Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem furcsa, hogy...

Csak szerintem furcsa, hogy 30 évesen mindig a barátok a legfontosabbak?

Figyelt kérdés
Van egy fiúhaverom, (én lány vagyok), aki folyton ezt hangoztatja, hogy a barátok a legfontosabbak, ha családod lesz, akkor is rájuk lehet számítani stb. Én ezzel totál nem értek egyet, nekem az első a családom és a kedvesem, utána jöhet minden és mindenki más:) De folyton próbál győzködni, hogy igaza van, pl. majd ha a pasim elhagy, a barátok lesznek mellettem. Engem életem során több barát hagyott el, mint pasi... Nektek mi a fontossági sorrend?
2011. okt. 20. 08:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Egyetértek veled. A családod az mindig a családod lesz. Barátot meg találsz mindig újakat. Amúgy meg aki cserben hagy ha sz@rban vagy az nem barát csak haver. Hallgasd meg Sub Bass Monstertől a "Haver vagy Barát?" c. számot. Rátapint a lényegére.
2011. okt. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Persze, hogy mindenkinek a párja a legfontosabb, mert vele él, vele tölti mindennapjait. De a barátok is fontosak, s úgy kell csinálni, hogy a kettő ne üsse egymást. Nem értem sokan miért nem tudnak házasság mellett baráti kört fenntartani. Nekem is vannak barátnőim, el is járunk, a férjemnek is vannak haverjai, ők is eljárnak..mindenki kibulizza magát, otthon találkozunk..

Tehát optimális esetben a párunk is mellettünk áll, és a barátok is. Ha már egyik oldalról furkálódás van, akkor ott tenni kell valamit.

2011. okt. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 a Párom hamarosan 30, de nekünk a másik a legfontosabb és a közös jövőnk. De mindenki más személyiség. Kérd meg ezt a fickót, hogy ne erőltesse rád a véleményét. Lehet az is, hogy irigyel, mert neki nem nagyon jött össze kapcsolat. De ne törődj vele, mindenkinek más a fontossági sorrend. :)

23N

2011. okt. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem is fontosak a barátok, jó elmászkálni velük, kiönteni a szívünket, stb., de nem velük akarok együtt élni, nem velük vannak közös terveim, hanem a kedvesemmel. Szóval csak tudni akartam, hogy én gondolom-e rosszul, mert a haverom annyira erősen tudja a véleményét nyomni, hogy az nem igaz...
2011. okt. 20. 08:16
 5/14 anonim ***** válasza:

meg kell találni az egyensúlyt. a barátok másfajta szerepet töltenek be az életedben, mint a családod.


persze az édesanyám és a párom nekem is fontosabb, mint a barátaim. igazából szerintem bárki átbaxhat. sajnos még a párod is. én egyedül anyukámban bízom 100%-osan, hiszen tudom, hogy annyira szeret, hogy soha nem akarna nekem ártani.

2011. okt. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
én a családot azon belül a gyerekeimet tartom a legfontosabbnak. pl ha jön egy srác, és azt mondja, hogy gyere elviszlek egy jobb életbe, hagyd itt a gyerekeid, jól megleszünk együtt. akkor én ezt tuti nem csinálnám meg. gyerekek fontosabbak, mégis az én testemből származnak. a férfi pedig majdnem hogy idegen, csak testi kapcsolat van köztünk. na igen persze szeretet. -lehet hogy sokan lepontoztok, de nekem ez a véleményem. a barátok is fontosak persze, közben eljárnék velük iszogatni, beszélgetni stb.
2011. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Máshogy fontosak, de egyformán, én mindkettő nélkül szegényebbnek érezném magam. Azt nem értem, hogy miért kellene választani közöttük? Megférnek a barátok és a család egymást mellett - legalábbis én azt tapasztalom, hogy egyik sem megy a másik rovására.
2011. okt. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

"barátot meg találsz mindig újakat."


Szerintem te is nő vagy. A nőknél divat az, hogy havonta más a legjobb barátnője, férfiaknál nem. Ott nagyon gyakori az életre szóló barátság. Nekem a legjobb barátaim már 20 éve azok, és ha tehetjük összejárunk, és számíthatok rájuk.


A kérdésre válaszolva: Mindkettő fontos, mindkettő másért. Egyiket sem szabad hanyagolni a másikért.

2011. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tudnám elképzelni, hogy a párom átverjen. Ha megtörténne, szerintem egy életre kiábrándulnék a pasikból. Nem kell sorrendet tenni, de az embernek szerintem van a fejében egy sorrend. Pl. szerelmemet nem hagynám itt egy évre, mert külföldre akarok menni, de a barátaimat simán, mert az álmaim fontosabbak. Vagy ha bármi jó vagy rossz történik, a szerelem az első, akit felhívok. Vele vagyok a szabadidőm 70 %-ában. Nem velük akarok gyermeket nevelni, közös fedél alatt élni, együtt elviselni a bajt, és örülni a jónak.
2011. okt. 20. 09:01
 10/14 A kérdező kommentje:
*szerelmem
2011. okt. 20. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!