Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kik a megértőbbek, a férfiak...

Kik a megértőbbek, a férfiak vagy a nők?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, együtt élek a szüleimmel, nagyszüleimmel és a testvéremmel. Azt vettem észre, hogyha mondok valami fontosat, akkor hogyha a nagymamámnak vagy anyukámnak nem tetszik, hangosan hőbörögnek, csak mondják és mondják, és néha olyan dolgokkal is "támadnak", ami abszolút nem tartozik oda. Míg nagypapám és apukám végighallgat, s mintha ők jobban tisztelnék a döntésemet, elfogadják sértődés nélkül. Nálatok hogy van ez?
2011. okt. 6. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Ez minden családban változó...engem se anyám se apám nem hallgatott végig sajnos soha.Úgy hogy örüljél hogy nálatok legalább valaki meghallgat téged mert ez sajnos nálam nem adatott meg.

A nagypapám volt aki meghallgatott de ő sajnos már nem él...:(

2011. okt. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ez személyfüggő, semmi köze a nemekhez.
2011. okt. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is személy függő
2011. okt. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem inkàbb a férfiak
2011. okt. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
A témától is függ. Ha teszem fel, anyukáddal próbálod megbeszélni, hogy el fogod veszteni a szüzességed (csak egy példa :D), akkor lehet ő jobban megérti, míg ha apukádnak mondod, akkor szerintem a füle is ketté állna (már ha van, aki ezt egyáltalán bejelenti, de még egyszer mondom, csak a példa kedvéért írtam). Vannak olyanok is, amik inkább apás témák, mondjuk ha kocsit szeretnél venni, annak szerintem az apákkal jobban meg lehet beszélni az előnyét és hátrányát, mint az anyukáddal.
2011. okt. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez embertől függ. Nálunk a családban anyukám és a nagymamám sokkal megértőbb, apukám viszont nagyon nagyon nehezen képes mások véleményét egyáltalán elfogadni is. Amíg élt minden nagyszülőm, közülük is a nagymamák voltak a megértőbbek, a kedvesebbek, a tágabb családunkban is a férfiak a sértődősebbek.

A férjem és én mindketten megértőek vagyunk a másikkal, de általában nekem ez inkább spontán jön, ő többször megharagszik, ha valami olyat mondok, amivel nem ért egyet, de utána hamar megbékül, ha kicsit átgondolja a dolgokat. Úgyhogy nálunk határozottan a nők.

2011. okt. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Adj hálát az égnek hogy valaki meghallgat,addig jó amíg van aki kritizál!nekem nagymamám volt akivel bármit megbeszélhettem sajns már nem él....hidd el ha tudnám (kikaparnám)
2013. márc. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk fordítva van, inkább apu ordítozott mindig anyu pedig végighallgatott. Ez sokban függ az személy habitusától.
2013. márc. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt embere válogatja.-A nyálfröcsögtető kritikusokat ki nem állhatom,ha nő,ha férfi az illető.Itt a gyakori kérdéseken is az élő fába is belekötnek,csak,hogy kötekedhessenek.Vagy valaki ír egy hasznos véleményt és az 100%-os akkor tuti lepontozzák,nehogy már 100-as legyen...

Az intelligens,empatikus emberek megértőek...

- érzékeny kifinomult művész emberek között is ismerek rendkívül megértő embert.

2013. márc. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Családon belül szerintem az ellenkező neműek. Tehát fiú gyerekkel az anyja, lánnyal pedig az apja. Családon kívül meg inkább személyiség, mint nemfüggő.
2013. márc. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!