Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözni vagy nem költözni?...

Költözni vagy nem költözni? Mi a véleményetek? Elsősorban szülők véleményére vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés

Tehát 7 éve vásároltunk egy faluban egy régi házat. Abban hitben, hogy a párom testvére kifizeti az örökségből neki járó részt, s akkor megcsináljuk belőle a házat. De ugye ez nem történt meg, párom sajnos nem volt határozott. Hitelt vettünk fel, devizában, most úszunk a költségekben. A hitel mind a kettő házat terheli, az örökölt és a sajátot is. Így kaptunk 6 m forintot. Nem találok évek óta munkahelyet, csak vegetálunk, máról holnapra élünk. Van két gyermekünk is. A ház állapota romlik, sajnos repednek a falak, közel cm-es nagyságban. Nincs miből megcsinálni, félek mi lesz így. Éjjelente aludni sem bírok mostanában. Tiszta depi vagyok. Segítség ugye nekünk nincsen egyik részről sem.

Én arra gondoltam, hogy amennyiért tudnánk, eladni a házat. Majd a lakáshitelt kifizetni belőle. Albérletbe költözni. Előtte én a városban keresnék munkát, akár 6 órában vagy nem tudom, hogy a gyerekeket is megtudjuk oldani. Gondolom városban előbb találnék munkát, akár takarítani is.

Félek, mert a gyerekeket tudom, hogy megviselné, főleg a nagyobbikat. Nehéz lenne megszokni a panel lakást, a változást, de azt gondolom muszáj valamit kezdeni, változtatni az életünkön. Ez így nem mehet tovább. Idegileg kivagyok teljesen, félek, hogy megőrülök, beleőrülök ebbe az egészbe. Párom nem hajlandó ilyesmire, tudom. Valahogy mégis szeretném ezt kivitelezni 1-2 éven belül maximum. Ha kell én egyedül megyek el a gyerekekkel. Valahogy megoldom. De szeretném, ha nem hullana szét a családunk. Hiszek abban, hogy elég erős a kapcsolatunk a párommal, még így 12 év után is.


Mit gondoltok róla, mihez kezdjünk? Nagyon nehéz így. :(


2011. okt. 2. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem lépésenként kellene ezt a problémát megoldani,először is próbálj akármilyen munkát felválalni,a kérdésből úgy értem ,hogy két házatok van örökölt meg a saját esetleg próbáljátok kiadni az egyiket,de ne adjátok el
2011. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eladni a sajátot szeretném, ami a párommal közös. A másik ház, aminek fele a páromé, abban lakik a testvére. Pár éve megegyeztek ügyvéd előtt, hogy amíg 170 ft alá nem megy a svájci frank, addig ő fizeti a hitel törlesztőjét, amiből a kamat vagy nem tudom pontosan mi megy le az örökségből csak, nagyon kevés. Csak ekkor tudna a kedves testvér hitelt felvenni, majd abból kifizetni a páromat, mivel a jelenlegi helyzetben az örökség nem takarja be a hitelt, és akkor nem kerülne le a jelzálog a házról.
2011. okt. 2. 11:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyikőtöknek ki kellene menni dolgozni külföldre. Tudom, hogy ez most túl sablonos szövegnek tűnik,de gyorsan több pénzt keresni csak így lehet...Sokan járnak át pl Ausztriába dolgozni(szinte mindenki magyar,aki pincérnő,benzinkutas,szakács,takarító v bármi)..Egyéb helyekre is nyelvtudás nélkül mennek ki pont a pénz miatt...Legalább egy félévre amíg kicsit helyrerázódtok anyagilag...
2011. okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!