Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell úgy nevelni egy...

Hogyan kell úgy nevelni egy feltűnően szép kislányt, hogy szerény maradjon?

Figyelt kérdés
42 éves apa vagyok, lányom most lesz 12 éves, és hát mindenki mondja, és látjuk is, hogy szerencsés géneket örökölt, valószínűleg iszonyat módon feltűnően szép és csinos nő lesz majd belőle. Feleségemmel nagyon örülünk ennek, de sejtjük, hogy ez veszélyeket is rejt. Az egyedül utcán elengedéstől a rengeteg (csak azt akaró) udvarlón át az esetleges motiváció hiányáig (minek tanuljak, ha gazdag fickókat is kaphatok). Távol álljon tőlem, hogy kislányomról ilyet feltételezzek, és még kicsi is, kellően időben vagyunk szerintem ahhoz, hogy a sors adta adottságait megtanítsuk neki helyén kezelni, vagyis: örüljön neki, gyönyörködjön magában, de ez ne legyen annyira kihatással az életére, a pályájára, és ne legyen beképzelt soha olyasmire, amiről nem tehet. Egyszóval nem szeretnénk, ha ez bármi negatív nyomot, sérülést hagyna benne, legyen boldog és kiegyensúlyozott. Minden jótanácsot szívesen várok.
2011. nov. 2. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon tudatos szülők vagytok, biztos jól fogjátok nevelni a gyerkőt.

A szerénységet tőletek kell, hogy lássa. Általában mindenben példa a szülő. Legyen jó a követendő értékrend. Úgy értem, a jóakarat, tisztesség, szorgalom, akaraterő, kedvesség, műveltség és más egyéb erkölcsi-lelki minőségek között a szépség csak egy tizedrangú dolog legyen. Legyenek mesék, irodalom, zene, a természet szépsége, és mindemellett a ruhák, "cuccok", divat követése váljon másodlagos, harmadlagos fontosságúvá.

2011. nov. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

A 12 évesen osztály (sőt az iskola) legszebbjének tartott barátnőm az érettségire mennyire elszürkült (30 évesen meg már 100 kilósan kimondottan taszító jelenség).


Úgyhogy várjátok ki a végét. Neveljétek ugyanúgy, mintha átlagos lenne.

2011. nov. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2.válaszolónak igaza van.

A gyerekek sokat változnak. LÁttam én már csodaszép gyereket elátlagosodni és nagyon csunya kisgyereket kikupálódni.

Az a legjobb, ha ugy nevelitek, mint bárki mást. Mondjátok el néha, hogy szép, de ne tul gyakran.Inkább mással dicsérjétek: okos, kedves, ügyes, stb.

2011. nov. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez fura helyzet, mert mindenkinek más a szép, lehet hogy tényleg gyönyörű kislányról van szó, de úgy ahogy a többiek is mondják, nem szabad hogy ezzel Ő vissza éljen, nagyon sok olyan irritáló 11-12 éves kiscsaj van aki azzal menőzik hogy "Én vagyok a legszebb" azért mert a szülők bele nevelik, nagyon gondos szülők lehettek hogy a lányotokat ilyen felelőségesen szeretnétek nevelni, és nem kizárt...

Unokatestvérem elég messze lakik gyönyörű lány Ő is, model plusz éretségije meg azt hiszem diplomája is van, szóval tényleg azon függ hogy hogyan nevelitek, a lánynak sem lett biztosan 100-szor elmondva egy nap hogy milyen gyönyörű vagy... Én pl: Szerintem nem vagyok szép, de anyu sokszor mondja hogy 'Olyan szép vagy' szerintem ez csak szülői elfogultság, vannak nálam sokkal szebbek, max én átlagos vagyok, de nekem így jó :) 14L

2011. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha több barátnője is ott van mindet dicsérjétek meg. Nekem a barátnőm volt valahogy különleges, inkább nagyon csinos, én meg kicsit dundibb, de szép arcú. És folyamatosan dicsérgették a jelenlétemben, hogy idősebben hódítani fog stb... Megmondom őszintén nekem ezzel alá ásták az önbizalmam, neki meg egekig növelték az egóját. Az összes barátnőjét dicsérjétek, sokszor a külső de sokszor a belső tulajdonságaikat is. Hogy lássa, a belső tulajdonságok érnek annyit mint a külső.
2011. nov. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

A saját gyerekét majdnem mindenki nagyon szépnek látja. Szerintem az enyém is gyönyörű, más is ezt mondja. De ez csak egy adottság. Mint ahogy az előttem szólók is írták, ez még sokat változhat. Nálunk a nevelés nem erre van kiélezve. Ha jó jegyet kap a suliban, vagy jó helyezést ér el egy sportversenyen mindig mondom neki, hogy nagyon büszke vagyok rá. A szépsége miatt is meg szoktam dicsérni, de csak úgy, hogy anyának te vagy a legszebb...

Szerintem jó, ha van egy gyereknek egy egészséges önértékelése. Ha átesik a ló másik oldalára,és esetleg visszaél vele, akkor ráértek őt egy beszélgetéssel visszatéríteni a földre. Nekem inkább az a visszataszító, mikor egy szülő akarja a gyerekét belekényszeríteni egy ilyen szerepbe pl. hogy modellkedjen. Ti szerintem jól álltok hozzá. Ha a ti értékrendetek rendben, akkor a gyerekével sem lesz baj.

2011. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem sokat számított, hogy a szüleim sokat dícsértek (mértékkel, de őszintén), ezt csak most látom.


vannak barátnőim, akik hiába szépek, rondának, kövérnek stb látják magukat és nem értik hogy nekem semmi bajom nincs a külsőmmel, vagy hogy van önbizalmam stb. attól még tudom, hogy angelina jolie valószínűleg dögösebb nálam, de nem zavar. a címlaplányok sem zavarnak, a photoshoppoltak sem.


mégsem voltam soha beképzelt, inkább nem tudom hogy le-reagálni, nem tudom hova tenni, ha valaki a szüleimen vagy a páromon kívül szépnek nevez (most erre mit mondjak, köszi? de hát nem az én érdemem, ezt dobta a gép, így nézek ki).

2011. nov. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!