Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez másnak is furcsa, vagy...

Ez másnak is furcsa, vagy csak nekem? Vagy csak még szokatlan?

Figyelt kérdés
33 éves nő vagyok. Eddig úgy voltam az ismerkedéssel, hogy mindenre nyitott voltam. Egy "elvem" volt, hogy nagypapával azért mégsem. De most megismerkedtem az interneten egy 40 éves férfival, akinek 20 éves lánya van, és egy 3 éves unokája. Most ez csak nem nekem furcsa, és szokatlan? Vagy más is találkozott már ilyennel? Ezek szerint akkor már a negyvenesek között is jó eséllyel talál az ember nagypapákat? Én most úgy nem igazán tudom, hogy mit kezdjek a szituációval? Vélemények?
2011. okt. 5. 11:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is furcsa, de az élet néha érdekes helyzeteket produkál. Ez a férfi értékéből szerintem nem von le és nem is ad hozzá.


Nem tudom, hogy írjam le érthetően, amit gondolok, de nekem ez az egész helyzet nem róla, hanem rólad szól, az a fontos, amit te érzel ezzel kapcsolatban.

Magyarán: Inkább az a kérdés, te mit vársz egy párkapcsolattól. Milyen ember mellett képzelnéd el a jövődet? Szeretnél -e szülni? Szereted-e a gyerekeket? Mennyire zavar, ha a szerelmednek olyan múltja van, amiben van egy család, gyerek (jelen esetben unoka is)?

Mert lehet, hogy egy "sima" 34 éves pasi emberileg sokkal kevésbé felel meg az elvárásaidnak.


Példa mindenre van, akár az is elképzelhető, hogy találkozol egy negyvenessel, és annyira beleszerelmesedsz, hogy mire kiderül, unokája van, ez már rég' nem is kérdés számodra, mert csak a férfira koncentrálsz, a többi nem érdekel.


Mondjuk szerintem különbség van elvárás és elv között. Az elvárásokból szerintem lehet engedni, az elvekből már kevésbé. Ha neked elved, hogy nagyapákkal nem szeretnél kapcsolatot, akkor egyszerűen lépj tovább. (Bevallom, én továbblépnék.)

2011. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ez az elv tulajdonképpen azért volt, mert eddig úgy gondoltam, hogy a nagypapa kor az olyan 50 körül kezdődik. Na velük nem foglalkoztam eddig, 50-nél meghúztam a határvonalat. Erre most kiderült, hogy 40 évesen is lehet valaki nagypapa. Az egyáltalán nem zavar, hogy van múltja, családja. Az hogy nekem nincs az egy dolog. Másnak attól még lehet.
2011. okt. 5. 12:14
 13/24 A kérdező kommentje:
Kérdeztek, hogy akarok-e szülni, nos igen. De ahhoz még elég friss a kapcsolat, hogy erről már beszéltünk volna. Ha majd ezt is megbeszéljük, és ő már nem akar, akkor valószínűleg én is továbblépek.
2011. okt. 5. 12:16
 14/24 anonim ***** válasza:
78%

Így, hogy válaszoltál, én is azt mondom, amit te: nem muszáj emiatt rögtön kizárni a férfit a "versenyből", ha amúgy minden másban szimpatikus. De ha ő már nem akar gyereket, az tényleg kizáró ok lehet.


Viszont szerintem ahogy telik az idő, egyre nehezebb a saját eddigi szokásainkból engedni, alkalmazkodni, feladni a megszokott kis rigolyáinkat (én 32 vagyok, magamon tapasztalom), és sokkal több olyan váratlan helyzet, problémapont van egy családos embernél (úgy értem, h. már alapított családot), ami viszályt szíthat egy kapcsolatban. Ha unoka is van, ez még bonyolítja a helyzetet. Ne értsetek félre, egyáltalán nincs bajom a partner gyerekeivel, de egy egyedülálló nő sokszor el sem tudja képzelni, mi szakad hirtelen a nyakába, ahol már van gyerek (pl. féltékenység, anyagiak, volt feleség nyűgjei stb.)


De nem akarok általánosítani, ha szerelem van, és elég érett a két ember, még ez sem akadály!

2011. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez Murphy törvénye!

Pont azért történt,mert ilyen elveket találtál ki! Persze én egyetértek, hogy azért nagypapa korúval én sem ismerkednék,de ma már nagyon sokat változott a világ...


Írtad a gyerekvállalást...Picit meglepődnék,ha ez a férfi nagpapaként még szeretne gyermeket:S

2011. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%

Adj neki egy esélyt!

Értem én, hogy egy "csomagban van" a férfivel a lánya is, meg az unokája is, de gondolj csak bele, kivel fogod leélni az életedet, hogy minden jól alakul? Nem a lánnyal, vagy az unokával :)

2011. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%

Szokatlan, de nem furcsa. Terhes lett a lánya 17 évesen. Na bumm, nem első és nem is utolsó eset a történelemben. Bárkivel megeshet, 17 évesen azért már a legtöbben élnek nemi életet és bárhogy védekeznek, becsúszhat egy baleset. Attól még lehet, hogy jó nevelést kapott. És szerintem külön tiszteletreméltó, hogy támogatta a lányát abban, hogy 17 évesen szüljön. Az lenne a rossz, ha rákényszerítette volna az abortuszta.

Ha bejön a pasas nyugodtan kezdj vele, nehogymár ez legyen a kizáró ok. Egy 40 éves akkorse nagypapa korú, ha neki véletlenül úgy sikerült.

2011. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
13%

Ha a köztetek lévő korkülönbség nem zavar, akkor a lányának és a unokájának a kora miért piszkálja a csőrödet?

Kérdem én, mennyire felelős egy apa, hogy a lánya hány évesen szül?

Attól félek, hogy féltékeny vagy az illető lányára és unokájára.

A veled egykorú lányt sajnálom, hogy anyucinak kell majd szólítania téged.

2011. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Te hol olvastad, hogy piszkálja a csőrömet? Tudtommal nem írtam sehol. Mint ahogy azt sem, hogy anyunak kell szólítania a lányának. Amúgy velem szerintem nem egykorú a 20 éves lány, én 33 vagyok.:( Na mindegy.
2011. okt. 5. 14:51
 20/24 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ezt a gyerektémát nagyon gyorsan hozd fel.Beszélgetés alkalmával megpenditeni hogy lásd hogy ő hogyan vélekedik róla.kár az idődet pazarolni,érzelmileg elmélyülni ha esélye nincs a folytatásnak.

Szoritok nektek!

2011. okt. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!