Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, amikor...

Mi a véleményed arról, amikor anya és lánya majdnem egyidőben szül?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 09:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Romáknál ez természetes.

Ne aggódj.

2011. okt. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
Ja és az állatvilágban is természetes.
2011. okt. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Én mindig ezzel piszkáltam anyut, hogy mi lenne, ha így lennénk, 20 év van köztünk (nem vagyunk romák, én is tisztességesen születtem nekik, tervezett babaként), és én is korán szerettem volna szülni. Nemsoká megszülök, és anyu mondta, hogy mikor terveztük a babát, ők is elgondolkodtak egyen, aztán elvetették a dolgot, mondván, nagyon rizikós lenne... majd babázik az unokával :)

Persze hallottam ilyet, jól szituált családban, úgy nevelődtek náluk a kicsik, mint a tesók (többgenerációs házban).

2011. okt. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért is ne? Joga. lehet a lánya 18-20 ő meg 38-40 vagy akár 45 , alakulhatott úgy az élet, hogy anyukának új párja van és nincs közös gyerek és szeretnének akkor miért is ne, és egyéb esetben is hajrá:)
2011. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A lakótársamnak van egy huszonx évvel idősebb nővére, és neki 2 gyereke. Az egyik kb. 2, a másik 1 évvel idősebb nála. Tehát ő a nagynénjük. :) És pici korában sokszor a nővére vigyázott rá, a saját gyerekeivel együtt. Ja, és édestesók. Van ilyen. :)
2011. okt. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Épp csak a véleményem maradt le. Szóval nincs ezzel baj, és vannak óriási előnyei. Pl. lakótársam életében egyszer veszekedett csak a tesójával, mert akkora a korkülönbség. :) Ami kicsit furi, h anyukája elég idős, de az enyémnél pl. csak egy 10-essel több (nekem 8 évvel idősebb tesóm van).
2011. okt. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

gáz kicsit... persze előnyei is lehetnek..


En olyat tudok, hogy anya es 2 lánya szült 3 év alatt. 3 fiu, majdnem egyidosek.. Nem ciganyok. De hasonlo "beallitottsaguak" .. gáz...

2011. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%

Hát, az kicsit durva, hogy 40-45 évesen akar szülni az anyuka... Majdnem, hogy nyugdíjas lesz, mire a gyerek leérettségizik.

Én az ilyesminek sosem voltam a híve, szegény gyerek nagyon hamar elvesztené az anyját (hiszen már öreg) és fiatalon szülő nélkül maradna...


Az, hogy új párja lett és szeretnének közös gyereket meg kifejezetten önzőség... Pláne, ha már mindkét félnek van gyereke. A gyerek nem valami tárgy, hogy "húúú, nekünk még nincs is közös, gyorsan csináljunk egyet".

2011. okt. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
10:03-assal teljesen egyetértek!
2011. okt. 20. 10:07
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Ellenvetésem nincs, de furcsának tartom. Minden ember élete bizonyos szakaszokon megy át, ilyen például a szülés, vagy később, mikor kirepülnek a gyerekek a családi fészekből, esetleg mikor unoka-időszak következik. Lényegtelen, hogy kinél mikor jön el egyes szakasz, így például azzal sincs gond, ha egy nő 38 évesen vállal gyereket, ha akkor érett meg a helyzet rá. VISZONT ha valaki 20 évesen szül, akkor azt jelenti hamarabb jönnek ezek a szakaszok. És nem tartom normálisnak, ha valaki összemossa ezeket. Furcsának tetszik, ha egy 30 éves nő úgy öltözik mint egy tini, mert az a korszaka már lejárt. Én kellemetlenül érezném magam, ha édesanyám velem egyidőben szülne, sőt azt is, ha majd én a gyerekemmel együtt. Az már a nagymama időszak, hagyjuk meg annak.

Sokan azért vállalnak jóval később még egy gyereket, mert képtelenek elfogadni a tényt, hogy az idő elszáll, és az első gyerek már felnőtt, elhagyta a családi fészket. Megszokták a nyüzsgést, unatkoznak. Vissza akarják hozni a babázós korszakot.

2011. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!