Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon megbántottam a barátoma...

Nagyon megbántottam a barátomat. Ez megbocsátható?

Figyelt kérdés

22 évesek vagyunk, egy éve vagyunk együtt. Sokat veszekedtünk, mert a rokonai állandóan megkérik, hogy segítsen ezt-azt, és sosem szól, hogy később jön, elvárja, hogy egész nap őt várjam.


Holnap egész nap paintball-ozni fog, nem is szóltam, kapcsolódjon ki, azt mondta, ma velem lesz. De kitalálta, hogy mégis haza kell mennie, mert ezt meg ezt meg kell csinálnia. Mondtam, hogy oké, fél 1-kor indul a busz, menjen azzal. Ő közölte, hogy eszébe sincs itt megvárni, kimegy a buszmegállóba.

Nagyon megharagudtam rá, mert rengeteg alkalom volt, amikor megígért valamit és nem tartotta be, és kiabálva mondtam neki, hogy tűnjön el, ha ennyit érek neki, hogy nem képes nálunk megvárni a buszt. Láttam rajta, hogy nagyon megbántottam, és rögtön rájöttem, hogy ezt nem kellett volna mondanom.


Tudom, biztos sokan egy h.lye, hisztis p.csának tartanak, de ha a nagybátyjához megy, akkor sosem ér ide időben, sosem szól, ha késik, állandóan én telefonálok utána. Ha megígér valamit pl, hogy elmegyünk kirándulni, és bárki szól neki, hogy kell segíteni, akkor rögtön ugrik, és én vagyok félredobva. Elegem lett.


Tudom, hogy durva voltam, de szerintem engem is meg lehet érteni.


2011. okt. 15. 13:37
 1/9 Gish válasza:
Én mindkettőtöket megértem. Szerintem az lenne a legegyszerűbb/legjobb, ha egyszer leülnétek beszélgetni. Négyszemközt. Úgy, hogy egy kis időre, amíg beszéltek, ne érjenek utol benneteket. Beszéljétek meg, hogy ki mit szeretne...
2011. okt. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan nagyon nem bántottad meg, inkább a kiabálást nem kellett volna. Ha higgadtan mondod ugyanezt, semmi gáz. Egyébként meg igazad van. Ha ilyen ritkán vagytok együtt, neki fontosabb a buszmegállóban állni, mint veled lenni? A másik: van ilyen típusú ember, aki senkinek nem tud nemet mondani, túlvállalja magát, és szétszakad. Nem is fog megváltozni. Ha gyereked lesz, bárki bármit kér, neki az lesz a fontosabb. Szerintem ez elég súlyos probléma. Már most. És mi lesz később? Szóval szerintem nem volt durva. Meg kéne vitatnotok ezt az egészet, és ha nem változik, hiába szereted, sok jóra nem számíthatsz tőle. Az is lehet - nekem legalábbis megfordulna a fejemben - hogy ezek csak kifogások. Ha valaki valakit szeret, akkor állandóan vele akar lenni, nem ide meg oda meg mindenhová menni.
2011. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, én megértelek. Nekem is volt egy barátom (3 évig), akinél úgy éreztem, hogy én vagyok a legutolsó a fontossági sorrendben. Ez nagyon rossz érzés, és természetes is. Nem vagy ettől hp.

Azt helyesen tetted, hogy megértéssel fogadtad, hogy olykor dolga van, a család fontos, segíteni kell. De ezt úgy is lehet csinálni, hogy a másik fél nem érzi magát félrevetett rongynak.

Szerintem te mindent megtettél, a barátodnak kellene odafigyelnie rád, például telefonálni ha késik; ha programot szerveztek akkor, ha lehetséges a segítséget átrakni más napra stb.

Egyáltalán nem csoda, hogy kiborultál. Beszéld meg vele, hogy elhanyagolva érzed magad, nem azért mert segíteni megy a rokonoknak, hanem mert így bánik veled közben.

2011. okt. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pedig igazad volt.
2011. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem az a baj, hogy segíti a családját, hanem az, hogy feléd szinte semmi nem jut abból az odafigyelésből, toleranciából, igyekezetből, amit mások felé tanúsít -úgy tűnik- a te rovásodra.

Mondd el neki, mit vársz tőle konkrétan! (Pl. szóljon, ha változik a program, ne mindig mást részesítsen előnyben, hanem állítson fel egy fontossági sorrendet.)


Az a baj, hogy ő vszínű úgy látja, hogy szétszakad és te meg hisztizel vele. Női szemmel igazad van, férfi szemmel meg szerintem nem is érti a kirohanásodat, mert saját értékrendje alapján ő semmi rosszat nem csinált.

2011. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ugyon így reagáltam volna.
2011. okt. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem veszekedni kell vele, hanem normális hangnemben leülni és komolyan elbeszélgetni vele erről. Egyébként az én exem is ilyen volt, nála ez alapvetően habitusbeli dolog volt, hogy soha nem volt képes sehova időben odaérni és az is belevegyült, hogy nem igazán voltam neki fontos...
2011. okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jól esik a megértésetek:)

Utolsó, hidd el, annyiszor próbáltam vele higgadtan beszélni...


Végre sikerült megbeszélnünk mindent. Elmondta, hogy akkor jött rá, hogy mennyire megbántott, amikor azt kiabáltam neki, hogy tűnjön el és ne érjen hozzám.


Hatásos volt.:)

2011. okt. 16. 10:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy most írok neked utólag így nyolc év után, de erre szerintem azért még ne vegyél mérget, hogy hatásos volt. Szerintem ezt ő maga anno úgy élte meg ezt a veled való buszvárást mint egy letudnivaló kötelezettség ennyi lehet neki tényleg más volt az értékrendje és lehet most is más ki tudja. Ami pedig a hisztidet, vagy a ("tűnj el") kiabálásodat illeti meglehet, hogy akkor igazad volt, viszont ez nálam nem lett volna pálya igérgetés, erkölcs, kapcsolat ide, vagy oda nálam ez lett volna egyben a kapcsolat utolsó másodperce is. Viszont még valami mégkozzá ha ő is csak elvárt anno tőled, ahogy a kérdésben is írtad akkor már ott megette a fene ezt a kapcsolatot.
2019. aug. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!