Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan vegyem rá...

Mit tegyek? Hogyan vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

Először is, ne haragudjatok, hogy ebbe a kategóriába írtam, de szerintem itt érkeznek a leghasznosabb válaszok, plusz igazán sehova nem illik be a kérdés annyira.

17 éves vagyok, idén harmadikos egy elég erős gimnáziumban. Tavaly elkényelmesedtem, alig tanultam valamit, mert az az év nem igazán számít a továbbtanulásban. De az idei már igen, és nagyon fontos, hogy ez az évem jól sikerüljön, mivel egyetemre szeretnék menni. A gond csupán annyi, hogy nincs erőm leülni, és tanulni. Egész nap fekszem, pihenek suli után, egyszerűen annyira lefárasztanak a délelőttök, hogy délután már nincs erőm nekiállni és húzom-halasztom, kitalálom, hogy inkább reggel felkelek, de reggel sem tudok felkelni, és előre látom, hogy el fogom rontani az egész évemet.

Igazából nem is azzal van a gond, házikat simán megcsinálom, leülök, megnézem, inkább az agyam nem fog. Nem bírok koncentrálni, és bosszant, hogy elkalandozik a figyelmem, így dupla annyi idő, mire megtanulom. Szóval érdekelne, hogy ti hogy veszitek rá magatokat a tanulásra? Hogy tudtok odafigyelni többórányi erőltetett koncentráció után?

17L


2011. okt. 6. 06:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Elhatározás kérdése, leülsz és tanulsz.
2011. okt. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hazamész, pihenjél kb. egy órát, ami lehet újságolvasás, tévézés, alvás, és utána állj neki, de koncentrálnod kell, ne másfelé nézegessél. Pl. tanuld a leckét egy órát és utána mondd fel valakinek, akkor tudod biztosan, hogy megtanultad. Állítsd be az órát, hogy ne menjen pocsékba az idő, ha végeztél egy anyaggal, utána legyen 15 perc pihenés. Így gyorsabb a dolog, mintha órákat ülsz a könyv fölött. A lényeg: ha figyelsz arra, amit csinálsz, kevesebb idő is elég a megtanulásra, ezt tartsd szem előtt. Ami könnyebb, azzal kezd, hogy gyorsan kipipálhasd a tennivalók közül. Ja, és ismételjél is.
2011. okt. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Kevés ember szeret tanulni, a többi rákényszerül. Kényszerítsd hát te is magad rá. Ahogy írták fentebb is, ha hazajöttél suliból, pihenj egy keveset és ne a szennyet nézd a tévében, hanem utána ülj neki a tanulásnak. Helyetted senki nem tanulhatja meg a dolgokat...vagyis igen, de azzal nem a te tudásod gazdagodik.
2011. okt. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sport!!!

Mozogj, sportolj valamit rendszeresen suli után, azzal jól kiszellőzik az agyad, ráadásul a sport türelemre, kitartásra nevel, hasznosítani tudod a tanulás során is.

Tapasztalatból mondom, egy jó kis edzés után kétszer olyan jól ment a tanulás. Fogott az agyam, pillanatok alatt felfogtam a dolgokat, nem éreztem soknak semmit.

Tanulni is meg kell tanulni - furán hangzik, de igaz. Ha magolsz, azzal semmire nem mégy. Fusd át a leckét, a tankönyvekben a legfontosabb fogalmak ki is vannak emelve, de ha nincsenek, emeld ki te magad, vagy írd le őket egy papírra. Ezekkel a fogalmakkal légy tisztában, a többi csak körítés, azt könnyen megjegyzed. Mindig keresd meg az összefüggéseket, úgy sokkal alaposabb és könnyebben előhívható tudásod lesz.

Ami még nekem bevált: egy elolvasás és a fontos fogalmak, évszámok stb. memorizálása után azonnal felmondtam magamnak hangosan az olvasottakat. Csak akkor néztem bele a könyvbe, ha nagyon muszáj volt. Ha hangosan kimondod, könnyebben és jobban rögzül. Legrosszabb esetben háromszor végigfutsz egy leckén és kész. Ismerve a gimis anyagokat, ez tantárgyanként a legrosszabb esetben fél órát jelent, de inkább csak negyedórát. Szóval ha másnap van 8 órád, amiből ötre készülni kell, a legrosszabb esetben is két és fél óra kell csak, hogy megtanulj, de akkor már nagyon alapos voltál.

Egyébként a tanulási módszerem fősulin is ugyanez volt, kiváló diplomával végeztem, pedig mellette dolgoztam plusz versenyszerűen sportoltam. És nem vagyok lángész.

Hajrá, minden csak hozzáállás kérdése!

2011. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Tudod kislány lehet meg fogsz haragudni, de nem mindenkinek kell egyetemet/főiskolát végezni. Ha lusta vagy változtass rajta. Tanulsz és kész, mert ezt meg azt akarom. Később sem lesz ez másként. Pl. Akarom azt a vezető állást...stb.

(Bár van aki másképp dolgozik meg ért...)

2011. okt. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor ma pihizek egy fél órát és úgy állok neki tanulni. Remélem bejön. :)

Még arra reagálnék, hogy "nem mindenkinek kell tovább tanulni". Teljesen jogos szerintem, egyáltalán nem sértő. Én is gondolkodtam rajta, hogy nem nekem való, de ahhoz, hogy meg legyen az az állás, vagy az a munka, amit a későbbiekben szeretnék, feltétlenül szükséges, és ennyi "áldozatra" hajlandó vagyok, ráadásul tudom, hogy később megbánnám, ha nem tanulnék tovább.

2011. okt. 6. 14:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Na látod! Az első lépést megtetted. Mindig a cél lebegjen a szemed előtt és meglátod, hogy sikerülni fog. Kitartást.
2011. okt. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak gondoltam jelzem, hogy fejlődőképes vagyok. Igaz, nem fél óra, hanem háromnegyed, de fel tudtam mondani egy 4 oldalas történelem-részt. Igazából rávenni nehéz magam, utána már megy a dolog :)

Köszönöm mindenkinek

2011. okt. 7. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!