Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amióta megszületett a kistesóm...

Amióta megszületett a kistesóm azóta nagyon elhanyagolnak a szüleim. Hogyan értessem meg ezt velük? Már 5 hete nem tudom kialudni magam.

Figyelt kérdés
Október végén született meg a kisöcsém. Nagyon sírós, hasfájós szegényke, sokat sír. Anyu egész nappal-éjjel vigasztalja, folyton vele van, mert ha elmegy a közeléből még jobban sír. Apu csak hétvégén van itthon velünk. Szóval amióta megszületett a kisöcsém, teljesen megváltoztak. Főleg anya, már nem kérdezi meg hogy mi volt a suliban, már nem is beszélgetünk, mert fáradt nagyon, én meg eltűröm, és néha el is sírom magam, mert szenvedek. Sokat vagyok a barátaimmal, de azért hiányzik hogy velük legyek. És már éjjelente aligha alszok 4 órát... nem tudom kipihenni magam, így is 8 kor szoktam lefeküdni, hogy eltudjak aludni, de amint aludnák el, hát nem fel sír... Szeretem a kisöcsémet, és megértem anyut, de azért szánjon már rám is időt. Úgy érzem hogy egyedül vagyok a házban csak sír a baba. Persze azért beszélgetek anyával, de csak vacsora, séta, vagy ebéd közben alig-alig, máskor tanulok vagy a barátaimmal vagyok. Hogyan értessem meg vele hogy hiányolom a szeretetét? Olyan mint ha itt se lennék, próbáltam neki mondani, de folyton azzal jön, hogy most tisztába kell tenni, etetni kell, el kell vinni az orvoshoz, stb... amikor sétálni mennek és megyek én is, akkor meg nem akarok neki panaszkodni, és nem is tudok semmit mondani, mert örülök hogy itt van mellettem. Ha segíteni szeretnék valamit, akkor elküld tanulni. Régen nem volt ilyen. :( 12L apa meg amikor itthon van, csak a kicsivel van ő is, meg intézi amit kell.
2010. dec. 7. 19:03
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
79%

Mondd el nekik, így ahogy ide leírtad. :-)

Másrészt azt el kell fogadnod, hogy egy kisbaba több figyelmet kíván, amikor te is kicsi voltál, te is megkaptad ezt a figyelmet ugyanígy. :-)

2010. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
87%
szia! sajnálom, hogy nem foglalkoznak veled annyit, attól, hogy kistesód született, a figyelem neked is ugyanugy kijár. attól még szeresd a kicsit, néha segíts be anyudnak, de erről azért beszéljetek, hogy kitalálhatnátok vmi olyan programot, mikor csak te meg a szüleid mentek valahova. ne érezd magad "eldobottnak" amiatt, hogy tesód van! fel a fejjel! :)
2010. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:

Ha van rá elég hely aludj minél távolabbi részén a lakásnak, hogy aludhass.

Amúgy szerintem nem lesz mindig így, kicsit nagyobb lesz akkor anyukádnak is több ideje lesz majd, meg te is hozzászoksz, hogy nem te vagy az egyetlen ahogy eddig.

2010. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
87%
Megértem a problémádat. Az a legjobb megoldás, ha beszélsz velük, hogy hiányolod őket, hiányolod a szeretetüket. Esetleg ha a baba felsirna éjjel, használj füldugót, vagy ha tudsz, akkor aludj a nappaliban, vagy ami messzebb van a babától. A kisöcsédet ezért semmiképp ne hibáztasd, esetleg majd ha nagyobb lesz, ne utáld ezért, vagy ne neheztelj rá, hiszen ő nem tehet semmiről.
2010. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mondtam hogy szeretem, csak idegesít. Próbáltam már beszélni erről, de mindig csak az értsd meg-et kapom tőlük is. Sajna távol nem tudok aludni, mert társasházban lakunk. És ez azért rossz, mert a suliban is majd elalszok, nem tudok figyelni, ez meg borzasztóan idegesít. Meg azt kihagytam, hogy már 2 hete nincs szemüvegem, alig látok, d emég mindig nem hozták ki a javítóból :(
2010. dec. 7. 19:23
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a helyzetet sajnos el kell fogadnod! Biztos, hogy nehéz, hiszen eddig egyedül voltál, minden figyelmet te kaptál meg, most pedig osztozni kell ezen. Egyenlőtlen felosztásban. Mert a kistesódnak most jóval nagyobb szüksége van a figyelemre, mivel teljesen önállótlan. Ő nem tud elmenni WC-re, kenni magának egy vajaskenyeret, ha éhes, sem semmit. Ez az időszak nem csak téged tesz próbára. A szüleidet, főleg édesanyádat sokkal jobban. Mert neki kell felkelni az éjszaka közepén, neki kell tisztába tenni. Én ugyan még nem vagyok szülő, de van pár tesóm, akiknek van kisgyereke. Az első pár hónapban a szülők alig alszanak. Sosem láttam pl. a bátyámat olyan nyúzottnak, mint mikor megszületett a kisfia. Meg kell értened egyszerűen, hogy nem szeretnek kevésbé, csak van egy új családtag, aki - akarják vagy sem - lefoglalja az idejük és az energiájuk nagy részét. Idővel jobb lesz.
2010. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
És én meg nem tudom az hol van
2010. dec. 7. 19:24
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy úgy érzed, elhanyagolnak, de gondolj bele, hogy anyudnak elég fárasztó pláne az első hónapokban, hogy rendszeresen etessék a kicsit, pláne ha sírós, akkor vigasztalni/altatni, este is felkelni- ha kell (nyilván nem véletlenül ébredsz fel), plusz még a háztartást vezetni...nem csoda, hogy fáradt és ő se tud annyit aludni...


Ha jól értem, az öcsiddel vagy egy szobában??? Kéredzkedj be anyudhoz a nagy hálószobába, nyugodtan mondd, hogy nehezen tudsz aludni a babával egy szobában.


Ha a baba sírása miatt nem tudsz otthon tanulni, maradj egy picit a suliban és ott írd meg a leckét.

Aztán ha hazamész, nyugodtan ajánld fel, hogy bepelenkázod a kicsit, csakhogy anyu pihenhessen, Te is tanulsz egy pici babázást, meg anyud örülni fog a felajánlásodnak, és biztos szívesen magyaráz neked, és máris van egy kiinduló közös témátok. Utána már simán mesélhetsz a barátokról, suliról...


Meg az se baj, ha felajánlod, hogy segítesz büfiztetni a babát, esetleg szoptatás közben lecsüccsensz anyudhoz és beszélgettek. És séta közben miért baj, ha dumálgattok? Nyilván nem csak panaszkodni valód van:) ne bolondozz...


Apud kapcsán azt hibának találom, hogy veled nem törődik eleget, de neki is újdonság a fia és hát ritkán jár haza:( Örül, ha babázhat egyet.


Szóval ne keseredj el, azt értsd meg, hogy a baba bizony sok időt követel, de Te is tudsz ám segíteni anyunak és akkor bőven van alkalom beszélgetni. Én a testvérem lányát nemegyszer altattam már meg énekelgettem neki, hogy megnyugodjon, miközben a tesóm nyugiban tudott enni és hálás volt a segítségért. Meg amikor etette a picit, akkor i simán dumálgattunk mindenről...

2010. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
93%
Szemcsid kapcsán - kérdezd meg ősöd, hogy hol van és elmész érte. (pénzt ne felejts kérni a számla miatt) Apud hétvégén tuti nem tud, anyudnak meg necces a babát magára hagyni...
2010. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
45%

Ahogy olvasom, azt te is belátod, hogy egy kisbaba körül sok a teendő, mindig kell rá figyelni, és ez eléggé leterheli anyukádat.

Szerintem próbálj meg besegíteni egy kicsit otthon! Ilyenekre gondolok, h pl. elmosogatsz anyukád helyett, v mikor főz, felajánlod, h megpucolod a krumplit, bepanírozod a husit stb. Ez két dologra is jó lenne, egyrészt egy kicsit tehermentesíted anyukádat, kevesebbet kellene a házimunkával törődnie, vagy míg te segítesz, ő pihenhetne kicsit. De jó alkalom lenne arra is, hogy beszélgessetek. Ha ő nem kérdez a suliról, az nem azért van, mert nem érdekli, egyszerűen sok más dologgal van teli a feje. Így hát mesélj magadtól!

Egyébként ha nagyobb lesz a tesód, sokkal jobb lesz, mert akkor már te is tudsz vele játszani, és anyukádnak sem kell minden figyelmét rá összpontosítania.

2010. dec. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!