Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hugommal mindenki sokkal...

Hugommal mindenki sokkal kedvesebb, mint velem, mert ő nagyon szép. Ez fair?

Figyelt kérdés
Én meg átlagos vagyok. Ill eléggé szép arcom lenne, ha lenne pénzem orrplasztikára.
2011. okt. 29. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Nem lehet, hogy neki az értékrendje is "szebb", nem csak az arca? Süt a kérdésedből az irigység és a fennhéjazás.
2011. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Nem fair, de az élet sem fair.

Igen, ez van, hogy az emberek a szép emberekhez jó tulajdonságokat társítanak. Aztán ennek sok köze nincs a valósághoz.

2011. okt. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Irigység részt értem, de a fennhéjazósat nem. Kül elég nagyszájú is (de persze vannak jó tulajdonságai is), ezt neki el is nézik, én ilyenkor már szájonvágást kaptam volna anno szüleimtől. Sose érdekelt a külső, de mióta látom, mennyire máshogy bánnak egy szép emberrel, azóta én is megkívántam. Hogy egyenrangú legyek (nem jobb, csak egyenrangú!). Ez olyan nagy bűn?
2011. okt. 29. 20:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Kül az emberek előtt rejtegetni próbálom ezt, hogy utálom magam és keserű vagyok a külsőm miatt. És szeretnek is az emberek, jónak tartanak, sok a pozitív visszajelzés részemre (munkahelyemen pl, de az életben is azt mondják, nagyon aranyos lány vagyok, ill voltam sztem mert most már inkább zárkózott vagyok)... De nem vagyok boldog, szerintem soha nem is leszek már az igazán. Nyugodtan állíthatom, hogy a 100-ból az utolsó százalékig a külsőm tette tönkre az életem. Pasimról megtudtam, hogy anno nem a külsőm tetszett meg neki, hanem a belsőm. Szóval a külsőm nem is tetszett neki :S
2011. okt. 29. 21:00
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező! Próbáld meg elfogadni magad olyannak, amilyen vagy!

Nem vagyunk egyformák, ezt tudomásul kell venni.

Elolvastam a kommentjeidet és arra jöttem rá, hogy te nem szereted magad.

Ez nagy baj. Nemcsak a külső számít, sőt sok esetben egyáltalán nem a külső számít.

Azt mondja a párod, hogy a belső tulajdonságaidba szeretett bele. Tudod, sok embernek a szépsége belülről fakad. Nem arra kell gondolnod, hogy nem a szépségedet szereti rajtad. A szépség mulandó. De a belső értékeket az idő nem tudja tönkretenni.


Az pedig, hogy a húgod nagyon szép, néha szerencsés, néha nem.

Majd rá fog jönni, hogy a szépség nem minden.

Nem szabad rá irigykedni, mert ez valahol a későbbiekben visszaüthet.

Ha ez miatt vagy visszahúzódó és boldogtalan, az irigységre vall. De ugye, te nem vagy irigy a saját testvéredre?

Rázd le magadról ezeket a negatív gondolatokat, mert meg fognak betegíteni! És ezt komolyan mondom.

Minél több rossz gondolatod van, annál többet vonzol magadhoz.

Ez fordítva is igaz. Próbáld ki!

Tudod, nekem pedig az volt a problémám, hogy túl magas voltam és túl vékony.

Ez miatt csúfoltak, ez miatt nem tudtam beilleszkedni az iskolába, ez miatt nehezen választottam párt magamnak.

Azóta férjhez mentem, gyereket szültem és ugyanúgy vékony maradtam, de ez már nem zavar.

Rájöttem, hogy nem ezek az értékek az ember életében.

Hanem, amit te adsz magadból, a belső értékek.

Üdv. Ági ♥♥♥

2012. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg hkedves előző, de fejre állok ettől a "belső-értékek" sablonrizsától.

Az embert ELSŐRE megítélik bárhol, két másodperc alatt, "oszt jónapot".

Szép vagy, ? Vékony?, Jöhetsz, majd meglátjuk mit tudsz még. Finnyás vagy? Takarodj.

FérfinálJóképü? Legalább tornaterem -izmos? Öltönyöd?-Cipőd? Kocsid? -(akkor is, ha még 8 milla hitel van rajta, mert az nem látszik)

Ha például úgy tele vagy belső értékkel, hogy mellécsurog, azt leginkább egyházi önkéntes munkánál- nagynéha- közepes külsővel minimum- gyermekfelügyeletnél veszik számításba.

Férfinál képzeld el a folytatást, ha egy közepesen elhízott, kopaszodó tag száll ki egy kopott suzukiból- nem lesz hová vinnie az értékeit.

Legalább ne kelsünk magunkban, másokban- fölösleges reményeket, az élet nem fair, sose volt az.

A közepes kinézetű már szív. Ennyi.

2012. febr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!