Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 5 sikertelen nyelvvizsga után...

5 sikertelen nyelvvizsga után hogy vegyem rá magam a német tanulásra?

Figyelt kérdés

2 éve 5-ször voltam egymás után nyelvvizsgázni, hiába. Mindig pár % kellett volna, de az ötödik alkalom után nem mentem el többet, a szüleim nem bírták már kifizetni a rengeteg különórát, vizsgadíjat.

A diplomám még mindig nem kaptam meg.

Érzem, egyre többet felejtek, a lassan 2 év alatt semmit sem foglalkoztam a némettel.

Hogyan tudnám magam rávenni újra a tanulásra? Ahányszor előveszem a könyveket, az jár a fejemben, úgy se fog sikerülni, csak megint elmegy 25 000 a vizsgadíjra, akkor most melyik számlát ne fizessem be?

Szeretnék ezeken a gondolatokon változtatni.


2011. aug. 6. 22:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Ennyi energiával egy másik nyelvet ism egtanulhattál volna. Szeretnélek őszintén motiválni, de a történetet elolvasva egyszerűen nem megy. Bocs.
2011. aug. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Mindig ugyanott vizsgázol?


Én hasonló helyzetben voltam pár éve. Akkor lemondtam a diplomáról.

Angol felsőfokúm elsőre meglett, örültem is, gondoltam a némettel sem lesz különösebb gondom. Tévedtem, de nem adtam fel. Ötödszörre mentem nyelvvizsgázni, ugyanarra a helyre, ugyanazokkal a vizsgáztatókkal.

Írásbeli sikerült. Szóbeli. Bementem, meg is ismertek, mivel már 4szer megbuktam náluk, de azért a kötelező bemutatkozás megvolt. Vizsgáztató hölgy válogatja a témaköröket, minimálisan izgulok, "négyszer megbuktam, most 100%, hogy sikerülni fog". Téma: Németország gazdasága és a globalizáció hatása.

Felálltam, megköszöntem a lehetőséget, elküldtem őket a p*csába (természetesen mindezt németül) aztán hazamentem. Ha mindig ugyanott vizsgázol, mindig 2-3%-on múlik a nyelvvizsga, és ennek ellenére még ötödszörre is kib*sznak veled, én a helyedben elmennék máshova vizsgázni.


True story.

2011. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
6-odszorra sem fog sikerülni.
2011. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

nem azon van a hangsúly hogy 5ször voltál hanem hogy egymás után...nyilván az alatt a kevés idő alatt ami a próbálkozásaid között teltek el nem lettél okosabb,erről van szó. Minden újabb próbálkozás tiszta lappal jár az hogy másodszorra mész vagy nyolcadszorra az tökmindegy a lényeg hogy akkor épp mennyit tudsz.

Én annó az angollal voltam úgy hogy 12-ikben nem sikerült a februári próbálkozásom a szüleim beiratak az áprilisira pedig én mondtam hogy ez nem szerencsejáték:ha magabiztosan megbuktam 2hónapja akkor most se fogok átmenni.Aztán egyetem alatt csak a youtube kommentelés töltötte ki az angollal való foglalatosságomat,sztem tök hasznos volt.5ödévben szoltak a tanulmányi osztályon hogy a korábbi feltételt miszerint "1középfokú c kell a diplomához államilag elismert nyelvből" féle szabályt pontosították annyival hogy élő nyelvből legyen vagyis a latinom nem jó ehhez, rakjak le egy másikból is.

(mondjuk tényleg frankó hogy egy olyan nyelvből amit nekem kötelező tárgyként kellet tanulnom heti rengeteg óraszámban a középsuliban az az egyetemen egy "jólvant" ér egyébként meg lóf@szt se).Attól hogy holtnyelv egyáltalán nem könnyebb belőle nyelvvizsgát szerezni,hisz az elsöprő többség sokkal könnyebben megszerezte angolból vagy németből mint ebből.

visszatérve az angolra-Hát a vizsgaközpont feladatgyűjteményét beszereztem azt gyakoroltam kifejezetten és átmentem

2011. aug. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A vizsgák között 3-4 hónap telt el, mert azt meg kellett várnom, amíg megvan az eredmény, és csak utána tudtam jelentkezni a következőre.

Nem mindig ugyanott vizsgáztam, két különböző vizsgatípust próbáltam.

2011. aug. 7. 07:50
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

"A vizsgák között 3-4 hónap telt el, mert azt meg kellett várnom, amíg megvan az eredmény, és csak utána tudtam jelentkezni a következőre."


Nem kellett volna várnod. Van olyan vizsga, ahol visszakapod a pénzed, ha korábban jelentkeztél, de időközben megszerzed a bizonyítványt.

2011. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Melyik típusokat próbáltad?

Én angolból EuroExam-on voltam, és vizsgázóbarátnak tartottam, főleg a szóbeli részét, de az írásbeliben se kellett megszakadni, egyedül a nyelvtani résszel voltak nehézségeim.

Melyik rész nem ment? A szóbeli?

Euron bementünk kaptunk egy képregényt arra volt 10 perc felkészülési idő szótárral. Eztán bementünk a két vizsgáztatóhoz, bemutatkoztunk, feltettek egy egy kérdést, tőlünk ennyit kérdeztek, hogy voltunk-e már külföldön: rövid válasz és ennyi. Ez volt az első rész. Másodikban el kellett mesélni a képregényt kb 8-10 mondatban. Következő részben volt fejenként 3-3 szituációs feladat amik kb 3 mondatból álltak szituációnként, nekem csak 1-2 mondatot kellett mondani reakcióként. Negyedik részben volt egy állítás és 3-4 mondatban kellett érvelni.

Ennyi volt az egész szóbeli, időtartamban felkészüléssel együtt volt max 20 perc, gyakorlatias volt, semmi felesleges sallang, meg leírhatatlan témák.

2011. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Másik vizsgarendszert kell választani.

Nem tudom milyen vizsgát próbáltál, de németből javaslom pl. az ÖSD vizsgákat.

2011. aug. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia:) átérzem a helyzeted!!

Azthittem csak én vagyok ilyen peches szerencsétlen valahogy nem tudom megtanulni az idegen nyelvet. Nekem spex angollal volt bajom 7x-re mentem át !!! Az írásbelin. A legelsőnél fél pont kellett :D szívás...nekem is volt 1-2év kihagyás...többféle 4) nyelvvizsgával probálkoztam...de azért tudtam h egy középszintet simán megütök annyi különór a meg tanfolyam után igy hát a Dexam vált be. Amin elsőre mentem át. Többi fajtát többször probáltam sikertelenül.

Szerintem ne add fel ah már ennyit rááldoztál. A ktgek nálunk is 100ezret is túllépték...szóval...javaslom készülj nagyon olvass meg filmet nézz idegen nyelven nekem segitett és probálj egy újat. Esküszöm én elsirtam magam mikor sikerült annál boldogabb talán soha nem voltam :D de...most készülhetek szakmaira diplomához..basszus..rémálom lesz..kikészít..:S

sok sikert Neked !!! :)

2011. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Figyi, ha más nyelv sem megy ennyire lehet, hogy diszlexiás vagy, úgy tudom van olyan formája, mely a nyelvtanulással köthető össze.

Lehet tesztelni kéne, ki tudja. Kitartást kívánok, és próbáld meg még egyszer legalább, egy másik vizsgarendszerben.

2011. aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!