Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » S. O. S! Mit tennél a helyembe...

S. O. S! Mit tennél a helyemben? Mit javasolsz?

Figyelt kérdés

Van az iskolánkban egy olyan lehetőség,hogy kimenjünk 8 napra Londonba busszal...London,Párizs,Shakespeare ház/színház,Eiffel torony,Disneyland,szállás.Mindez 68.000 ft-ért,ami szerintem nagyon jó ár a dolgokhoz képest.( A barátnőim mennek )

Az anyukám nem azért nem enged,mert nincs rá pénz,hanem mert nagyon félt,és aztmondja hogy nagyon hiányoznék neki és fél hogy elrabolnak vagy rosszul leszek és akkor nincs ott hogy segítsen..stb.

Megértem,hogy aggódik,mert énis aggódnék a gyermekem miatt ebben a helyzetben,de tudja nagyon,hogy mindig is pont ezek a helyszinek voltak,ahová el akartam menni,pláne,hogy még soha nem voltam külföldön.Nagyon nagy álmaim vannak,és úgy érzem,ez lenne egy lépés feléjük..

Ti mit tennétek a helyemben? Hogyan tudnám rávenni Anyát,hogy meggondolja magát,és meglássa,hogy ez mennyire jó lehetőség és hogy mennyire szeretném?:(

12/L


2011. okt. 5. 13:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet, hogy igaza van 14:04-nek, mert a kifogások elég gyengék. Kérdezz erre is rá, legyen veled őszinte.
2011. okt. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Beszélj vele,és mond el milyen fontos ez neked és mond hogy semmi bajod nem lesz mert sok felnőtt is jön:)
2011. okt. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Azt is csinálhatnád,hogy kérd meg az fő-det,hogy beszéljen az anyukáddal,talán rá tudja venni:)
2011. okt. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Csak annak,aki lenyuszikázott:

VAN RÁ PÉNZ,az egyik felét én fizetném az útra a zsebpénzemből,a másikat pedig apuval szednénk össze kaktuszkiállításon..

2011. okt. 5. 14:13
 15/20 anonim ***** válasza:
Akkor ez azt jelenti, hogy nem vetették el teljesen a dolgot, hiszen beszéltetek róla, hogy miből dobjátok össze a pénzt. Tényleg csak egy kis puhítás kéne a többi felnőtt részéről.
2011. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Sajnos az osztályra sok mindent rákényszerítenek a gazdag emberek hülye gyerekei. Nem szabad vért pisilve követni őket.


Édesanyád jobban tudja nálad, hogy áll a családi kassza.

Mi van akkor, ha összetarhálod az útiköltséget, de nem tudod kifizetni a belépőket, és nem tudsz bemenni olyan éttermekbe, szórakozóhelyekre, mint a kőgazdag osztálytársaid?

Nem kell rögtön Londonnal és Párizzsal kezdeni.

Voltál-e már a szomszédos országokban?

2011. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

hidd el lesz még ilyen lehetőség.én 14 voltam mikor jött egy hasonló kirándulás,arra nem tudtam menni anyagiak miatt,mivel előtte fél évvel voltam kint 1 hónapot Lengyelo.-ba

nagyon szmorú voltam,aztán ma már 19 éves vagyok és a nyáron sikerült kijutnom ezekre a helyszínekre.

hidd el később sokkal élvezetesebb lesz minden,hisz 17-18 évesen már jól ismered a nyelvet,nem makogsz össze-vissza és még a tanárok sincsenek a nyomodba.

mondjuk az ár nem drága éret,sőt gyanúsan olcsó

mi 30 ezret fizettünk + 120 euró é smég vmennyi font is

igaz,ebből egy részt én fizettem,egy picit a mamám és még a kerimék is adtak pár eurót :)

puszi

2011. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ezt már tegnap is megkérdezted, nem sikerült döntést hozni?

Hányan mentek? Vegyes társaság? Bárki mehet?

2011. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva azt gondolom, hogy 12 évesen még nem kell neked külföldre utazgatni a családod nélkül. Tudom, hogy ez nem tetszik neked, de ez van. A nagy álmok megvalósítására még rengeteg időd lesz, nem egy utazáson múlik. Sokkal több múlik azon, hogy beszélsz-e nyelveket és milyen szinten.
2011. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Pont 12 éves voltam, mikor EGYEDÜL mentem busszal Münchenbe, menetrend szerinti járattal. A pályaudvarra jöttek értem távoli rokonok, akik nem beszélnek magyarul, és összesen egyszer láttam addig az egyiküket. Mivel idős házaspárhoz mentem, egyedül mentem nézelődni a városban. Ez két teljes nap volt, aztán másik városba vittek más rokonok. Egyedül "plázáztam" 12 évesen külföldi nyelvterületen, ismeretlen nagyvárosban, és a szüleim nem problémáztak ennyit. És lány vagyok.


A te problémádra azt tudom tanácsolni, hogy mondd meg még egyszer anyukádnak, hogy nagyon szeretnél elmenni, a pénz is meg van rá (a te pénzed és apukád is ad bele) Ha ez nem használ, kérd meg az ofődet hogy hívja fel. Ha ez sem használ, akkor is megmondanám hogy elmegyek és kész. Bezárni nem tud a wcbe :) Jó tudom ez durva, de más megoldás nem nagyon van. Elég röhejes ami művel egyébként. nem vagy cukorból...

2011. okt. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!