Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek adsz igazat? Apa/lánya?

Kinek adsz igazat? Apa/lánya?

Figyelt kérdés

Adott egy szorgalmas, de kevésbé rendszerető család. Ez utóbbi abban merül ki, hogy az idősödő szülők nem vigyáznak a rendre, cipővel járkálnak a házban stb. Van egy lányuk, aki pont az ellentettjük, sokat takarít, vigyáz a rendre stb. Ez sokszor szélmalomharcnak minősül, ugyanis hiába a sok porszívózás ha a szülők cipővel járkálnak a házban. Viszont amíg nem él a saját házában, addig nincs joga megfeddeni a szülőket. Mert ugyebár azok úgy járkálnak az otthonukban ahogy nekik jól esik, mert sajátjuk. Az apa keményen dolgozik, mire a lány nagykorú lett vettek neki egy lakást ajándékba. A lány férjhez ment, és beköltözött férjével az új lakásba. Első alkalommal ment hozzájuk látogatóba az apa, aki ajtónyitáskor be is lépett a házba. A lány megkérte, hogy húzza le a cipőjét, mert nem járkálnak ilyesmivel a lakásban. Az apa ezért megharagudott, és a lány szemére vetette, hogy "megvettem neked a házat és te nem engeded hogy cipővel menjek be?".


Ti kinek adtok igazat? Részint megértem a lányt, mert ugyebár ez már az ő lakása, joga van "cipőnélküliséget" kérni, viszont az apát is megértem, hogy dolgozik egy fél életen át a gyerekéért és az az első alkalomkor rendre inti abban a házban amit ő vett.


(Megjegyzem egyik tagja sem vagyok a konfliktusnak, ismerőseim között zajlott)


2011. szept. 26. 14:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
Ez sose lesz az ő lakása. Nem ő dolgozott meg érte, csak az ölébe pottyant, ezt érzi az apja is és még biztos máskor is fel fogja majd hánytorgatni! Az apának van igaza, de nem kellene hangoztatnia úgy vélem.
2011. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

A lánynak- teljesen egyértelműen.

Ez olyan zsarolás dolog, hogy "mer' megvettem neked a házat, csönd".

Pont hogy az apjának kellene belátnia, és IGAZODNIA,hogy a lánya szereti a rendet. Ez egy nagyon jó tulajdonság.

Az én apám se egy rendmániás, de ha jött hozzánk, mindig kérdezte, hogy "ugye akkor vegyem le a cipőmet?". Egy ideje nem kérdi, szépen leveszi, lerakja. Ennyi.

2011. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Mindkét félnek igaza van! Logikusabb, hogy nem megyünk be más lakásába cipővel, főleg nem akkor ha még meg is kérnek. Viszont a lány is elnézhetne ennyit a szüleinek, heti egyszer ( vagy havi egyszer) gondolom kibírja ha valaki cipővel gázol át a lakáson.
2011. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Helytelen volt az apától, hogy ezt mondta,ha ad valamit akkor azt ne hánytorgassa fel 2 naponta, adja jó szívvel.

Viszont a lány is hagyhatta volna az apján a cipőt (ha nem volt nyakik sáros) egyszer felmoshat utána.

2011. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mintha a mi történetünket írtad volna le. Bár apukám amíg kicsik voltunk iszonyatosan vigyázott a rendre otthon. Aztán mostanában már kevésbé. megöregedett gondolom azért van ez. Lakás se kaptam tőle. Én szintén az apának adnék igazat, de csak azért, mert én aztán senkit meg nem kérnék, hogy vegye le a cipőjét. Ha neki nem tűnik fel, hogy mindenki mezítláb van, ő van egyedül cipőbe, hát akkor ha majd elmegy kitakarítok utána.
2011. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
szerintem a lánynak lehet igaza csak ő tartja tisztán a "saját" lakását nem az apja vagy az anyja. vagy ha az apja nem akarja levenni a cipőjét akkor illedelmesen kérje meg hogy törölje le a szőnyegben.
2011. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
én a lány mellett vagyok,most akkor mindent elkell néznie a szüleinek mivel ajándékba kapta a lakást?Apja még rá is gyújthassa a házat mivel ő vette?
2011. szept. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ajjaj.Ez a cipőlevétel-nem levétel kérdés eléggé kritikus pont ebben a családban. Lehet, valami más húzódik meg a háttérben. Mondjuk egy agresszív lábgomba?
2011. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A lánynak adok igazat.Az ő háza ő alakitja a szabályokat,az teljesen mindegy ki vette.
2011. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%

Természeteen a lénynak van igaza. Az ajándék adása azt jelenti, hogy odaadom a tárgyat és tudomásul veszem, hogy az többé nem az enyém, azaz lemondok a tuljadonról, ami az enyém volt. A megajándékozott lesz az új tulajdonos, aki ezen túl azt tesz vele, amit akar.


Ha az apa felhánytorgatja a lánynak, hogy megvette a lakást és még ezt meg azt sem teheti meg benne (ő, azaz egy vendég), akkor valójában nem ajándékozott ő semmit a lányának. Ajándékozás helyett csak ún. kiterjesztette az én-jét a birtokába tartozó tárgyakkal. Tehát nem elég, hogy a lány egész életében szenvedett a trehány, önző szülei miatt, amíg azokkal kénytelen volt együtt élni, de még akkor is szenved, amikor "ajándékként" kap egy lakást, amit a szülei nem tekintenek a lány tulajdonának, hanem továbbra is a magukénak, benne pedig a lányt továbbra is a személyiségük részének, azaz nem önálló, felnőtt embernek.


Nos, én a kislány helyében eladnám a lakást, és vennék belőle egy másikat az ország másik felén, vagy visszadnám a pénzt anyukáéknak és elmennék külföldre, férjestül, gyerekestül, és kezdeném az életemet egyedül, újra, anyuka és apuka fennhatósága nélkül, magam. És amit én keresek, az az enyém. (én így is tettem).

Ezzel a lépéssel párhuzamosan elkezdnék járni egy pszichiáterhez vagy egy pszichológushoz, hogy segítsen leváln a szüleimről - merthogy a fizikai távolság csak a kezdet.


Én bizony megmondanám apukánakm hogy köszönöm, hogy megvette a lakást, de ez innetől fogva az én tulajdonom, azt teszek vele, amit akarok és olyan szabályok vontakoznak a lakásomra, amilyenekt én hozok. Azaz: "cipőt le, jöjjön be." Apuka is. Ha nem teszi, akkor hazamehet.


De ha neki úgy jó, ahogyan van, akkor nem valószínű, hogy változtatni fog ezen.


Nyílvánvalóan ez a kislány soha nem volt elég erős ahhoz - vagy mert eleve gyenge karakter, vagy mert idejekorán kiverték belőle a saját akaratot -, hogy nemet mondjon és meghúzza a saját határait; hogy tinédzserként lázadjon, szembeforduljon a szüleivel és az áltauk képviselt "értékrenddel", hogy megkeresse a saját énjét, a saját akaratát, a saját életét. Csak tűr, nyel és panaszkodik.


Ha így van, nem tudod megmentni sem te, sem én sem más. Ugyanis valójában ő így boldog.

2011. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!