Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetne még nekem nagymamám...

Lehetne még nekem nagymamám vagy nagypapám?

Figyelt kérdés

Sajnos régóta nem élnek már a nagyszüleim, és nagyon sokat gondolok arra, hogy hiányzik az életemből egy nagymama/nagypapa. Jó lenne beszélgetni (imádom a régi történeteket), segítenék Neki, ahol tudok.

Úgyis sok a magányos idős ember, akiket nem hallgat meg senki, nekem pedig nagyon hiányzik egy bölcs ember társasága. :) Csak nem tudom, hol keressem. Szerintetek? :) (26/L)


2011. okt. 5. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Öregek otthonába dobják be az elhasználódott nagyikat, papókat csúnyán megfogalmazva. Nekik biztos jólesne a társaságod.
2011. okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Szociális munka azt hiszem, vagy önkéntes. Ez nagyon szép dolog tőled! Nekem sincsenek már nagyszüleim sajnos, és egy papámat sem ismertem soha :( Nekem is hiányzik és veled hasonlóan én is szeretem a régi történeteket...
2011. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vállalj takarítást, bevásárlást idős embereknél! Közben szívesen beszélgetnek, sőt talán az a fontosabb nekik. Még fizetnek is érte. De ha karitatív lelkületű vagy, ingyen is csinálhatod.
2011. okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem a 86 éves szomszéd néni lett afféle "pótnagymama". Imádok átmenni hozzá, ő is örül, ha meglátogatom, pedig a családja is rendszeresen jön hozzá, nem magányos.Szeretek beszélgetni vele, mindig mesél a régi időkről, hogy milyen volt az élet a harmincas-negyvenes években, meg úgy általában jól el lehet beszélgetni vele az életről.
2011. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
én leszek a nyagyszülőd,de csak 22 éves vagyok :D
2011. okt. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehetne. Én például egy idős néninél vettem ki szobát egyetem alatt, és hamar főbérlőből pótnagyivá avanzsált :)
2011. okt. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
van a neten de nem talälom hogy potnagyit lehet keresni és ott pot unokàt is keresnek stb.. keress a google-ben
2011. okt. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
elözö vagyok megtalàltam : [link]
2011. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
remélem olyan helyre kerülsz, hogy egy életre megunod a történeteket:) Majd egy memóriazavaros nénihez aki 10-szer elismétel valami hülyeséget. Na akkor hagyod ott az egészet :)
2011. okt. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hja, nálunk nem hogy nagyszülők, szülők se nagyon maradtak :(, sokszor eszembe jut nekem is, hogy szívesen hallanám anyukám, nagymamám, nagypapám véleményét, emlékeit. Mi is a jó fej szomszéd nénikékkel meg bácsikákkal szoktunk barátkozni, olyan aranyosak tudnak lenni :). Ettől még persze hiányoznak az enyémek, mert nagyon szerettem őket.
2011. okt. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!