Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az h hazajövök a...

Miért van az h hazajövök a hétvégére és két perc alatt felhúz a családom, pedig nagyon szeretem őket?

Figyelt kérdés

tényleg jó alapvetően a hangulat, csodálatos gyerekkorom volt, a szüleim is tök jó fejek, bárki megirigyelhetné a helyzetemet. Budapesten tanulok az egyetemen, most kezdtem. Mégis, amint hazajövök, összeveszek vagy az anyukámmal vagy a húgommal(apukámmal valahogy nem). Egyszerűen idegesítenek, amiket kérdeznek, ahogy kérdezik, amiket mondanak, meg ahogy. Nem tudom miért van ez, ha valamelyikük jön Pestre és találkozunk akkor minden ok, ha itthon vagyok akkor egyszerűen baromira idegesítenek. Miért? Akármit mondok a húgomnak rögtön személyes sértésnek veszi, meg h miért kritizálom, pedig nem is kritizáltam, nem tudok úgy hozzá szólni h megfeleljen neki, pedig igyekszem a kedvében járni, mégis azt érzem h én is idegesítem őt. Mitől lehet ez? H változtassak?

19L


2011. okt. 8. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, hogy mi a gondja veled!
2011. okt. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Ne menj haza a hétvégére.

Probléma megoldva.

2011. okt. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az anyukámnak semmi, mivel ő idegesít engem, és nem direkt . Azt nem értem h miért idegesít, amikor csak úgy van, és próbál foglalkozni velem. A húgomat meg én idegesítem, és ha kérdezem azt mondja, h az a baj h kritizálom őt. Én ezt nem érzem, szerintem túlreagálja de nem tudom miért
2011. okt. 8. 16:56
 4/11 cirmos62 ***** válasza:
92%
Te változtál meg ez alatt a rövid idő alatt is, biztosan. Persze ezt nem veszed észre magadon, legfeljebb csak azt érzed, hogy az otthoniak idegesítenek. A húgod viszont látja ezt a változást, nem hiába reagál így. Felkerülsz a fővárosba, egyetemre jársz. Ez olyan változás az életedben, amitől máris másnak, talán többnek érzed magad. Akkor is így lehet, ha Te nem érzed hogy ez a helyzet, nem változtál meg. A család viszont észreveszi.
2011. okt. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért volt így, mert alapvetően hiába szeretem nagyon a családomat, meg ők is engem, borzasztó bosszantó, hogy úgy kezelnek, mint valami komplett hülye, életképtelen kisgyereket meg mindenbe beleszólnak csak úgy simán is. (Miért azt eszed, miért vagy még fent, miért keltél olyan korán, miért nem pakolsz ki a bőröndből, miért fürdesz most, miért odateszed, miért ilyen a ruhád stb)


Mikor felkerültem Pestre és kiszabadultam otthonról tök jól éreztem magam. Végre senki nem lihegett a nyakamban, hogy az alvási, evési, fürdési, szarási szokásaimon lovagoljon, tök mindegy milyen szándékkal tette ezt.


Mivel szeretem a szüleimet, mindig alig vártam, hogy hazamenjek. Aztán ha hazamentem egy órán belül úgy felidegesítettek, hogy alig vártam, hogy eljöjjek... És mindig kezdődött újra.


Most is ugyanez van még, most azon szoktam kiakadni, mikor anyám azt vizslatja, hogy én biztos állandóan vásárolok, hogy mennyit keresek én, mert két havonta ha hazamegyek, akkor nem ugyanaz van rajtam, mint előtte. Rendesen már ügyelek rá, hogy nehogy (neki) "új" ruhát, cipőt vegyek fel, letagadom a kozmetikát meg mindent, mert teljesen ki van akadva rajta, hogy nekem "milyen jól megy". Igaz, hogy neki sokkal jobban, de nem tudom mi baja ezzel? Hmmm most, hogy így gondolokodok, lehet kiírok egy kérdést ezzel kapcsolatban majd. :)

2011. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
lehet h megváltoztam, de mi a teendő? az nem megoldás h ne jöjjek haza, szeretem a családomat és nem szeretnék elszakadni tőlük. Nem tudom min változtassak h működjön
2011. okt. 8. 17:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
annyi, hogy próbálj keveset otthon lenni, és olyankor meg számolj el magadban 10ig
2011. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megértelek, bár én a "másik oldalon" vagyok, mert a 19 éves fiam tanul Pesten, és kéthetente jár haza. Tehát elvben nekem lenne az a "szerepem", hogy hülye kérdésekkel az őrületbe kergessem.:-)))

Mi erre kitaláltuk áthidaló megoldásnak azt, hogy minden nap beszélünk egymással. Skypon, vagy msn-en, vagy telefonon. Viszonylag részletesen beszámol ő is a napjáról, meg én is arról, hogy mi történt itthon.(Vele értelemszerűen több dolog történik.)

Ez naponta kb 15 percet vesz igénybe, de alkalmas arra hogy kiküszöbölje (nálunk) azt a problémát, amitől te szenvedsz. Ugyanis tudom, hogy rendesen eszik, nem késik el az óráiról, nem téved el a városban, nem veszett össze a barátnőjével, be tud vásárolni magának, megfőz egyszerűbb kajákat...stb, stb. Tehát eleve nem kérdezek olyasmit amiből azt érezhetné, hogy egy magatehetetlen csecsemőnek érezheti magát. Hiszen naponta elmeséli, hogy

kellően életképes, és felesleges ilyesmiért aggódnom.

Nálunk ez bevált. Előre meg szoktuk beszélni, ha valamiben segítenie kell majd itthon, tudom, hogy kb milyen programja van a hét végén amikor hazajön, elmondja mit enne szívesen, stb. Kicsit olyan, mintha egy-két nap után érne haza, és természetesen tér vissza az "előző" életébe.

2011. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
én nem bírnám ha naponta negyed órában be kéne számolnom. Felhívom az anyukámat amikor mesélni van kedvem, de h beszámoljak? Itthon sem az a baj, h faggatnak, mert szoktam nekik mesélni. Inkább ahogy kérdezgetnek bizonyos dolgokat, felhúzom magam, pedig ha más kérdezné rendesen válaszolnék
2011. okt. 8. 17:54
 10/11 cirmos62 ***** válasza:
100%
Szerintem ez dolog majd lassacskán helyre rázódik magától is. Vannak olyan hirtelen kisebb-nagyobb változások az ember életében, ami miatt megváltoznak benne az érzések, mert valamitől többnek érzi magát, ott legbelül. Én is voltam úgy, pont a Te korodban, hogy történt az életemben hirtelen egy olyan változás, ami után a bátyám ki volt akadva tőlem, hogy milyen pökhendivé, nagyképűvé lettem. Pedig én akkor ezt nem éreztem, csak mostanában, mikor visszagondolok, jövök rá, hogy valóban így lehetett. Aztán ez hamarosan el is múlt. A Te esetedben jó egy hónapja következett be ez a változás, remélhetőleg még pár hónap, és visszazökkensz a régi önmagadba. Kívánom, hogy így legyen, mert nem jó dolog, ha valaki nem érzi jól magát a szerettei között, különösen, ha egyébként pedig kölcsönösen szeretik egymást.
2011. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!