Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogom van-e anyósomékat...

Jogom van-e anyósomékat felszólítani, hogy váljanak meg a kutyájuktól?

Figyelt kérdés
Anyósomék néhány hónapja hozzánk költöztek, a ház az én nevemen van. A legnagyobb meglepetésünkre egy kutyával állítottak be, aki nem igazán barátságos típus. Amikor megbeszéltük a költözést szó sem volt kutyáról, de úgy gondoltuk, próbáljuk meg. Az hamar kiderült, hogy a jövevény gyűlöli a kutyáinkat és a macskáinkat méginkább. Engem már többször megkapott (én etetem, ők félnek tőle???), de nagyobb baj nem történt. Tegnap azonban a kutya kiszabadult a kennelből és rátámadt a szomszéd cicára. Szerencsére a németjuhászunk (hozzá szokot átjönni a cica) rátámadt a másik kutyára, így a macsek megmenekült és a mi kutyánk is apróbb sérülésekkel megúszta a dolgot. Ezzel nálam betelt a pohár és véget ért a próbaidő. A kutyának mennie kell, de anyósomék csak azt hajtogatják, hogy nekik kell a kutya, mert olyan aranyos és természetesen a cica műtétének árát sem akarják kifizetni...
2011. szept. 24. 19:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
az anyóssal ne te beszélj, hanem a párod, rá jobban fog hallgatni, mert neki az anyja. de nyugodtan fenyegessétek meg, hogy elvitetitek a kutyát. a te házad, te szabod meg, mit vihet oda.
2011. szept. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Be kell zárni vagy kikötni akkor nem tud támadni.A kutyát:) Nevelni úgysem fogja az anyós eddig sem tette ,te meg nehogy az ő kutyájával vesződj amikor befogadtad őket ,és így átvertek,nem a te dolgod és meg is fog harapni.
2011. szept. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

A kutyának már találtam helyet egy ismerősömnél. Ott csak egy kutyával kéne megtanulnia együtt élni, az még talán menne neki, csak anyósomék nem akarják odaadni. Az a baj, hogy még az előéletét sem ismerjük, mert anyósék egy héttel a költözés előtt fogadták be az utcáról. Csak remélni tudom, hogy megszokna az új helyen.

A férjem megmondta nekik, hogy vagy odaadják a kutyát hétfőig vagy hívja az állatorvost, hogy elaltassa. Maradni már biztos nem fog, mert azóta a németjuhászunk (ivartalanított szuka) folyamatosan ugatja, morogja, támadja, valószínűleg mert a cicát ő nevelte onnantól kezdve, hogy a szomszédok befogadták.

2011. szept. 24. 20:32
 14/25 anonim ***** válasza:
7%
Keressetek neki gazdát, kutyatartó vagy és elaltatnál egy állatot?
2011. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
4%
Ez tenyleg hihetetlen hogy ez az elaltatos tema mindig felmerul, elkepeszto hogy milyen emberek vannak... Ha majd egyszer megunja a gyereket vagy mert rosszul viselkedik elaltatja majd? Tudom hogy nem ugyan az a ketto, de akkor is. Remelem egyszer jol megleckezteti oket a sors! Nehez csunya szavak nelkul megfogalmazni ezt!
2011. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem a te döntésed. És nincs is jogod ez alapján megítélni embereket. Ahogyan az abortuszt is mindenki maga dönti el. És senki másnak nincs joga se beleszólni, sem emiatt elítélni a másikat.
2011. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
>
2011. szept. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
13%
De hadd ítéljek már meg valakit, akinek az elaltatás a megoldás. Ne keverd az abortusszal te egysejtű. Tud állatmenhelyekhez fordulni, közösségi oldalakon segítséget kérni, millió más megoldás van. Ahogy olvastam van kutyád neked is, hát szégyelld magad.
2011. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
77%
A gyereket is beadhatod intézetbe. Ugyanaz. És tudod kit nevezz egysejtűnek. Vegyél vissza az arcodból, ha már olyan intelligensnek tartod magad.
2011. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
19%
Te egy nagyon megkeseredett ember lehetsz, és tudod egy ember intelligenciája megnyilvánul abban, hogyan bánik az állatokkal.
2011. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!