Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg velük? Ti...

Hogy értessem meg velük? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Az alaphelyzet a következő: 20 éves vagyok, onnan, ahol felnőttem, 300 km-re járok egyetemre, kollégista vagyok. Felvettem 45 kreditet, ha nem órán vagyok, akkor vagy alszok, vagy tanulok, és sehogy sem tudom megértetni az otthoniakkal, hogy nekem egyszerűen nem fér bele, hogy hazajárjak.

Karácsonykor is legfeljebb két napra mennék haza, mivel vizsgaidőszak van, akkor is egyfajta kényszerből, hogy mégiscsak karácsony van... holott helyette rengeteg hasznosabb dolgom lenne, és az igazat megvallva az otthoni karácsony inkább egy másfél hónapig tartó rémálomsorozat, mintsem ünnep. Mire 18 lettem, sikerült meggyűlülnöm azt a várost és azottani embereket (sokan és sokszor bántottak, nem részletezem), azért jöttem ide, hogy új életet kezdjek, ami felé jó úton haladok.


Próbálok arra hivatkozni, hogy tanulnom kell, meg, hogy nem fér bele a többször az a kétszer hétórás utazás, mert nagyon kimerít, de főleg apám egyre nehezebben fogja fel, hogy nem csak ő van jelen az életemben, hanem van annak egy része, amiről ő nem tud.


Őszi szünetben sem tervezek hazamenni, helyette inkább lehívom anyukám, hogy megmutassam neki a várost (nyugdíjas, van rá ideje, meg olcsón is utazik). A kérdés, hogy faterral mit kezdjek? Ha nem vagyok ott, állandóan azt hallgatom, hogy bőg, meg hiányol, meg sajnál mindent, ha viszont ott vagyok, kb mindent megtesz, hogy idegileg teljesen kicsináljon. Csak egy példa: nyáron vissza kellett mennem pár hétre, mikor pedig kiszabadultam, a koliban kb minden zajra összerezzentem.

Próbálom vele a minimálisra redukálni a kapcsolatot, de valamilyen szinten muszáj jópofiznom vele, különben szegény anyám csesztetné. Hogy értessem meg vele szépen, hogy legszívesebben a büdös életben nem látnám többé a fejét, és, ha nagyon muszáj, akkor sem fogom karácsonynál előbb odatolni a képem?


2011. szept. 30. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Ha ők finanszirozzák,akkor irány haza.


Ha te fizetsz magadnak mindent,akkor lassan megszokják hogy ritkán látnak.

2011. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ebből nem derül ki, hogy tulajdonképpen mit tett apukád ellened!
2011. szept. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Odaállnék a tükör elé és leköpném magam.


Talán a fater sem sírna utánad, ha nem szédítenéd a tanulás dumával, hanem felvállalnád, hogy nem vagy kíváncsi rájuk.


Én is voltam egyetemista, én is voltam kollégista, tudom, mennyit és mikor tanultunk, és mégis tudtam 250 km-t utazni a családomért.

Nem kell hetente, de amit itt előadtál, az gusztustalan.


Tudod, mi a rémálom? Amikor a szűk családodból öten meghalnak 2 év alatt...


De ha neked ennyire eleged van belőlük, akkor mondd meg nekik, hogy nem akarod látni őket. Aztán meg boldogulj nélkülük, ahogy tudsz.

2011. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Felsorolni nem tudnám, a legrövidebben összefoglalva: 18 évig tartó folyamatos lelki terrorban tartott, nem volt életem, alkoholista, és nem egyszer kezet emelt rám, aminek komolyabb következményei is voltak.

Mivel fater alkalmi munkákból él, diákhitelből és ösztöndíjból tartom el magam, nem belőlük. Előbbit be mertem vállalni, mert, ha végzek, jó esélyem van jó állásra és magas fizetésre.

2011. szept. 30. 09:42
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Ismerős, nálunk anyós hisztizik mindig, hogy alig járunk le, pedig mi kéthavonta ott vagyunk 3 napot, sőt karácsony és újév közötti időszakban is. Nyáron 1 hetet pluszban. SZóval nem kéne hisztiznie neki.

Amúgy meg ha ők tartanak még el távolról, akkor sipirc haza, addig ez "kötelesség". Voltam 3 évig kollegista, tudom.

2011. szept. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik! Úgy hidd el, hogy nem egyszer a fejéhez vágtam, mennyire utálom, ahogy ő is az enyémhez. A leírásod alapján felteszem, neked jó kapcsolatod volt/van a szüleiddel, így fogalmad sincs, miről beszélek.
2011. szept. 30. 09:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ez a helyzet, ilyen életed volt apád miatt, akkor jól teszed szerintem hogy így teszed. Anyukádat elviszed, megmutatod neki hol élsz mi van veled stb. Aztán megmondod neki, őt bármikor szívesen látod, de apádra nem vagy kíváncsi mert nem éppen a felhőtlen gyermekkor jut róla eszedbe, mai napig félsz tőle és örülsz hogy itt egy nyugodt kis kuckód van, teszed a dolgod, hagyjon békén. Max. ha akar telefonon felhívhat - úgy nem tud megütni, s bármikor leteheted a telót - de hazatérni már nem nagyon akarsz őmiatta.
2011. szept. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell apáddal jópofiznod. Ilyen múlt után én sem tenném. Anyukád vállalta, hogy vele fog élni, hát viselje is el.
2011. szept. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!