Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki a saját kertjében szeretné eltemettetni egy családtagját?

Figyelt kérdés
Ha lenne rá lehetőség, ti élnétek vele?
2011. okt. 4. 18:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
57%
Ne haragudj, de ez már annyira morbid, hogy elnevettem magam. Megnyugtatna, hogy ott van a kerti partin, a szívedben ott lehet, de az eloszlott teste a föld alatt azért gáz.
2011. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
78%
A kerti partin lehet téged megnyugtatna, de innen is leszűrhetnéd, hogy a vendégeid nagyjának ez nagyon morbid és szomorú lenne...
2011. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
57%

18:57-es vagyok

nem sírnád el magad ha arra gondolsz hogy nincs veletek????

így akárhányszor meglátod akkor elsírnád magad, nem????

2011. okt. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


A koporsós temetés a kertben egy elég "érdekes" gondolat. Nem ítélném el, aki ezt teszi, de nekem meg sem fordulna a fejemben. Egy esetleges költözésnél nem szeretném felforgatni senki sírját és a csontjai közt kotorászni.

Nálunk nagymamám urnája van a kertben. Ezzel semmi bajom sincs, sőt miközben a kertben dolgozok, néha beszélni is szoktam hozzá. Semmivel sem érzem ezt rosszabbnak, mint mikor valaki a temetőbe jár ki a szeretteihez. Az urnát rejtő kerámia edényt befuttattuk borostyánnal és egy takaros kis kertet alakítottunk ki körülötte, nagymamám kedvenc virágaival.

2011. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
79%
És mi alapján szelektálnád, hogy ki lesz eltemetve oda. Mert anyuka szeretne apuka mellé kerülni, de akkor már a többiek is. Azért a kert ne legyen már családi kripta.
2011. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
78%

Beteg dolog, de szerencsére büntetendő is.


Azt sem tartom egészen épelműjű embernek, aki a "apukát, anyukát" stb. felteszi a polcra, könyvtámasztéknak. Szabó Magdát (bármilyen jó író is volt) sem tartottam annak, aki elfeleztette a hamvait a végakaratában. Ha le akarom róni a kegyeletemet, akkor keressem Szabó Magda/a-t vagy Szabó Magda/b-t? Vagy I-II.t?! :(:(


Jól mondták a régiek: "élők az élőkhöz, holtak a holtakhoz".


A kertembe akkor sem temetnék senkit, ha nem volna törvényellenes cselekedet - mert ha el akarom adni a házamat, mert máshova akarok költözni, akkor mi van a sírral? Talán más ember megvenné úgy, hogy ott egy halott? Soha. Én sem venném meg másét, sírral együtt. Ha pedig nem akarok egy életen át ugyanabban a házban és kertben élni (márpedig nem akarok), akkor bizony a legjobb az, ami a bevett, a törvényes, az írott és írtalan szokással is egyező: holtaknak a temető, élőknek a ház.


Az elhunyt szeretteim úgysem egy rideg kőlap alatt nyugszanak: a szívemben őrzöm az emléküket. (Csak ne volnának már most ilyen sokan.:( )

2011. okt. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
57%
Belegondoltam, és megrémültem. Nem tudnék úgy megmaradni otthon, hogy bármikor, ha kilépek a házból, egy sírhellyel kerülök szembe.
2011. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
nem. egészségügyi okokból sem. eltemetem a kertbe a rokonom, aztán meg x idő múlva mellé ültetem a hagymát meg a krumplit?? nonszensz.
2011. okt. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem gondok vannak a lelkedben.. Legalábbis nagyon ijesztő, morbid gondolataid vannak.


Meg kellene tanulnod a halottakat elengedni, főleg a testüket.

Az csak egy mulandó dolog, bocsánat, de elrohad, elporlik, egy idő után meg teljesen el is tűnik.


A szerettedet a szívedben és az emlékeidben kell őrizni, nem pedig a mulandó testüket a kertben.

2011. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!