Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehetett ez?...

Szerintetek mi lehetett ez? Fáradság vagy ideggyengeség lehetett az ok?

Figyelt kérdés

Az este lefeküdtem és pár perc mulva elkezdett nagyon dobogni a szivem és nem kaptam levegőt,nagyon megijedtem mert sosem történt velem ilyen.

2napja nem alszom,ugy érzem elvesztem és nem tudom meddig birom ezt tovább.Egyszerüen azt érzem hogy nem tudok tovább megfelelni a családomnak,nem tudok ennyi felé szakadni.Rólam tudni kell hogy mindig én voltam a jó és erős lány,később nő.Ez a kép él rólam,és eddig nem is volt gond de elfáradtam.Ember vagyok én is érzésekkel,bánattal de ha ezt kimutatom mindenkiben összetörik az a kép ami rólam kialakult.Mit tehetnék?Próbáljam összeszedni magam valahogy és csinálni tovább vagy boritsam a bilit mégha csalódnak is bennem?


2011. okt. 5. 07:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért lehetett, mert 2 napja nem aludtál. Az idegek nem birják ezt, én ha régen egy éjszakát kihagytam, akkor már jelentkeztek ilyen tünetek nálam is.

Szerintem egyáltalán nem fognak csalódni benned, ha kimutatod, hogy te is emberből vagy és elfáradtál. Aki szeret, az soha nem csalódik benned. A végtelenségig semmit sem lehet birni, előbb-utóbb mindenki kibukik a hajszában. Pihenj ha van rá lehetőséged, beszéld meg a családoddal, hogy szükséged van egy kis időre, hogy feltöltődj. Ha van lehetőséged, utazz el pár napra, vegyél ki szabadságot, vagy tölts el egy hetet azzal, amit nagyon szeretsz csinálni és kikapcsol, feltölt. Ne szégyeld a kimerültségedet!

2011. okt. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

biztos hogy a stressztől volt, velem is volt már ilyen, éjszaka felriadtam arra, hogy mindjárt megfulladok és őrülten ver a szívem, megmértem a vérnyomásom és a pulzusom 120 körül volt. akkor nagyon megijedtem én is , és elhatároztam, hogy kell valamit változtatni.

meg én ha tudom, hogy most mondjuk stresszesebb időszak jön, Valeriánát szedek, szerintem nagyon jó

2011. okt. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a kimerülés jelei. Nagyon jó volna, ha minél előbb orvoshoz mennél - először a házidokihoz, aztán egy (TB-s) pszichiáterhez.


Ha azonban megengedheted magadnak, akkor először és azonnal (már ma!) egy magánpszichiáterhez. "Tűzoltásra" (azaz gyors és hatékony stresszkezelésre, még ha az egy jobb nyugtató formájában is adódik) azonnal szükség van nálad, mielőtt esetleg öszeroppannál. Nem ijesztgeni akarnak, de ennek a veszélye nagyon is fennáll, és nem abból az egyszerű tényből látom, hogy két napja nem aludtál, hanem az előzményekből.


Ahhoz, hogy borítsd a bilit, hogy kilépj egy számodra nagyon megterhelő közegből feltétlenül egy jó, és erős külső segítségre van szükséged. Egy jó szakember ezt tudja neked megadni - valamint, nem utolsó sorban segít tehermentesíteni téged.

2011. okt. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Összetörik a kép, ami rólad kialakult? Na, és akkor mi van? Nem dől össze a világ! Neked is jogod van néha gyengének lenni, szomorúnak, kedvetlennek, főleg, ha feléled a tartalékaidat, és az hogy mindig a mások elvárásai szerint élsz és magadat mindig zárójelbe teszed elvezet a teljes kiégéshez. Akkor jobb lesz? Szerinted?
2011. okt. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

jó az neked hogy 24ből 24ben meg kell felelned valakinek/valaminek?

megéri?

2011. okt. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a kép törik össze rólad, vagy te magad törsz össze, melyik jobb?

...

Egyébként nem biztos, hogy olyan vészes a helyzet, hogy egyből pszichiáter kellene, a szívdobogás lehetett vérnyomásemelkedéstől is, nekem a kávé okoz ilyet. Nem ittál előtte kávét vagy teát, esetleg energiaitalt vagy kólát?

Viszont semmiképp nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy stresszelsz és megjátszod magad. A helyedben kivennék egy hét szabit, elutaznék valahova egyedül vagy barátnővel (wellness vagy erdő közepe, amire vágysz), kipihenném magam, átgondolnám, mit akarok és min tudok változtatni, és borítanám a bilit. Ha nem teszed, belebetegszel, ha ugyan még nem késő.

A pszichiáter csak teletöm gyógyszerrel, azon kívül semmi nem fog változni, mert a gyógyszerek elnyomják a tüneteket. Neked meg inkább változtatásra lenne szükséged. Ha mindenképp külső segítséget akarsz, akkor legalább pszichológus legyen első körben.

De szerintem megoldódna az össze problémád, ha végre vállalnád önmagadat. Lehet, hogy csalódnak benned, és azt 1-2 napig nehéz lesz elviselni neked is és annak is,a ki csalódik, de minden csoda 3 napig tart. Akik eddig szerettek, ezután is szeretni fognak, akik meg nem, azok korábban sem szerettek.

Kellene az önbizalmadat is erősíteni, mert az akar ennyire görcsösen megfelelni mindenkinek, aki azt hiszi, hogy ha nem "elég jó", akkor nem fogják szeretni. Pedig fogják, mert a szeretet nem ettől függ. Ha szeretsz valakit, akkor is szereted, ha "rossz".

2011. okt. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Inkább a rólad alakult kép törjön össze, mint az idegrendszered,nem?

A megfelelési kényszerbe,negatív érzésekbe, elhallgatott őrlődésbe belefáradt az idegrendszered és így jelez.Vigyázz, mert ebből lesz a pánikbetegség, ami nem piskóta, elég nehéz kilábalni belőle.

Vállald fel, amit érzel, mondd ki nyugodtan, hogy elég volt.Változtass a hozzáállásodon.Bizonyára jobban fogod érezni magad.

Felesleges görcsösen ragaszkodni egy rólad kialakult képhez,mert tulajdonképpen csak illúzió .Tedd azt, amit helyesnek érzel, segíthetsz is másoknak, de úgy, hogy közben Te is jól érezd magad,magadnak is add meg, amire szükséged van, ne csak másoknak.

2011. okt. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy pánikroham volt, de ne legyen igazam.

Ha megismétlődik, akkor menj el pszichiáterhez.

2011. okt. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha stesszes időszakban vagy, akkor lehetséges ilyen. Velem is volt, sőt én még szédültem is, éreztem, ahogy nem kap az agyam elegendő oxigént és menten elájulok. Egy időben nehezemre esett tömegközlekedéssel bemenni dolgozni, mert féltem, ha nincs hely, akkor elájulok.
2011. okt. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,igazatok van,változtatnom kell mert megkattanok.Eddig jól birtam de amióta 24órában még anyuka is vagyok nehéz.Az elvárás hogy legyek jó gyerek,testvér,meny,sogornő,unoka anyuka már kicsit sok.A környezetem nekem pakol ki,én persze segiteni akarok de erre már energiám nincs,hisz baromira nagy az elvárás a férjem részéről is,legyek jó feleség és háziasszony.

Mintha a család minden baja rajtam kersztül futna végig,apu nekem sorolja a baját,másnap jön anyu panaszkodni apámra.Sogornőm elmesél nekem valamit de anyosom ne tudja meg,aztán anyosom mesél valamit de azt meg a sogornőmnek nem szabad elmondani.Szoval káosz,sokszor azt sem tudom kinek mit szabad mondani vagy épp kinek kell falazni.

Az gond hogy én segiteni akartam csak átestem a ló tulsó oldalára,mostmár én lettem a lelki szemetes,de én senkinek nem tudom elmondani a bajom,mert azzal valakit megbántok.

2011. okt. 5. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!