Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt a fűtésszeon. Nem szoktak...

Itt a fűtésszeon. Nem szoktak abból vitáitok lenni, hogy ki fázik és kinek van melege?

Figyelt kérdés
Pl: férjem "jegesmedve", én meg fázós. Hogy oldjátok meg?
2011. okt. 10. 10:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont fordítva van. Amúgy meg lassan születik a második babánk, a kérdés megoldott.

Amúgy többség dönt alapon... :)

2011. okt. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
van egy hőmérőnk és ha azon nincs meg a 21 fok,akkor elindítja apa a fűtést,nincs vita
2011. okt. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
nálunk mindenki fázik, apa nem, de ő szeret rövidnadrágban kóborolni télen-nyáron:D
2011. okt. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így van, a férjem akár 18 fokban jól érezné magát, nekem azért a 21-22 fok kell legalább.

Engedünk mindketten. Én próbálok jobban felöltözni, hogy ne kelljen annyira fűteni, ő pedig nem csinál problémát belőle ha néha jól befűtök. :)

Többnyire egy szobát szoktunk jól bemelegíteni, (a nappalit) a többi helységben hűvösebb van. De már elég jól hozzászoktam én is.

2011. okt. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is párom a jegesmedve. De a kedvemért befűt jobban, ő meg levetkőzik. Jéghideg kezű-lábú nővel úgyse lehet sokat kezdeni este... :D
2011. okt. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
anyu csak hűvösben tud aludni, ami a szobájában adott!Az én szobámban melegebb van, de én fázós vagyok, így ha nagyon fázok, mint az este is, felvettem egy nadrágot-hosszú ujjú felsőt-zoknit és úgy bújtam be az ágyba, hajnalban meg vetkőztem, mert k..va melegem volt :P spórolunk amíg lehet, majd utána jönnek az egész évben felhalmozódott lomok égetése a kazánban, addig sem kell gázt használni!
2011. okt. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Távhő,nem lehet szabályozni,négyzetméterre fizetünk,igy csak ablak kinyit-ablak bezárral van szabályozási lehetőség...

Én fagyok meg,igy akinek nem tetszik a 27 fok,az üljön ki a hidegbe...

N

2011. okt. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Mi is igy oldjuk meg. :)

Ferjem meg hoban is zokni nelkül es papucsban (kloksz) megy ki az udvarra, pl. a garazsba szerelni valamit. Ma, tegnap is 17 fok volt a lakasban. Ferjem egy szal alsonadragban, mint mindig es termeszetesen mezitlab. En: triko, termo pulover, melleny, hosszu nadrag, zokni, papucs.

A kislanyunk születese ota melegebb van a lakasban, azota fütünk, ha 17 fok ala esik a hömerseklet.

Tengerparton nyaralni csak naszutunkon voltam, es nincs is kedvem igy, ugyanis este 6-ig nem volt hajlando kimozdulni a hüvös szallodabol.

Nagyon jol birom a meleget, egesz nap kint lennek a tüzö napon, ahogy gyerekkoromban voltam is, pl. kapaltunk napszamba...stb, jo megelhetesi kiegeszites volt a szüleinknek, vagy tankönyvekre. (Es egyebkent egyenletesre barnulok es nem is kopad le). Ferjem 20 fok felett latvanyosan izzad. Tudom, hogy neki sem jobb, szerintem en vagyok a szerencsesebb. :)

Strandra egyedül jarok a gyerekkel, csak a környekbeliekre, ritkan ravehetö par napos tavolabbi dologra is a ferjem, mert azert viz mellett jobban elviselhetö a höseg, ö az arnyekon van. Igy gyakran valtoztatjuk a pokroc helyzetet, hogy fele a napon, fele az arnyekon legyen.

Mivel ennyire mashogy erzi a höt (kevesebb a höerzekelö receptora a böreben, ez mindenkinek egyeni, de szerintem genetikai dolog), a gyereket is alulöltözteti, ahogy egyebkent anyosom is. (Unokatesok allandoan betegek voltak, mig ö vigyazott rajuk, most serdülök mar, maguktol felöltöznek jobban.)

Most egy olyan lakasba költözünk, aminek deli es eszaki oldalon vannak ablakai. Szerencsere a konyha, nappali a deli, ahol mar csak a napi teendök miatt többet vagyok. Ugy tervezem, ferjemnek ajanlom majd a hüvös haloszobakat, ha nagyon melege van. Igaz, a teveösszeköttetes is a nappaliban van, ami az ö erdeklödesi köre.

A megoldasunk annyi, hogy alkalmazkodunk egymashoz, arany közeput. Mindketten mondjuk a magunket, mit szeretnenk, es vegül megszületik a közeputon a megoldas.

Kerdezö, Ti hogyan oldjatok meg?

2011. okt. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én fázós vagyok, a férjem nem. Van 2 gyermekünk is, akik szeretnek a földön fetrengeni, igy a lakásban mindig meleget csináltunk. Kazánnal fűtöttünk, és mindig mikor szóltam, hogy kissé hűvös van, akkor lett begyújtva. A régi házunkban már heti 2-3 este biztosan befűtenénk, hiszen a mosott ruha is gyorsabban száradna, és az a ház családi ház volt, amiben a hőérzetünk is hidegebbet jelzett. Most panelban lakunk, és lehet szidni, de tény, hogy jobban le lett szigetelve, mint a másik házunk, Az ablakok, is újjabbak, és nem mellesleg a falak is minden oldalról fűtve vannak, ami a számlánál nagy előny. Én legalábbis így vettem észre. Viszont nem akkor fűtök, amikor én akarok. Nem fázok még, de nem bánnám, ha odapörkölhetnék annak a melegnek egy kicsit, mert irtó lassan száradnak a ruhák.
2011. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt nincs vita, ha fűtés van, akkor fűtés van.

Pláne hogy mindjárt itt a kislányunk.

2011. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!