Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogom van-e anyósomékat...

Jogom van-e anyósomékat felszólítani, hogy váljanak meg a kutyájuktól?

Figyelt kérdés
Anyósomék néhány hónapja hozzánk költöztek, a ház az én nevemen van. A legnagyobb meglepetésünkre egy kutyával állítottak be, aki nem igazán barátságos típus. Amikor megbeszéltük a költözést szó sem volt kutyáról, de úgy gondoltuk, próbáljuk meg. Az hamar kiderült, hogy a jövevény gyűlöli a kutyáinkat és a macskáinkat méginkább. Engem már többször megkapott (én etetem, ők félnek tőle???), de nagyobb baj nem történt. Tegnap azonban a kutya kiszabadult a kennelből és rátámadt a szomszéd cicára. Szerencsére a németjuhászunk (hozzá szokot átjönni a cica) rátámadt a másik kutyára, így a macsek megmenekült és a mi kutyánk is apróbb sérülésekkel megúszta a dolgot. Ezzel nálam betelt a pohár és véget ért a próbaidő. A kutyának mennie kell, de anyósomék csak azt hajtogatják, hogy nekik kell a kutya, mert olyan aranyos és természetesen a cica műtétének árát sem akarják kifizetni...
2011. szept. 24. 19:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyósodat szólíthatod fel távozásra
2011. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Kirakod a kutyát és kész! A te házad ez még nem lenne indok, de hogy a te nyakadba vittek egy állatot amit nem kértél, te eteted, foglalkozol vele... ne legyél hülye, azonnal vitesd el a kutyát!
2011. szept. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tedd ki őket a kutyával együtt. A ház a tiéd, megteheted.
2011. szept. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem, nem vagyok cigány. :)

És ha szerinted azt a kutyát még meg lehet nevelni, javaslom, hogy próbálkozz te vele. Láttam én már ebből kifolyó szép sérüléseket. Én passzolnám.

2011. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%
Én nagyon ellene vok a kutyák eltirhításának, de egy agresszív kutya ami a te és állataid testi épségét veszélyezteti...mennie kell!
2011. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ mennyire agresszív a kutya... van az a határ amikor még igen is át lehet nevelni. Ebben csak az a szomorú, hogy nem az a szerencsétlen állat tehet róla... Párod egyébként mit szól ehhez? Mondja meg ő sz anyjának hogy vigye a kutyát el, vagy mehetnek ők is....
2011. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
54%
Jolinar , en nem mondtam hogy cigany vagy. :) Igazabol kb az undor jon ram amikor valaki elaltatja a kutyajat csak mert epp nem ugy viselkedik ahogy azt o szeretne. (a sajat (gazdi) hibajabol kifolyolag olyan a kutya mint amilyen , gondolom ebben mindenki egyetert)Termeszetesen ha beteg a kutya es nem lehet segiteni rajta es szenved, az mas kerdes. Nem vagyunk egyformak, de szivbol kivanom hogy aki ilyet tesz a kutyajaval dogoljon meg nagy szenvedesek kozepette. En igy gondolom.
2011. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
32%
Egy szóval nem mondtam, hogy ez én kutyámat elaltatnám. Az enyémről kezeskedek, hogy meg van nevelve. De az anyósa kutyája nem az övé. Nem az ő nevelése. Ezért javasoltam az elaltatást. Az a kutya már jó eséllyel javíthatatlan.
2011. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%
Igy van,az anyos a tulaj, neki kell megoldania a helyzetet. Ha mar nem lehet megnevelni a kutyat hogy kijojjon a tobbiekkel termeszetesen a kutyanak mennie kell. De nem a halalba!!! Az nagyon durva primitiv megoldas lenne. O is egy eloleny meg ha neveletlen akkor sem ezt erdemelne.
2011. szept. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
A kutya megtámadott egy macskát, utána a neki ugró német juhászt támadta meg, én nem nevezném agresszívnek. A 8 éves spánielem is ezt csinálta volna, pedig nem agresszív.Sajnos nem egyszerű, de valami ismerősnek nem lehet adni, akinél láthatják.
2011. szept. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!