Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Holnap bemutat a barátom az...

Holnap bemutat a barátom az anyukájának és a nővérének. Hogy köszönjek? Mutatkozzak be? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés
A másik az én szüleimet nem szeretném bemutatni, vagyis csak anyunak nem. (lenézni őt)... Mert nem hozzám illik mert szegény.. én meg.. Köszönöm a válaszokat! 19L
2011. okt. 6. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én fél év után találkoztam a barátom szüleivel és csókolommal köszöntem. Nővérének, húgának szia, mivel pár év a korkülönbség, húga pedig egyidős velem. Anyuját a mai napig csókolommal köszöntöm, apujával már tegeződöm. Nem tudom, nekem ilyen helyzetekben a jó napot olyan rideg. Legalábbis az én családomban mindig jobban örülnek ha valaki csókolommal köszön az idősebbeknek. 20L
2011. okt. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Mi már több mint egy éve voltunk együtt amikor bemutatott otthon a barátom.18 éves voltam,anyukája meg 38.

Barátom szólt,hogy eszembe ne jusson csókolommal köszönni.Így én már az elejétől fogva tegezem a szüleit.

De ha nem szól,eszembe nem jutott volna letegezni rögtön.

2011. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Én 24 voltam, mikor összejöttem a -most már- férjemmel. Azóta van egy fiunk, most várjuk a második gyerekünket.

Nekem most mondta el a sógornőm- nem az anyósom- hogy anyósomnak mennyire rosszul esik, hogy én nem csókolommal köszönök neki, hanem jónapottal, pedig hát milyen közeli rokonok vagyunk...aha, annyira közeli rokonok vagyunk, hogy ha baja van velem, nem nekem mondja el:)

(de megjegyzem, mióta nagykorú vagyok, senkinek nem köszönök csókolommal, sose szerettem így köszönni)



Amúgy a férjem nem is nagyon mutatott be, arra pl konkrétan emlékszem, hogy az apjával véletlenül futottam össze a lakásban, gyorsan eléálltam, mondtam hogy a fia barátnője vagyok, ő meg mondta, hogy a párom apukája:)

2011. okt. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
Én simán azt mondtam annakidején: "Üdvözlet, XY vagyok". Vagy csak simán megvárod míg kezet nyújtanak és bemutatkozol. Ilyenkor nem tűnik fel hogy tulajdonképpen nem is köszöntél, mert ők is idegesek :-)
2011. okt. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális...

Nekem ugyan lányaim vannak, így hozzánk fiúk jöttek, a lányaim mentek a leendő nászékhoz.

A lányomék csókolommal köszöntek, felénk neveletlenség ilyen esetben jónapotozni egy nőt, vagy azt mondani neki, hogy üdvözlet. Már mindketten menyasszonyok, de még egyik anyósjelölt sem ajánlotta fel a tegezést (engem mindkét vőjelölt tegez, de nem alapból, én ajánlottam fel)

Az anyukájának köszönj csókolomot, a nővérének sziát.

"Vagy csak simán megvárod míg kezet nyújtanak és bemutatkozol. Ilyenkor nem tűnik fel hogy tulajdonképpen nem is köszöntél, mert ők is idegesek :-)"

Nem, nem vagyunk idegesek, és feltűnik, hogy nem köszön. Olyankor vagy azt gondoljuk, hogy nagyon meg van illetődve, vagy azt, hogy simán bunkó.

2011. okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!