Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetértesz ezzel a felfogássa...

Egyetértesz ezzel a felfogással? Te is ilyen vagy? Vagy te a "nemnormális" kategóriába tartozol?

Figyelt kérdés

Normális az, aki beolvad, aki képes parancsra, elvárásra pörögni, viselkedni, öltözni, élni az életét. Aki nem meri vállalni lehet, hogy csodás személyiségjegyeit, mert fél, hogy "furcsának" fogják tartani. Parajelenségek, idegenekkel való kapcsolat, szellemek, különös képességek (akár alap is lehet, de ritka), megérzések, szexuális szokások, identitás stb. Minden, ami miatt egy emberre manapság bélyeg kerülhet.

Nem az átlag emberekkel van bajom, hanem az átlag JELENSÉGGEL, hogy mindegy, milyen egy ember, mindegy, hogy legjobb barát, rokon, amíg színleli, hogy olyan, mint a többiek, addig oké, amikor bevall, akkor meg ellökik.


2011. okt. 4. 15:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%

Hát, engem nem érdekel, kinek milyen a szexuális beállítottsága.

De az ilyen szellemes embereket meg paraidiótákat utálom. Nem azért, mert mások. Azért, mert buták, mint a tök.

2011. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Iskola? Kinek? Neked? :) Első osztály?

Hol van már az iskola.... :)

2011. okt. 4. 15:33
 13/22 anonim ***** válasza:

Azért akarunk beállni, hogy ne nézzenek le. Hogy maradjanak barátaink.

Hogy miért nem fogadják el a másságot, mert korlátoltak.

No azért némi szabály jó azért hogy van a békesség érdekében. Elvégre gyerekeket is nem kimondott szabályok alapján neveljük, nem csak hagyjuk,hogy azt csináljanak amit akarnak, mert annak igen rossz vége is lehet. Sajnos a rosszat könyebben követi az ember, és ha nagyon el lenne engedve, a másság többnyire lehet rosszfajta lenne, és ezt nem akarják.

Én egyébként első ránéztéből megállapítom, ha valaki más, vagy furcsa, de rögtön rászólok magamra, hogy ne ítélkezzek. Sok esetben a külső ami megijeszti az embereket, ugyanakkor az az ember lehet sokkal rendesebb, mint a normális kinézetű.

2011. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
azért nézik le, mert nem megszokott. persze, én sem vagyok mindenáron "nemnormális", ez csak úgy jön. amikor pl 8.os koromban ki akartak rúgni évnyitó után, mert befestettem pirosra a frufrum, akkor visszafestettem, egy évre már nem érte volna meg máshova járni. szóval ezt igazából nem kell erőltetni, hanem felhasználni valahogy a gyakran "nemnormálisság" mellé társuló kreativitást. belőlünk lesznek általában a pénztelen, nem megértett művészek :D:D najó, nem. csak meg kell tanulni elkülöníteni valahogy, hogy pl suliban/melóban kontrollálni kell, hogy jobban az adott dolgora tudj koncentrálni.
2011. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%
erre van a bölcs mondás: "aki ku.rvának megy, ne sírjon, ha megba.sszák" :D
2011. okt. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
92%
Egyik sem vagyok. Én úgy tudok egyedi lenni hogy ezzel senkit sem zavarok, nem érdekel más véleménye de nem halok bele ha épp "engedelmeskednem kell". Nem is értem ezt a hisztit. Nem attól lesz valaki egyedi, hogy lázad és "őrjöng" hogy vegyék észre és utál mindent ami szabály, törvény vagy átlagos.
2011. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
a "nemnormális" kategóriába tartozom. eszem ágában sincs beállni a bégető birkák társaságába.....
2011. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Igen,sajnos ez így van. A társadalomba be kell tudnunk épülni, illetve a családjaink és ismerősi köreink-munkáltatók és egyéb környezetbe, különben megrekedünk. Viszont kell tudnunk egy egészséges középutat fenttartani, beosztani úgy az időnk,a lehetőségeink ,hogy az ne csak a felszínes illetve minket csak előrébb vívő szabályokra korlátozódjanak...


(egy kis példa: gürizzünk azért 10 évig kussba egy irodába, hogy aztán majd a spórolt pénzünkből 10 év múlva egy olyan vállalkozást nyissunk,ami jól fizet majd és a kedvenc időtöltésünket is kitölti majd egyben!.Magyarán előbb a munka,s aztán a szórakozás...Ehhez kell a nagy kontrol.Sokkal nagyobb mint ahhoz, hogy évekig gürizzünk célok nélkül és mosolyogjunk ha szomorúak vagyunk is,mer tőlünk ezt elvárják).

2011. okt. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ja 17.38 vagyok és a "nemnormális" kategória :D vagyok lélekben,de csak akkor ha épp nem: a családommal,vagy a munkahelyen illetve iskolában vagyok.(szóval 24órából 16ot.)
2011. okt. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy egy nyomvonalat kell követnie mindenkinek. És egy bizonyos szférában pedig azt csinál, amit akar. Pl.: valakinek azt diktálja a személyisége, hogy csecsemőnek öltözve szaladgáljon. Neki ez megfelel, a családjának is, akkor oké. De ne menjen ebben a szerelésben egy bankba ügyintézni. Otthon meg mehet a hepaj.

Vagy nem tudom hogy értetted kérdező, vagy pontosan milyen szituációra gondoltál kérdező.

Én pl. óvónéni vagyok. Hiába imádom a tetkókat, vagy szeretnék műkörmöt, nélkülözöm őket, mert SZERINTEM nem illik az oviba. DE a hangsúly azon van, hogy ÉN érzem úgy, hogy ez nem odavaló. Tehát én magam döntöttem el, hogy oviban szeretnék dolgozni, azért próbálok példát mutatni egy "normális" viselkedésről. aztán a gyerek úgyis később azt csinál amit akar, felnőttként. De nekem egy mederbe kell irányítanom. És mivel egy óvónő élő példa és ez nekem hivatás ezért nekem is így kell élni.

DE mivel a munkám velejárója a nagyfokú tolerancia, így egyértelműen olyan ember vagyok, aki toleráns MÁSOKKAl szemben.

23N

2011. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!