Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt élettársam nem ad gyerekt...

Volt élettársam nem ad gyerektartást, mit csináljak? A kislány 2 éves, a bíróságon meg lett határozva, hogy m, ennyit kell adnia.

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 11:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj a rendőrségre a papírokkal és jelentsd fel.Aztán meg a munkahelyére és le kell vonatni a további gyerektartásokat a fizetéséből.
2011. szept. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
72%

Én a "másik oldal" vagyok, nálunk a páromnak volt gondja a gyerektartás kifizetésével. Évekig fizette szépen (mindig vonták is a bejelentett fizetéséből), sőt, azon felül is mindig adtunk, ha kellett, de aztán sajnos munkanélküli lett. Még a munkanélküli segélyéből is vonták. Amikor az is megszűnt, már nem volt jövedelme, nem tudott miből fizetni.


Fél éves elmaradása van, és bár azóta nagykorú lett a lánya, de a nem fizetésnek az lett az eredménye, hogy az exe végrehajtást kért ránk. Azonnal lefoglalták az egyetlen ingóságát, az autóját. Kivonták a forgalomból, le kellett adnunk a rendszámát. Az ex egyébként mindezt polgári peres úton tette, egyszerűen megbízott egy ügyvédet, aki majd akkor kapja meg a bérét, ha mi fizettünk. (És persze az eljárás díja is a mi pénzünkből megy.)


Mivel most már van munkája a páromnak, mi részletfizetést kértünk, sikerült megegyezni az ügyvéddel, vissza is fogjuk kapni a kocsit, bár a foglalás addig rajta marad, míg le nem cseng a teljes tartozás. Mi ott rontottuk el, hogy nem kértünk perújrafelvételt, nálunk ugyanis nem arról volt szó, hogy nem akartunk fizetni, hanem arról, hogy nem volt miből. Utólag viszont ez már senkit nem érdekel, mint ahogy az sem, hogy azóta született egy közös gyerekünk is, akit szintén el kell tartani. Mivel nem kértünk új tárgyalást, a régi megállapodás szerint kell fizetnünk, akár utólag is.


Tanácsom a kérdezőnek: Sétálj be egy ügyvédi irodába, mert ha lenne a volt párodnak bejelentett fizetése, akkor már kapnád a gyerektartást. Ha nincs, marad a behajtás, be fogják hajtani, gyerektartásnál nem vacakolnak. Simán lehet, hogy ha már kezedben lesz egy hivatalos papír, a volt párod is könnyebben fizet majd.

2011. szept. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
írj a bíróságra. kérdx az államáltali megelőlegezett gyerektartást, aztán majd behajtsák rajta, ahogy tudják. én is ezt csináltam. aztán levonatja a munkahelyen a bíróság, ha van bejelentett melóhelye.
2014. márc. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!