Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerettek a nagyszüleitekhez...

Szerettek a nagyszüleitekhez menni hétvégén, vagy csak kényszerből látogatjátok meg néha őket?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, sajnos kevés időm van meglátogatni a nagyszüleimet, de hétvégén mindig próbálok rájuk is időt hagyni! a nagyi sütije, és főztje, az egésznek olyan hangulata van. Mikor beszélnek a régmúlt időkről, én ezeket úgy imádom hallgatni. Milyen viszonyban vagytok a nagyikkal/papákkal?
2011. okt. 10. 21:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
én szívesen járnék hozzájuk,de sajnos nem is ismerhetem őket,mert 6 évvel születésem előtt már meghaltak
2011. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretek hozzájuk menni :)

Mindig olyan hangulata van az egésznek :):):)

2011. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Első nagyon sajnálom! Nekem szerencsére még mind a 4 nagyszülőm él, imádom őket!
2011. okt. 10. 21:06
 4/23 wartburg353s ***** válasza:
100%
Engem midig sokkal jobban megértettek a nagyszüleim, mint a szüleim. Több idejük is volt rám. A nagypapám volt az az ember, aki tényleg feltételek nélkül tudott szeretni. Akkor is, ha rosszat tettem, ha nem azt csináltam, amit vártak volna. Rengeteget tanultam tőle, és nagyon sok erőt adott. Nagyon hiányzik.
2011. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
és igen a hangulat, az remek :)
2011. okt. 10. 21:07
 6/23 A kérdező kommentje:
Wartburg! Sajnálom, nekem is borzasztóan fognak hiányozni ha majd egyszer elmennek, mivel hát ők is közelítenek a 80 fele. Annyira jól el tudok velük beszélgetni, hasonlít a gondolkodásunk is. Meg ők nem ezek a konzervatív nagyszülők, utaznak külföldre, mennek ide-oda, szóval aktívak.
2011. okt. 10. 21:08
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

Hmm, az igazat bevalva néha már kín...

Minden vasárnap felnézünk hozzájuk a családdal, nagyon szeretem őket -mama csinálja a legfinomabb sütiket és gulyás levest- de néha átmegy kicsit a kín felé ez az egész, és nem miattuk, csak néha soknak érzem, mert egy héten nem történik olyan sok minden hogy most ott sztorizgassunk. Persze őket érdeklik hogy mi történt velem/velünk, milyen a suli és merre sodródunk, és azt is megértem hogy szeretnének mindent megtudni rólunk, és biztosra akarnak vele menni hogy biztos jövőnk van, de ezt még mi sem tudjuk, és néha (tényleg ritkán) kihúzom magam ebből a dologból.

Na, nehéz ezt kifejezni: imádok velük lenni, de kicsit sok a heti egy alkalom...:)

/16/f/

2011. okt. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 wartburg353s ***** válasza:
100%
Szerencsések vagyunk, hogy ismerhetjük a nagyszüleinket és hogy ilyenek! kívánom, hogy még sok időt tölthess velük!
2011. okt. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

En is szivesen mentem. Egyikük anyuval nem volt joba (anyosa), de hozzam mindig rendes volt es mindig volt ram ideje. Rendes=nem ugy ertendö,hogy csokival kinalt mertektelenül, hanem inkabb az egeszsegre, ennek hosszu tavu hatasaira fektetett jobban hangsulyt. Bar neha jokat sütött, hiszen ez volt a szakmaja is. :) Lelki dolgokban vele beszeltem meg mindent. Ö volt az egyedüli, aki elvitt gyogytornara (orvos irta fel).

Masikon is ereztem, szeretettel fordul hozzam, volt ram mindig ideje. Bar sokkal visszafogottabb volt, megis ereztem, hogy mennyire fontos a gyerek eleteben a nagymama!!

Egyik nagyapamat nem ismertem, masik pont a nagyik ellenete volt. Ö soha egy szot sem szolt hozzam, se egy puszi, se köszönes, mert nem akartak engem, öt igy fogadtam el.

Nagyon sajnalom, hogy gyermekeimnek sajnos nem adjak ezt a jot a nagyszülei, mint nekem a nagymamak... Nekik csak akkor van idejük, ha kedvük tartja, szivesebben sütkereznek a napon vagy fontosabb az ebed utani alvas, tehat idöben föleg nem, de minösegileg sem sajnos. Anyu nem ilyen, de ö meg a tesom gyerekei vagy a tesom barmilyen kis igenye (fodrasz, bevasarlas, müköröm...stb) utan helyezi öket. Apu koran meghalt.

2011. okt. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen :D

Mamám csinálja a legfinomabb tyúkhúslevest, és meghallgatom ugyanazt a sztorit ezredszer is, nem unom meg. A régi képeket is megnézem újra és újra, van, hogy én kérem, hadd nézegessem. Tényleg hangulata van, mikor összeülünk, télen, ropog a tűz, és mesélik, milyen "rossz gyerekek" voltunk, meg anyuék is :D Aztán elmondják a véleményüket, és helyeselünk, még ha nem is értünk egyet, mert vannak hasznos tanácsok is köztük. Nemsoká dédik lesznek általunk, szeretem nézni, ahogy a leendő babámról beszélnek,t tervezik, mit fognak neki megtanítani.

2011. okt. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!