg neki, hogy te ebből ki akarsz lépni, ha akar veled tarthat az öcséddel. Neked van munkád, keressen anyukád is. Kivesztek egy olcsó albérletet, kevesebb, mint a hitel, és éltek nyugodtan, a mostohád meg fizesse a házat magának. Ha anyukádnak ez nem jó, akkor menj egyedül, maximum mond meg neki, hogy az ajánlat bármikor áll.
2011. szept. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Anyukámnak is van munkahelye.
2011. szept. 24. 17:08
 16/18 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá, ne szenvedj más hülyesége miatt.Ha anyukádnak nem jó, bérelj egy szobát valahol.
2011. szept. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kolesz. Amíg ők ketten együtt vannak, marad ez a helyzet. Nevelőfaterod eszét a nagy nyomás elvette, és rajtad vezeti le. Remélem legalább nem verekszik. Mert akkor kell feljelenteni, talán az észhez téríti. Így teszik tönkre a családokat. A megoldáson nem neked törni a fejedet. Nem lehet azzal az emberrel normálisan megbeszélni? Nem sok pénz, de vissza lehetne fogni az öcséddel szembeni költekezést. És mi az, hogy helyesli, hogy téged ver. Azt ne hagyd. Fogd le a kezét. Nagyon nehéz élethelyzet, te nem tudod megoldani, de lehet, ők se. Nekik lehet, h. pénzügyi szakemberrel kéne beszélni a megoldásról. Ha van egyáltalán. Eladni se lehet a lakást. Kevesebbet kapnátok, mint amennyit ér, és a tartozás még akkor is ott van, és nincs hol lakni. Bizony, ez egy felnőttet kikészít. Ám akkor sincs joga így beszélni. Ha lenne esze nev. apádnak, inkább a szövetségesévé tenne téged, mert egy belátó, értelmes kislány vagy, és nemsoká tudnál is segíteni nekik.
2011. szept. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az 5 éves azért kap meg mindent, szeretetet, játékot, mert ő vérszerinti fia a mostohaapádnak, míg te nem.

Őt szereti, téged nem. Na ezért. Válni kell, aztán anyukád kapja a gyerektartást...

A lakás árából 2 kisebbet kell venni.

2011. nov. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!