Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Help! Hogy vegyem rá magam a...

Help! Hogy vegyem rá magam a tanulásra? Más hogy bírja ezt?

Figyelt kérdés

Nagyon durva félévem volt, 11 vizsgával. Ráadásul a vizsgaidőszak elején lebetegedtem másfél hétre.

7 vizsgám már megvan, de még 4et meg kell csinálni a mostani és jövő héten. A legnehezebb csütörtökön lesz, de nem bírom már a tanulást! Szivacs az agyam, többezer oldalt olvastam már el, folynak össze a betűk a szemem előtt...

Mit lehet ilyenkor tenni? Ráadásul a könyv is angol, amit most meg kéne tanulni (hálisten legalább csak egy könyv), és a középfokú angolommal iszonyú nehéz :( Nem fogok végezni vele, és emiatt már el se kezdem :( Mit tegyek? Ti hogy oldjátok ezt meg? Már ha vannak még sorstársaim...


2011. jún. 27. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Hali

Kitartás!

Szólj a barátodnak vagy barátnődnek találkozzatok szeretkezzetek az segít;)

Hogyha teheted kérj meg barátokat ,hogy segítsenek.Szerintem kapcsolódj ki 1 picit ,hogy utána ujult erővel kezd a tanulást.Én pl sok csokit ettem vizsgák előtt mert állítólag jó hatással van a tanulásra,de ha nem is igaz legalább finom:)


Kitartás!Olyan nincs ,hogy nem kezded el legalább nézd át!

Sok sikert a vizsgákhoz!

2011. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 10 vizsgám volt javításokkal, pótlásokkal, alapvizsgákkal együtt. Letudtam őket amilyen gyorsan csak lehet, de az utolsó kettővel már komolyan úgy voltam, hogy nem is érdekel mi lesz a vége... Más nem segít mint az önuralom. Agyban dől el... Nehéz úgy leülni tanulni, hogy mások már a strandon döglenek egész nap, de meg kell tudni emberelni magadat és csinálni.
2011. jún. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
semmiképp ne add fel, össze ne omolj, mert az a legrosszabb, csak nyugodtan, menni fog, biztos h érkezel, csak akarnod kell! lebegjen a cél a szemed előtt, nekem az segit ha arra gondolok, h ha megbuknék, akkor mégegyszer neki kéne kezdenem a tanulásnak és már sokkal keményebben, mert akkor már muszaj meglennie, és akkor inkább most, mint később. Én szőlőcukorral szuktam magam turbozni és kávéval. Segithet az is ha mondjuk tartasz pihenőket, én szoktam tornázni egy 10-15 percig, beindul az agyam olyankor. Hajrá, sok sikert!
2011. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fú, nem irigyellek! Én azt hittem, hpogy meggágyulok mire lediplomáztam. Az államvizsgánál a szójalecitin segített.

Ha nagyon kész vagy, menj el, fuss egy kört.

Kitartás! Gondolj bele, hogy milyen jó lesz majd átvenni a diplomádat. Hajrá, hajrá, hajrá! Te vagy a legjobb, menni fog! :)

2011. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek, azt hittem, ki leszek osztva, hogy még mindig a tananyaggal bénázom, tiszta gáz. Anyukámmal is beszéltem, azt mondta, megpróbál magyar anyagot keresni, hogy legalább fordítani ne kelljen...

a párom amúgy tényleg sokat segít, együtt lakunk, de most dolgozik :( mindenesetre főztem egy kávét és két oldalon megint túl vagyok. Újult erővel belekezdek, menni fog! Köszönöm, nagyon hálás vagyok nektek!!!

2011. jún. 27. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy végeztem el a fősulit nappalin, hogy dolgoztam mellette végig(havi 100-150órát) és nagyon sok ilyen ismerősöm van. Ki lehet bírni, főleg, ha CSAK a tanulással kell foglalkoznod.
2011. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!