Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem sokszor goromba...

A férjem sokszor goromba velem, help?

Figyelt kérdés

Szerintem nem veszi észre magát, nem hiszi el nekem, hogy rosszul esik, ha otrombán beszél velem, és ha leteremt. Azt mondja, hogy azért csinálja, mert idegesítem, vagy mert nincs igazam szerinte. Néha csak mondok valamit, és egyszer csak úgy elkezd hőbörögni, hogy azt sem tudom, hogy mi van. Nekem nagyon ijesztő, ha így felemeli a hangját, kértem is többször, hogy ne csinálja, de nem ért egyet velem.

Legutóbb az autópályán kezdett el fröcsögni rám, az volt a vétkem, hogy vezettem, és háromszor vagy négyszer egymás után nem hallottam az autó zajától amit mond nekem, ő meg nem hitte el, hogy nem hallom. Tök kedves voltam vele, csak azt mondtam, hogy édesem, ne haragudj, de még mindig nem értem. Teljesen bepöccent tőle, beszélni sem lehetett vele utána. Szóval ilyen "komolyságú" ügyekről van szó általában. Nagyon bántó. Nem tud türelmesen beszélni. Az apja ugyanilyen, utálják egymást. Régen mindig mondta, hogy nem akar olyan lenni, mint az apja, de aztán olyan lett mégis.

Mit csináljak? Nagyon szeretem őt, de nagyon "tiszteletlenül" viselkedik velem, és nem bírom már... Egy intelligens, okos férfi egyébként, nem értem, hogy lehet ilyen. Én meg olyan vagyok, hogy nekem nem baj, ha vannak nézeteltérések, de az fontos, hogy normálisan, korrekten tudjuk megbeszélni, ne csak hőbörögve.


2011. okt. 4. 15:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
szólitsd apukának (vagy ahogy ő az apját szólította)
2011. okt. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Jajj nagyon sajnállak én nem tudnék így élni....

Nem tudom mit tehetnél még hisz azt mondod jelezted már neki...esetleg egy nagy beszélgetés ahol elmondanád neki hogy ezt hosszú távon nem fogod bírni....

2011. okt. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, már több ilyen beszélgetésünk is volt, szó szerint ezt mondtam neki, amit írsz, hogy hosszú távon sajnos ezt nem fogom bírni. Nem változott semmi... Pedig tényleg nem megy nekem így, pedig nagyon szeretem, de egyfolytában bőgök miatta, és ez így nagyon nem jó.
2011. okt. 4. 15:08
 4/19 anonim ***** válasza:

Mindig ilyen volt? Vagy csak most változott meg?


A "nem kellett volna hozzámenni"-vel már persze elkéstünk. Megoldást nem tudok, de ha velem így viselkedne a párom, akkor kalap-kabát... Csak ugye nem vagyunk még házasok, így könnyen beszélek.

2011. okt. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Hmmm, szerintem valami nincs rendben nála... Úgy értem, van valami problémája (esetleg Veled) ami miatt mindig beléd köt és rádförmed ahol csak tud.

Azért írom ezt mert én is ugyanilyen voltam! És az igazság az, hogy akkor beszéltem így a feleségemmel amikor boldogtalan voltam mellette. Na nem mintha nem szerettem volna, csak idegesítettek dolgai, amit nem mertem vagy nem tudtam elmondani neki, vagy ha el is mondtam, nem vette komolyan.


Ülj le vele és kérdezd meg mi a baja veled.

2011. okt. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2011. okt. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Néha nálunk is előfordul ilyen... Én ilyenkor közölni szoktam vele, hogy nem a kedves kollegáival beszél (akik sajnos tényleg nem értenek a normális szóból...), vagy azt mondom, hogy nem vagyok se lábtörlő se boxzsák, húzzon el valahová kitombolni magát, vagy szívesen pofán verem én is ha arra vágyik :). Mivel én sem szoktam goromba lenni, ez általában hatni szokott. Hálistennek ritka az ilyen, de nem veszem magamra, mert tudom, hogy nem velem van baja.
2011. okt. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem volt mindig ilyen, szép lassan lett egyre ilyenebb. Évekig együtt éltünk, de a házasság után változott nagyon sokat sajnos.
2011. okt. 4. 15:13
 9/19 anonim ***** válasza:
Igazából csúnya lesz amit most mondok/írok....addig lép (persze ha nem változik rövid időn belül) amíg nincs gyerek és az ő életét nem teszi/teszitek tönkre ezzel...
2011. okt. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

15:12:

És tényleg ezt gondolod, hogy nem kell magunkra venni, úgysem velem van baja? Hát nem tudom... Én meg úgy vagyok vele, hogy ne beszéljenek így velem, legalábbis a párom ne! Barátnál, rokonnál én is talán így lennék, de a férjemtől igazán nem szeretném, hogy folyton sértegessen.

Nálunk egyébként nem az van, hogy "boxzsáknak használ", hanem az, hogy idegesítem. Pl. mint amit írtam, hogy nem hallom. Nem hiszi el, mert hát ő tuti, hogy nem beszélt halkan, ezért hát nekem hallanom kellett volna. Én meg egyfolytában védekezek a hallásom, a látásom, az érzéseim miatt, hogy "de, drágám, hidd el, hogy ez vagy az".

Nem tetszik neki, ha nem úgy vannak a dolgok, ahogy ő elképzeli, sajnos.

2011. okt. 4. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!