Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már csak 1 hét van hátra, de...

Már csak 1 hét van hátra, de nekünk nincs rá több pénzünk. Mit mondjak?

Figyelt kérdés

Osztálykirándulásom lesz a jövőhéten,15ezer ft-ba kerül. Ebből anyu már befizetett 5ezer ft-ot,mert hogy ő szeretné h elmenjek. Nekem nem nagyon van kedvem+suli váltás előtt állok (úgy néz ki hogy megyek másikba)+váratlan kiadások miatt nincs több pénzünk erre.

Az ofővel már beszéltem erről,de ő mindenképp szeretné hogy meglegyen a létszám,emiatt kölcsön pénz ígérget,aminek mi nem örülünk. Nem szeretnénk senkitől kölcsön kérni.


Tuti hogy nem tudnék menni,mit mondjad az ofőnek? Visszaadja az 5ezer ft előleget? Mi befizettük már 3 hete,míg a többiek csak múlthét végén meg most hét elején hozták. Elvileg a foglaló az arról szól hogy lefoglalja a szállást...de csak 5 ember hozta be időben... ilyenkor mi is van?


2011. szept. 28. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Semmiképpen nem kényszeríthet rá a kölcsönre.Csak akkor nem tudja vissza adni a pénzt ha már befizette.Egyébként meg igen.Mond meg tisztán hogy nem mész és kéred vissza a pénzt ha még lehetséges.
2011. szept. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem hiszem, hogy az ötezret visszakapod. Gondolom ofőd zsebből fizette a foglalót, amíg mindenki behozta.
2011. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Ha nem tudod kifizetni, akkor kérheted, hogy a suli alapítványa fizesse neked. Legalábbis nálunk így van.


És szerintem illene visszaadnia az 5 ezer ft-ot.

2011. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Most az az egy fő ide vagy oda szerintem nem sokat számít. Megmondod, hogy legyen szíves vissza adni a pénzt, mert nem akarsz menni, meg nem is tudsz... ennyi, nem ráncigálhat el, és nem foszthat ki titeket, csak, hogy meglegyen a létszám.
2011. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
Ha nagyon szeretnél menni beszéld meg a szüleiddel hogy tegyetek be néhány értéket ékszert ,vagy értékesebb kütyűt a zálogházba)csak ennyit tudok mondani.
2011. szept. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Ha nincs kedved ne menj, bár mindig jó buli egy kirándulás, jól gondold át.
2011. szept. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%
Jó lesz az minden. Ne izgulj.
2011. szept. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!