Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a családomat "nem zavarja"...

Ha a családomat "nem zavarja" hogy nem dolgozom, akkor a szomszédokat miért zavarja?

Figyelt kérdés

Munkakeresőben vagyok pár hónapja, és a családom pontosan tudja hogy tényleg el akarok helyezkedni, de nem sikerül, nem is piszkálnak érte. Mivel nem dolgozom, legtöbbször itthon vagyok, vagy én megyek el bevásárolni/postára/a nagyszülőknek gyógyszert íratni/orvoshoz kísérem őket, vagy én takarítok, füvet nyírok stb. Szinte nincs olyan nap hogy ne mondogatnák a szomszédok: Mikor mész már dolgozni? Mit tudsz otthon csinálni, egész nap netezel mi? Ma megkaptam mikor az egyik öreggel összefutottam és próbáltam lerázni: Minek sietsz, otthon úgyse csinálsz semmit.


Tiszta ideg vagyok mindig a bsztatásaik miatt...


2011. szept. 30. 22:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%

Lefogadom, hogy vidéken laksz : ott "divat", hogy mindenbe belepofázik mindenki!...


Én Bp-en születtem, itt nem divat az ilyesmi, nem szólnak bele a szomszédok a másik életébe, tiszteletben tartjuk a másik magánéletét...

Köszönünk egymásnak, maximum megbeszéljük az időjárást, aztán mindenki megy a dolgára.


Amikor férjhez mentem, akkor elköltöztem a férjemékhez (Bp-környéki kertváros), ott éltem 20 évig, de nem tudtam megszokni ezt a vidéki-stílust!...


Mindenki tudott mindenről, semmit nem lehetett úgy csinálni, hogy félóra múlva ne tudta volna az összes helyi pletykafészek!... :-[


Életem legszebb napja volt, amikor visszaköltözhettem Bp-re!!!... Itt a 12 lakásos társasházban csak futólag, látásból ismerjük egymást, köszönünk és megyünk tovább, bezárom magam után az ajtót, oszt jónapot!... :-))


Kicsit sem hiányzik az életemből, hogy bármelyik idegen ember azon agyaljon, hogy mit főztem, hova mentem, mit vásároltam, hol dolgozom, ki jön hozzám, stb...

2011. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Na igen, Tescos, meg takarítónői munkák -_-"

Pont az egyik szomszéd mondta, hogy a Tescoban mindig pénztárost keresnek, meg hogy mehetnék házakhoz takarítani. Vagy mehetnék a népszámláláshoz számlálóbiztosnak.


Gondolom majd kapok ezek után a mondatok után olyat, hogy "Büdös a munka" meg "Na mégsem keresel te annyira munkát, mert akkor nem válogatnál" de azért nem is akarok ilyeneket elvállalni...Na jó mondjuk árufeltöltősre a közeljövőben jelentkezni fogok, bár akkor meg azt hallgathatom, hogy milyen szr a munkám, meg milyen rossz a fizetésem. Mert pont az egyik szomszéd szokott arról dicsekedni, hogy az ő unokája egy amerikai cégnél dolgozik és 300 ezret keres, a másik unokája meg úgy talált egy pénzes munkát, hogy az apja betetette az ő munkahelyére....

2011. szept. 30. 23:24
 13/20 A kérdező kommentje:
Az a vicc, hogy Budapesti vagyok. Na jó, kertvárosi, családi házas övezeti. Ez tényleg olyan mint vidék. Ráadásul itt mindenki ismer mindenkit, mindenki jóban van mindenkivel, kisegítik egymást, összejárnak a kertek végében/a kapukban beszélgetni meg ilyenek.
2011. szept. 30. 23:27
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom olyan öregekről van szó, akiknek a valaguk alá tolták a munkahelyeket és a biztos megélhetést a szocializmus alatt, a rendszerváltás után pedig már nyugdíjasként csápoltak otthon, szidva a mai ifjúságot. Az ilyeneknek gőzük nincs arról a létbizonytalanságról ami a fiatalabb generációt érinti a jelenben.
2011. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
93%

Ha már ennyire "szívükön viselik " a sorsodat, esetleg tényleg segíthetnének inkább észosztás helyett.

Egyébként kertvárosban, faluhelyen valóban többet tudnak egymásról az emberek. Ha összetartanak, segítik egymást az nagyon jó dolog, de az ilyen kíváncsiskodás tényleg zavaró lehet.

A városokban is azért akadnak kíváncsiskodók. Főleg az olyan régi, körfolyosós házakra gondolok, ahol egymás ablaka-ajtaja alatt közlekednek, kint lebzselnek, leselkednek, hallgatóznak egyes lakók.

Én lakótelepen lakom, Pesten, néhány ilyen itt is van, de, mint ahogy fentebb is írta valaki, a szomszédok jobbára alig ismerik egymást. Én is csak néhány környékbeli emberrel szoktam beszélgetni, eleve el akarom kerülni a pletykálkodást. Mellettünk pl. kínaiak laknak, akik alig beszélnek magyarul. Hazamegyek, ajtó bezár, külvilág kinnreked. Én nehezen szoknám meg, hogy kertes házban éljek, legfőképp egy községben, faluban. Persze, azért nincs az a nyüzsgés, zaj, tisztább a levegő, mint egy nagyvárosban.

2011. szept. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%

Ez így elég egyoldalú és életszerűtlen!!

Konkrétan mióta nem dolgozol??

Mert az sem igaz, hogy egy-két hónapja végeztél és ezért még biztos, hogy nem szólnának a szomszédok!!

2011. okt. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
28%
mért egy panelház mivel jobb?ha az egyik lakó úgydönt felrobantsa a házát,felrobban mindenkié.
2011. okt. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyorieto: persze, sajnos az is benne lehet a pakliban. Meg jobban áthallatszanak a zajok egy panelházban.

Minden lakóhelynek megvan az előnye és a hátránya, ez már tény és való.

2011. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj válaszolni valamit, mert ezek azt hiszik, hogy JOGUK van mindenbe beleszólni. B.szus nálunk az erkélyről lengetik a kekszet a gyereknek, hogy odamenjen és aztán hallgathatom, hogy milyen hangos a gyerek a lakásban, meg miért nem jár óvodába stb. Nem teregetem ki nekik a dolgaimat és kész. Mondd meg, hogy semmi közük hozzá, ha segíteni nem tudnak, ne csámcsogjanak a sok idejükben a te dolgaidon. És ne legyél tiszta ideg az ő h.lyeségük és rosszindulatuk miatt. Ha nagyon bunkók, fenyegesd meg őket, hogy zaklatásért feljelented őket, ha nem hagynak békén.
2011. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
en is kabe ilyen szituacioban voltam kabe 4 honapja vegeztem az iskolat es keztem is keresni munkat de nem talaltam es ugyanigy beszolt egy 80 eves venaszony hogy mert nem megyek dolgozni meg hogy anyam kel eltartson .ezt adolgot a fejemhez vagta hetente parszor amig egyszer meg nem untam es jo lebasztam atol fogva halaistenek hozam se szolt, csak anyamhoz ment sirni hogy egy 20 eves hogy beszel igy egy oregel. ezutan anyam kerdore vont .en elmeseltem neki hogy mit muvel velem ezutan meg tole is meg kapta az adagjat .szoval nyugodtan szolj be nekik mert talan meg szabadulsz a sok pofazastol
2012. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!