Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van, hogy hulla fáradta...

Elegem van, hogy hulla fáradtan hazajövök az iskolából és anyám csak ugráltat meg mindig az ő gondjázól beszél megállás nélkül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem mondhatom meg neki, hogy elegem van, mert akkor min. 3 napig nem szól hozzám...
2011. máj. 10. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Néma gyereknek, anyja sem érti a szavát:)

legjobb akkor is, ha megpróbálsz vele beszélni..persze nem úgy h közlöd vele, hogy eleged van belőle..ha meg mégis megsértődik..3 napig nem szól hozzád..akkor lesz 3 nap nyugid:D

2011. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Az már eszedbe jutott már hogy anyud is fáradt.
2011. máj. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy az ő gondjai nagyobbak, mint a te iskolai nyűgöd....
2011. máj. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Ertheto persze, hogy az anyja is faradt, de akkor sem kell a Kerdezot ugraltatni.

Kerdezo, en is azt mondom, hogy beszelj vele, mondd neki, hogy szivesen segitesz neki, de nagyon faradt vagy most. Amit tudtok (takaritas stb) csinaljatok meg együtt hetvegen, es akkor hetkoznapra kevesebb dolog jut. Azt meg osszatok be. Nem tudom, hogy anyukad mit meddig hol dolgozik, de szerintem beoszthatjatok akar ugy is, hogy ket nap te mosogatsz, egy nap o. Igy ez neki is kedvezo, neked meg van egy nap pihi.

2011. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Hullafáradt egy szó.

Tehát ha te hullafáradt leszel az iskolától akkor sok türelmet és energiát kívánok az élethez, mert az iskol ahhoz képest egy kisegítő óvoda.

2011. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
Azt meg hozzatennem, nem ertem miert kell a Kerdezot rogton letamadni? Oke, hogy az csak 'iskolai nyug', de szamara JELENLEG ez a legfarasztobb, mint ahogy nyilvan nektek is ez volt amikor iskolaba jartatok.
2011. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Valahol örülj neki, mert még rosszabb lenne, ha még segíteni se hagyna, és emiatt még fáradtabb és még kibukottabb lenne.

Próbálj vele megegyezni, hogy pl. hazaérkezés után szeretnél előbb enni, kicsit ejtőzni, és utána csinálsz meg valamilyen házimunkát.

Elhiszem, hogy bizonyos mennyiségben már terhes a gondjait hallgatni, de lehet, nincs más (felnőtt), akivel meg tudja beszélni. Gondolj arra, hogy le kell vezetnie a feszültséget. De ha már szóba kerülnek az ő gondjai, próbáld úgy alakítani a beszélgetést, hogy az rólad is szóljon.

2011. máj. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Azért kell letámadni, mert ha valaki ezen hisztizik, akkor mi lesz vele később? Semmi másért. Nekem egyébként eszembe nem jutott iskolás koromban anyámat kritizálni, amíg ő nevelt, elfogadtam mindent úgy, ahogy volt, hiszen megtette értem amit tudott. És igen, hálás voltam, hogy tanulhattam, szerettem is, csak a legtöbb diák utál tanulni. Ennyi.
2011. máj. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10%

Az, hogy nehéz az anyja munkája meg élete, még nem jogosítja fel arra, hogy a gyerekét untassa a problémáival.


Persze ezt nem így kell elmondani hogy már eleged van, ahogy azt mondták is előttem.

2011. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Es teged soha nem farasztott le az iskola? En is gondtalan diakeveimet elem, szo sincs rola, semmi okom panaszra, mindenem meg van. De azert en is rettento faradt tudok lenni mire hazaerek. Oke, hogy semmit nem csinalok, de sokszor az is faraszto. Aztan hazaer az ember, osszepakol kicsit, meg meg neki all tanulni, ha szerencseje van 10re agybakerul, megprobal kikapcsolni, 5kor meg kel. Szamomra ez megterhelo neha. Tisztaban vagyok vele, hogy 10 ev mulva visszasirom ezt is (mint ahogy most a regen utalt delutani alvast), de meg nem tudom milyen ugy lefaradni, hogy 8orat robotolok aztan meg otthon a csaladot intezem.
2011. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!