Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan teremtsek meleg 'otthon'?

Hogyan teremtsek meleg 'otthon'?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs előttem jó példa, így kicsit zavarban vagyok ettől a feladattól. Segítsetek, kérlek. Köszönöm!
2011. okt. 10. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Rendezd be úgy mintha a Kék Osztriga bár lenne.
2011. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Fesd ki naracssárgára és égjen több kislámpa egyszerre.
2011. okt. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Beszéld meg a pároddal,hogy milyen színeket,berendezést stb.szeretnétek.
2011. okt. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tele kell rakni személyes tárgyakkal, fotókkal, gyertyákkal, illatpárologtatóval, színes ágyterítővel, asztalterítővel, virágokkal.

De válassz egy stílust vagy színt, hogy harmóniát sugározzon, ne ízléstelen legyen.

A teát ne vízforralóban és bögrében csináld, hanem vegyél egy teáskannát csészékkel. Az ételt ne a lábosból egyétek, hanem rakd ki tálakba. Vegyél évszaknak, hangulatnak megfelelő szalvétákat, teríts meg szépen mindig.

Ez kis költség, kis plusz energia, de megtérül.

De ne felejtsd el, hogy ezek mind csak tárgyak, a hangulatot a lakásban élő személyek kapcsolata is meghatározza.

2011. okt. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Virágok, mediterrán színek. Ezek sokat segítenek.
2011. okt. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 bánomisén ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de az első gondolatom az volt, hogy gyújtsd fel és meleg lesz... De nem akarom elhülyéskedni.

Az otthonod berendezésére gondoltál "melegség" alatt, vagy a benne élők közérzetére?

2011. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell telepakolni minden kacattal, engem nagyon idegesítenek pl, de ez az én saját véleményem. (Gyerekkoromban úgy nézett ki a lakás, mint egy lomtár, egy csomó haszontalan "kinccsel", utáltam... Szüleimnek semmi érzéke nem volt se a praktikus se az esztétikus szempontokhoz.

Ami alapvető szempont, hogy a bútorok és kiegészítők (függönyök, szőnyegek, párnák, terítők, falak festése, stb.) stílusban, hangulatban passzoljanak egymáshoz.

Az is számít sokat, ha mindennek megvan a maga helye, nem hevernek szana szét dolgok mindenhol.

2011. okt. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező nem a külsőségekre gondolt, hanem attól hogy szeressenek a családtagok otthon lenni, hogy kell kellemes légkört teremteni :)


Első az, hogy figyelsz a másikra. Te is alkalmazkodsz ahhoz hogy ő mit szeretne, ha beszélni akar, hallgasd meg, ha el akar vonulni, hagyd békén. ez vonatkozik rád is. Aztán ne sértődj meg mindenen, nagyon fontos, hogy mindig úgy viszonyulj a másikhoz, hogy nem ártani akar neked. Ha rossz kedved van, akkor sem szabad haragosan szólni a másikhoz.


Az egész tiszta diplomácia :)


33/N

2011. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem teljesen a kérdést, mert ahogy elolvastam, rögtön az ugrott be a "melegségről", hogy a lelki világ legyen otthon békés. Ezt hogyan teremtse meg a kérdező. Mikor viszont olvastam, hogy a berendezésről írtak nagyon sokan, akkor elbizonytalanodtam. :)


Olyan otthonba jó hazamenni, ahol nincs állandó ordibálás, veszekedés, feszültség. Ahol béke van, nyugalom, és a számodra nagyon fontos emberek, a családod. Ahol kellemes illat fogad, kellemes színek, meghitt fények, szeretett tárgyak, fotók, képek..

2011. okt. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó két válaszoló nem tudom, tapasztalta-e, hogy milyen egy kaotikus, rosszul berendezett lakásban élni, és milyen egy szépen átgondoltan megcsinált, rendben tartott lakásban élni, és ez milyen hatással van az ott élők hangulatára, viselkedésére, energiaszintjére.

Ezek nagyon erősen befolyásolnak, bár nyilván nem csak ezen múlik.

2011. okt. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!