Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legjobb barátnő. Áldásból átok?

Legjobb barátnő. Áldásból átok?

Figyelt kérdés
Alapvetően imádom a barátnőmet, évek óta számíthatunk egymásra. Együtt lakunk kollégistaként, az egyetemen is csoporttársak vagyunk, szinte minden óránk közös. Azonban már az első héten kiélesedett az a probléma, ami felett eddig szemet hunytam. Képtelen 22 évesen akár 10 percre is egyedül lenni, állandóan igényli, a nap minden percében valaki, de leginkább az én társaságomat. Sajnos lassan egy éve kapcsolata sincs amivel lekötné magát, maximum szex az ex-szel, ha végleg mást nem tud tenni. 5 nap alatt sikerült elérnie, hogy úgy érezzem megfulladok mellette. Én igénylem a magányt, egyedüllétet és ezt már tudatosítottam benne sokszor, de semmi sem változott. Mindenhova el akar kísérni, programot szervez előre, aminek lemondása számomra kellemetlen, pedig sokszor közbe jön más, többek között a párommal is szeretnék lenni. Szinte lelkiismeret furdalásom van,ha élem a saját életemet, mert előadja a "hattyú halálát", hogy ő most mihez kezdjen addig,stb. Ő elmehet az exéhez aludni, és ott hagyhat egyedül, én nem. A napokban is 3 órát kellett volna várnia egyedül, mert programom volt, inkább hazament csütörtök este, csak nehogy ezt kibírja. Nekem a kolin kívül van ahová mehetek,ha egyedül akarok lenni, máshol aludni, ami nekem kényelmesebb, jobb sokszor,de miatta feladom. Nemrég úgy fogalmazott, tőle sosem szabadulok meg,konkrétan a "barátságától" ez kicsit megrémisztett. Tudom, meg kellene vele beszélnem, de nagyon sértődékeny, olykor cinikus személy, valamint nem szeretnék vele összeveszni, főleg hogy év eleje van, de ez így nem normális. Mit lehet tenni?
2011. szept. 9. 21:58
 1/8 anonim válasza:
100%

A legjobb barátnőm ugyanezt csinálta. Valaki ilyen,nem lehet mit tenni vele:S én is sokszor mondtam neki h ne csak vele barátkozzon,persze nem tetszett neki aztán mikor kevesebbet találkoztunk amiatt mert más suliba kerültünk, keresett magának mást akire rátapadhat..:/ az ilyen barátságok egy idő után megszakadnak sztem:S

17/L

2011. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg összehozni egy fickóval. Akkor lesz kivel foglalkoznia.


Vagy mikor tudod, hogy lőre szervezkedik közös programokkal, előzd meg. Mondjuk te meg már 2 héttel előre jelentsd be, hogy a barátoddal mentek vacsizni vagy valahová.

Ha meg tényleg a barátod lenne, akkor hagyna levegőhöz jutni. Önző, kiakar magának sajátítani. Ezt nem szabad hagyni.


Az nem lehet, hogy leszbi a csaj?

2011. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Én bekeményítenék és nagyon komolyan megmondanám neki, hogy váljon le érzelmileg az exéről, mert egyértelműen ettől ilyen zakkant és egyúttal megmondanám neki, hogy bár ő a legjobb barátnőm, de az életem középpontjában immár a párkapcsolatom áll és nem állhatok 0-24-ig a rendelkezésére, mint lelkisegély szerviz. Néha ráfér a barátainkra is a kemény kritika. Ha ezen pedig megsértődik, akkor annyit is ért, hidd el nekem!


25 N

2011. szept. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz, tapasztalatból tudom, hogy ezek a "tapadós" barátnők nem mindig teljesen vágynak a másik társaságára, csak megszokták, hogy mindig van ott valaki, aki meghallgatja őket, törődik a kis lelkükkel- és "rajtamaradnak". Nekem volt olyan barinőm, hogy éjjel 3- kor hívott fel, mert "beszélgetni" akart vkivel.

Egyszeraztán akadt neki vmi komolyabb kapcsolata, és "levált" rólam, kezdtünk "hézagosan" találkozni, akkor már neki is az lett a "normális" állapot.

Remélem ennek a te barátnődnek hamarabb lesz hosszabb kapcsolata, meglásd, akkor már nem kell neki mindig megtalálnia :)

2011. szept. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig mást nem nagyon tudsz tenni, mint azt, hogy megbeszéled vele. Ha valóban olyan stabil és jó a barátságotok évek óta, akkor ez nem lehet probléma. Nagyjából azt mondd el, amit itt leírtál. Hogy fontos a barátsága, de ti barátnők vagytok nem sziámi ikrek.

Ha nincs kedved a Nagy Beszélgetéshez, akkor viszont a "gyakorlatban" kell megmutatnod, hogy neked hol a barátság határa. Ha menni akarsz menj, ha nincs kedved a közös programhoz, ne menj. Ne lapíts, és ne keress kifogásokat, nyugodtan mondd meg, hogy ehhez most nincs kedved, ahhoz viszont van, tehát azt fogod tenni, ami számodra vonzóbb. Ne mondj le saját programokat, és ne engedj az érzelmi zsarolásnak. A szemrehányásokat pedig intézd el egy "így alakult", "nem történt semmi tragédia", "majd legközelebb együtt megyünk" megjegyzéssel. Ne kezdj el magyarázkodni, és bocsánatot kérni, mert ezzel épp azt erősíted benne, amitől szabadulni szeretnél.

2011. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, minden válasz nagyon hasznos számomra. Egyébként nem hiszem, hogy a nőkhöz vonzódna, csak furcsa természet,és nagyok az elvárásai, ezért van egyedül. Egyébként biztos vagyok benne, ha talál valakit, szinte alig látom majd, volt egy ilyen hónap, amikor ezt tette, csak ő elfelejtette.
2011. szept. 9. 22:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen barátnőm, aki éjfélkor hívogatott, hogy neki épp milyen szar, De volt olyan is, hogy szombat reggel 9-kor, hogy micsoda egy görény az exe, pedig ezt is 1000x átrágtuk, hogy mekkora görény. Arra pedig egyáltalán nem volt tekintettel, hogy nekem komoly párkapcsolatom van, tulajdonképpen már olyanok voltunk az akkori párommal mint egy kis család és nem bírta megemészteni, hogy nem ő meg a problémái játsszák a központi szerepet az életemben. Mikor szétmentünk a barátommal, boldog volt, hogy együtt fogunk "szingliskedni" meg a pasikat ócsárolva talajrészegen bulizni meg sírdogálni, de én már nem tartottam vele, sokat változtam, úgy tudnék fogalmazni, hogy kinőttem őt. Van ilyen.
2011. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
regi a kerdes de leirom..volt egy lbm aki ugyan ezt csinalta...hiaba mondtam el neki nem hagyott beken es mar tenyleg megfulladttam tole...aztan vegre felfogta ..annyit mondtam neki h o a legjobb baratnom de neha kicsit egyedul akarok lenni..h mit kaptam tole ? kibeszelt atvert ketszinu lett..errol ennyit
2013. jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!