Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt a fűtésszeon. Nem szoktak...

Itt a fűtésszeon. Nem szoktak abból vitáitok lenni, hogy ki fázik és kinek van melege?

Figyelt kérdés
Pl: férjem "jegesmedve", én meg fázós. Hogy oldjátok meg?
2011. okt. 10. 10:59
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Hogy mi hogy oldjuk meg? Erre leszek kíváncsi én is, így gyűjtöm a tippeket. Férjemmel 1 irodában dolgoztunk, és az ablak mindig nyitva volt. Kolléganővel vacogtunk, de ő a nyitott ablak mellett vígan elvolt pólóban. Tavaly itthon gázzal fűtöttünk, én állandóan fáztam (viszont ha megjött a gázszámla, egyből kimelegedtem, kb 60. 000 Ft/hó volt 17-18 fok mellett). Most fával fűtünk, ez a 2. nap, jó meleg van, de kíváncsi vagyok az estére, mikor hazajön.
2011. okt. 10. 11:58
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Jaj dehogynem, megkeseríti az életemet, de komolyan. Én nagyon fázós vagyok, nem is ez a baj, ez nem csak hiszti, hanem az, hogy a hideg levegőt belélegezve rögtön hörghurutot kapok. Én panelben nőttem fel nem túlzott meleg, de NORMÁLIS 21-22 fok központi fűtéssel, barátoméknál meg van úgy 17 fok. Á ne is mondd, utálom.... Nem megyek oda megfagyni, annyira önfeláldozó nem vagyok, de ő meg nálunk nem szeret aludni, mert melege van - tavaly már szakításon törtem a fejem emiatt, komolyan addig fajult. Nem hiszem, hogy nekem kéne engedni, aki a hidegben megbetegszik.
2011. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hőfokszabályozós távhő van és panelban élünk.Öcsi abszolút nem fázós,én és anyu igen.Anyu a nagyszobában alszik,ő a spórolást úgy oldja meg,hogy néha befűt a sütővel,és fűtést nem használ.Inkább bebújik a takarója alá.Én még nála is fázósabb vagyok,nekem kell a 22-23 fok,hogy ne vacogjak,és télen elég megfázós is vagyok.Én úgy szoktam,hogy kb.egy fél órára felveszem kicsit a fűtést,amíg a szoba felmelegszik,aztán leveszem 1-es vagy 2-es fokozatra.Meg be is öltözök(pulcsi,melegítő,zokni).Öcsikémmel közös a szobánk,tehát mikor befűtök,ő inkább kimegy anyuhoz,ahol kicsit hűvösebb van.Most is itt reszketek a gép előtt,mert a fűtésszezon 15-én kezdődik:(
2011. okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte voltak vitáink, mert a férjem előzőleg panelban lakott, ott meg ezer fok van. Így az itteni gázfűtéses 23 fok neki jégverem volt. És akkoriban sokszor vitázunk, hogy miért nem lehet feljebb tenni a fűtést?

De már megszokta, ha megyünk rokonokhoz panelba, akkor már a férjem is szenved a melegtől.

Itthon meg alap, hogy 20-21 fok minimum legyen a lakásban, mert kicsi gyerek van.

2011. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, sokan fázósnak mondják magukat és 21-22 fokról beszélnek.


Én 24 fok alatt azért fázom rendesen, szobámban, ha csak ilyen 22-23 fok van akkor 100 takaró alatt alszom.

2011. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele mint az utolsó, nekem 25-30 között a jó :D 21-22 az hideg :S Úgyhogy itthon a gépnél is betakarózva ülök :P
2011. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
nem. nálunk 18 fokra van állítva a szabályozó és kész. aki fázik, majd felöltözik. drága mulatság a mai világban gázzal füteni...
2011. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
a férfiaknak gyorsabb az anyagcseréjük egy kicsivel, ezért nem fáznak annyira, mint a nők. persze megszokás kérdése is lehet
2011. okt. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Na hat! A valaszokbol kezdek rajönni, hogy nem is fazos vagyok, hanem inkabb siman csak atlag!! Nalunk, a meg nem ovis kisgyerek mellett is teljesen erthetö, hogy a mai es tegnapi 17 foknal meg nem kapcsoljuk be a fütest. Gyerek elött csak 14-15 fok alatt fütöttünk. Szivem szerint ha a lakasban 18 fok vagy kevesebb van, csak akkor fütenek, de a kompromisszumot ugy ertettem, hogy eddig sikerült, itt a közeput...

Igy most jol felöltözök, es nem fazok meg. Forro vizzel zuhanyozunk a gyerekünkkel, gyorsan felöltözni.

Tudnek meg sztorikat meselni: forro nyar közepen, 2 oras autout, a rokon (nagyobb) gyerek is velünk volt. Es megfazott (!!), masnaptol beteg lett, mig aludt az autoban, amikor a ferjem a szokasos fokra allitotta a klimat. A mi kisgyerekünk persze mar reg hozzaedzödött, ahogy en is.

Anyosomek meg egyebkent egesz telen nem fütenek, csupan fözeskor lesz kis meleg, es nem a penz miatt, nekik egyszerüen ez eleg. (Persze most vettek mindenhova höszigetelös ablakokat.) Unoka elsö karacsonyan (3 hos) sem fütöttek be, mikor mentünk. Igy keszülünk, reteges öltözködes, es annyi ruhat viszünk.

11:27

2011. okt. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
De a beöltözés nem mindig illetve nem mindenkinek megoldás, orvos mondta (meg tapasztalom...) hogy hörghurutot a hideg levegő belélegzésétől lehet kapni.
2011. okt. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!