Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám meghalt és nem nagyon...

Apukám meghalt és nem nagyon tartottuk a kapcsolatot! Nem láttam 3 éve és előtte sem sokat találkoztunk! Így is kötelességem eltemettetni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kötelességed, de igazából nem tudom, van-e erre valamilyen törvény vagy ilyesmi. Gondolom, kitaláltak erre is valamit az okosok. Lehet, hogy hozzátartozó "hiányában" állami költségre elhamvasszák és kész..de nehogy később megbánd, ha nincs hová menned, ahol megemlékezhetsz róla..most még ezt nem tudhatod és lehet, hogy egy életre lelkiismeret furdalást okozol magadnak..
2010. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért nézd meg, hogy mennyit örököltél tőle, lehet, hogy abból bőven kijönne a temetés is.
2010. nov. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha örökölni is akarsz, akor mindenképpen. Egyébként az első válaszolóval értek egyet. Nagyon alaposan gondold át, sosem tudhatod, hogy mit hoz az élet.
2010. nov. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hát szerintem mégiscsak az apukád volt."Nem irtad le mért nem akarod eltemettetni.MErt ha nincs pénzed akkor ha úgy tudom van valami temetési segély-féle,amit lehet igényelni.

Ha meg nem voltatok jóba...nehéz kérdés viszont ha nincs más aki vele élt(akár élettárs)akkor szerintem illendő.DE ez csak az én véleményem.

2010. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem törvényi, hanem erkölcsi kötelességed. Nem muszáj. De.Hallgass rám, és temettesd el!

Ha ő nincs , akkor te sem élnél. Ha nem adott semmit, csak az életedet, akkor is megérdemel annyit, hogy megadd neki a tisztességet. Ha csak ártott is neked egész életedben, mégis csak őmiatta élsz. Miatta ilyen a tested, és a gondolataid.

Azon kívül a gyermekeidnek is ezzel mutatsz példát. Ha senki nincs aki eltemethetné, temettesd el te!

Ha gondot okoz, kérhetsz segítséget az önkormányzattól, adnak temetési segélyt. Nem kell drága temetés, tedd meg a legkisebbet, még ha áldozatot is jelent. Hidd el, így lesz nyugodt a te lelked is.

Egy idegent is eltemetnél, ha senki más nem lenne, aki eltemesse. Ennyi emberség van benned.

Azt megteheted, hogy próbálsz rokonait keresni, akik beszálnak a költségekbe, és elkísérik utolsó útjára veled.

Fogadd részvétemet, hisz már nincs apád4

2010. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2%
Te jó ég milyen válaszok ezek. Természetesen kötelezetcséged eltemetni hiszen őő hozot a világra , és bazki nem a vagyont meg a pénzt kell nézned hanem azt hogy meg hallt az édes apád. Milyen gyerek vagy te , majd ha te meghalsz és a te lányod meg kérdezi a gyakori kérdéseken. Hogy jaj anyámat már nem láttam 3 éve , így is kötelezetcségem eltemetni. Hát szégyeld a mocskos pofádat szerintem hogy egy ilyen kérdést felteszel. Egyébként meg szerintem a temetésére se menyél el , mert az sem muszáj , ja és az se hogy amikor szarsz ne töröld ki a segged mert az sem muszáj. És komolyra fordítva a szót ha van más aki eltemeti akkor nem muszáj eltemetned , de viszont anyagilag be kell szálnod a temetésbe mert végülis a te apádat temetik. Ja és amit még nem mondtam ha nincs ki eltemese akkor neked kell eltemetnek , a temetés 500 forintban benne van minden. Én tudom mert tegnap temették el a nagybátyámat.
2010. nov. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

A férjem apja felakasztotta magát, egyedül lezüllve. A nővére nem volt hajlandó eltemettetni, az elvált felesége sem. Elkaparták az önkormányzat dolgozói. A férjem diák volt még, nem tudott róla. Később nehezen találta meg a helyet, ahol az apja nyugszik.

Csak rémületre, verésre, kutya-akasztásra, nagykabátban alvásra emlékszik az apjával kapcsolatban. Mégis máig - 25 éve - bántja, hogy nem tudta rendesen eltemettetni.

Súlyos pszichés betegség is kialakult nála, és én azt hiszem, ebbe kicsi részben, d e még ez is besegített. Ez a lezáratlan dolog az apjával.

Az apja semmi jót nem tett érte, míg élt, de tőle örökölte a kitűnő eszét és a jó testi adottságait is.

Viszont a halála után sokat segített, mert még évekig járt utána a z árvaellátás, gyakorlatilag a főiskola alatt unokástól ő tartott el félig - a halála segítségével.

2010. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]

megjegyzéshez írd be nehéz anyagi helyzeted+ hogy alig ismerted!


Hamvasztás a hamvak szétszórásával, ez a legolcsóbb.


[link]

[link]



Ha nem hal meg, de rád szorul, köteles lettél volna eltartani is, élete végéig.Mert a te apád, te előbb, s ha te nem vagy, csak akkor a közösség tartja el.


Ő talán nem tartotta be az ő kötelességét, de te ne ebben tekintsd példaképnek! Te tartsd be a te kötelességedet!

2010. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én apukám csak 14 éves koromig nevelt. 14-17 éves korimig verte a családot, többször is megszöktünk előle. Mentségére szolgál talán, hogy keményen alkoholista volt, és csak akkor bántott minket, mikor részeg volt. Józanul továbbra is csodálatos apa volt, csak akkor meg ott volt az állandó feszültség, és készenlét. Szóval volt okom utálni őt. 23 éves voltam, mikor meghalt. Halála után 2 héttel tudtam meg, akkor már el is volt temetve. Mégis elmentem "hozzá" a temetőbe, és felkerestem a rokonságot is, és igy sokat megtudtam élete utolsó éveiről. És arról is, hogy végül ki temette el. Mivel ő az édesapám volt, bármilyen rossz is volt vele az utlsó 3 év, eszembe sem jutott volna, hogy ne fizessem ki legalább utólag a temetési költségeket, és ne csináltassak neki egy szép sirkövet. És az az igazság, hogy nagyon szégyenlem magam, hogy nem voltam ott vele, mikor meghalt. Ha valamit visszacsinálhatnák, hát ez lenne az. Ha van egy kis szived, eltemetteted az édesapád.
2010. nov. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Férjem édesapját 4 éves kora óta nem látta.Anyukának új élettarsa van azóta.. Mégis el kellett temettetnünk.Én gyesen,ő kevés fizut kap s mégis...

s 2 kis gyerekünk van. 28N és 28 F. Kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2013. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!