Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Panellakásban felettünk...

Panellakásban felettünk ordítozás, bömbölő zene, buli stb. Háromnegyed 8-tól. Két kisfiam nem tud aludni. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 20:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
69%
Az albérlők miért alsóbbrendűek a bérlőknél? Ezt sose értettem -.-
2011. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
21%

Igen, este 10-ig valóban lehet, utána azonnal rendőrt hívni! Mi ezt tettük az alsó lakóval, miután minden békésebb megoldás kudarcot vallott vele szemben - azóta béke van és nyugalom.


Ha neked kicsi gyereked van (meg egyébként sem vagy köteles állandó zajban élni), akkor javaslom a következőt:


Először szólj a lakás tuljadonosának, ha kell, a közös képviselőn keresztül. Legeslegelőször a fiatalokkal kéne személyesen beszélni, de valószínűleg ezen már túl vagytok, azért írtál ide panaszt. A közös képviselőtől vagy a ház gondnokától el lehet kérni a lakás tulajdonosának pontos nevét, címét és lehet neki írni egy levelet, amelyben a panszodat megteszed. Minél egyszerűbb és udvariasabb a forma, annál biztosabb, hogy célt érsz. Ne ereszd nagy lére, és figgyelj arra, hogy ne panaszkodd agyon magad (bármennyire is igazad van), mert az harmadik személy felé (ha nem hivatalos közeg) mindig kicsit rosszul jön ki, és a te károdra.


Aztán: ha ez sem használ, akkor fel kell őket jelenteni az illetékes önkormányzat jegyzőjénél. Írsz egy feljelentést, egy panaszos levelet, amelyben aztán olyan bő lére eresztheted a problémáidat, amilyenre csak akarod, és elindul a közigazgatási processz. Ha ez sem vezet semmi erdményre, akkor még mindig ott a bíróság. Általában ezt már nem szokták megvárni. Már a jegyzőhöz kerülés esetén sem árt beszerezni egy orvosi papírt a kisgyereked alvászavarairól, nyűgösségéről, kialvatlanságról stb. a háziorvostól vagy egy gyermekpszichiátertől. Plusz a saját és a többi veled élő panaszai...csatolj mindent, ami azt támasztja alá, hogy a szomszédok lehetetlen és élhetetelen magatartása miatt nem tudsz rendesen dolgozni, aludni, a gyereked egészsége és fejlődése veszélyben van...stb.


Nem kell félni! Csak cselekedj!

2011. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
85%

Rosszul fogalmaztam:

AZ albérlők miért alsóbb rendűek a lakóknál?

2011. szept. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
26%
Azért mert más lakásában tán csak kultúrálod magad, illetve nem akarod hogy ki tegyenek. Én a saját lakásomban sem vagyok vadbarom és tisztelem a másik ember nyugalmát! :)
2011. szept. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell panelba menni.. :)
2011. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
90%
nah nekem is van 1 hasonló problémám 1 5éves gyerek lakik felettünk éjjel rá alszom hajnalban rá kelek.Troka szakattéból űvölt mindig melyik szülőért akik szarnak rá.Majd belefárad elkezdi rugdalni a falat.Ez már így megy 1 éve.Ilyenekkel nem lehet csinállni semmit?Ha feljelenteném a szomszédot csendháborításért (ilyen végett)lnne esélyem?
2011. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
84%
Nem alsóbbrendűek, már miért lennének azok? Képzeld, bármi van, nálunk is a tulajkák ezzel jönnek, hogy NEM VAGY LAKÁSTULAJDONOS..... (kutyám miatt vergődnek)nagyívben sz*rom le....
2011. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
50%
Ez az szard, le!
2011. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
21%
*
2011. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
21%
ó, felettem este 10-11 környékén kezdődik a rohangálás, telitalppal, egyik szobából a másikba. Vasárnap reggel 6-kor orrfújás hallatszik fölülem, aztán egy érces hang finoman megszólal, hogy "ÉBRESZTŐŐŐŐŐŐ". Én kétszer felmentem finoman szólni nekik, hogy talán picit tekintettel lehetnének az alattuk lakóra, hogy nem kellene a gyereket este 11 órakor egyik szobából a másikba rohangáltatni, folyamatosan egy órán át, valamint nem illik péntek hajnali 2-kor magassarkúban tipegni elég hangos röhögések közepette a lakásban... Ilyen "falusias" emberekkel nem lehet mit tenni, mert nem értik meg miről beszélek... Valószínűleg tanyáról jöttek...
2011. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!